Lietuvos pradinukus mankštintis pakvietė olimpietė Diana Zagainova

2022 m. spalio 4 d.

S. Čirba

Spalio mėnuo jau ketvirtus metus skelbiamas Olimpiniu mėnesiu Lietuvos pradinukams. Pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės globojamas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas projektas šiemet subūrė 2700 pradinių klasių visose 60 Lietuvos savivaldybių.

Projekto metu daugiau nei 50 tūkst. vaikų kviečiami susipažinti ir gilinti žinias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis.

Kiekvienai projekto temai pažinti skiriama po savaitę, kurios metu dalyviai įsitraukia į organizatorių kartu su specialistais paruoštas smagias užduotis pamokų, pertraukų metu bei namuose kartu su tėveliais.

Projektas prasidėjo fizinio aktyvumo savaite, kurios metu pradinukai ne tik žaidžia fiziškai aktyvius žaidimus, bet ir kasdien stebėdami paruoštus vaizdo įrašus sportuoja kartu su Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidente Audrone Vizbariene bei Lietuvos sportininkais.

Pirmoji kartu mankštintis pakvietė olimpietė lengvaatletė Diana Zagainova, o po mankštos dalyviams trumpai papasakojo, ką jos gyvenime reiškia fizinis aktyvumas.  

„Sportuoti pradėjau kai man buvo 9 metai, tą darau iš viso jau 16 metų. Sportas man suteikia labai daug džiaugsmo, pasitikėjimo savimi, stiprina mano sveikatą, gerą savijautą, taip pat sporto deka susiradau labai daug draugų ir bendraminčių, apkeliavau pusę pasaulio. Svarbiausia – sportas mane išmokė siekti užsibrėžtų tikslų, tad to linkiu ir jums, vaikai”, – kalbėjo D. Zagainova.

Šią savaitę projekto dalyvius kartu mankštintis dar pakvies krepšininkė Laura Juškaitė, olimpietis slidininkas Mantas Strolia, boksininkas Tadas Tamašauskas, olimpietis kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas, dainininkė Eglė Jurgaitytė bei olimpietė lengvaatletė Irina Krakoviak–Tolstika.

2021 metais projekte Olimpinis mėnuo dalyvavo 1900 klasių iš 59 Lietuvos savivaldybių arba 35 tūkst. pradinių klasių moksleivių.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS