Lietuvos sportininkai bei olimpiečiai dalinsis olimpizmo žiniomis su jaunimu

2023 m. rugpjūčio 24 d.

K. Štreimikio nuotr.

Ne kartą tarptautinio įvertinimo sulaukusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) šalyje įgyvendinama Olimpinių vertybių ugdymo programa (OVUP) pradeda septintąjį sezoną.

Šiemet mūsų šalies mokyklas programa pasitiks naujove – į mokymus įsitrauks Lietuvos sportininkai bei olimpiečiai, kurie taps programos ambasadoriais ir vertybes bei olimpizmą pažinti padės remdamiesi asmenine savo patirtimi.

„Sportininkai yra tie žmonės, kurie olimpizmą, sportinius principus supranta geriausiai ir savo sportinėje karjeroje su tuo susiduria kasdien. Esame tikri, kad ne tik jaunimui, bet ir pedagogams jų patirtis iš pirmų lūpų įsimins ir įkvėps.

Džiaugiamės sulaukę tokio atletų susidomėjimo ir aktyvaus įsitraukimo. Mūsų tikslas – į programą įtraukti kuo daugiau sportininkų, todėl esame suplanavę organizuoti dar vienus mokymus, į kuriuos dalyvauti jų kviesime dar daugiau. “, – kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Vasaros pabaigoje Olimpinio švietimo programų ambasadorystei pasiruošti ir gilinti OVUP žinias Birštone susibūrė olimpietė trišuolininkė Diana Zagainova, olimpietė maratonininkė Vaida Žusinaitė, olimpietis baidarininkas Ričardas Nekriošius, šuolininkai į aukštį Urtė Baikštytė ir Juozas Baikštys, boksininkai Algirdas Baniulis ir Robertas Liorančas, breiko šokėjas Mindaugas Bružas, triatloninkas Igoris Kozlovskis, badmintoninkė Samanta Golubickaitė, futbolininkė Deimantė Griesiūtė, šokėjai Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė.

K. Štreimikio nuotr.

„Kai tik yra galimybė įsitraukti į olimpinio švietimo veiklas, visur stengiuosi dalyvauti. Aš jaučiu, kad mes, olimpiečiai, turime didelę atsakomybę ir pareigą rodyti pavyzdį jaunimui bei auginti mūsų jaunąją kartą. Šie mokymai – puiki galimybė tą įgyvendinti. Čia mes buvome paruošti bendravimui su moksleiviais ir kokiu būdu jiems informaciją pateikti. Buvo labai įdomu olimpizmą pamatyti kitu kampu, kasdienėse situacijose, turėjome daug praktinių užduočių. Jau nekantrauju pradėti veiklą ir dalintis“, – galimybe džiaugėsi D. Zagainova.

D. Zagainova (K. Štreimikio nuotr.)

Dvi dienas trukusiuose mokymuose įvairių praktinių ir teorinių užduočių metu sportininkai buvo kviečiami gilintis į neformaliojo ugdymo ir Olimpinio švietimo principus ir metodus, patirti vertybių ugdymą per fiziškai aktyvias užduotis bei sportinę veiklą naudojant OVUP metodiką.

„Man ir, turbūt, visiems čia susirinkusiems sportininkams, yra labai svarbu bendrauti su jaunimu, motyvuoti juos, įkvėpti. Mums svarbu, kad ateinanti karta gyvenime remtųsi olimpinėmis vertybėmis, būtų orientuota į fizinį aktyvumą, nes tai ne tik ugdo sveiką žmogų, bet ir formuoja asmenybę. Galiausiai, tikimės pasidalinti savo sėkmių ir nesėkmių istorijomis, parodyti jiems, kad būna ir daug nesėkmių, bet svarbiausia – nepasiduoti ir siekti savo svajonių. Labai džiaugiuosi, kad mums buvo suteikta tokia galimybė ir galėjome dalyvauti šiuose mokymuose“, – įspūdžiais dalijosi V. Žusinaitė.

R. Nekriošius ir V. Žusinaitė (K. Štreimikio nuotr.)

Planuojama, kad kiti mokymai Lietuvos sportininkams bus įgyvendinti jau šią žiemą, o po naujųjų metų Lietuvos atletai pradės lankytis mokyklose, kuriose OVUP jaunimui pristatys remdamiesi savo patirtimi.

Per pastaruosius 6 metus visoje Lietuvoje su OVUP susipažino tūkstančiai pedagogų. Mūsų šalyje įgyvendinamuose mokymuose yra dalyvavusi TOK Olimpinio kultūros ir paveldo fondo vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova, kuri programą Lietuvoje įvardijo kaip pavyzdį kitoms pasaulio valstybėms.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS