Lietuvos plaukimo elitas varžėsi Fabijoniškių baseine

Teksto autorius: Lietuvos plaukimo federacija

2020 m. rugpjūčio 13 d.

Aleksandr Leonov

Į Vilniaus Fabijoniškių baseiną antradienį ir trečiadienį rinkosi ryškiausios šalies plaukimo žvaigždės. Čia dvi dienas vyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) Sprinto taurės varžybos – plaukikai išsidalijo 28 medalių komplektus ir 3 600 eurų prizinį fondą.

Pirmąją LPF Sprinto taurės varžybų dieną į Vilniaus Fabijoniškių 25 metrų ilgio baseiną šoko šalies plaukimo rinktinės nariai, būsimi olimpiečiai, kandidatai į olimpinę rinktinę ir kiti plaukikai – iš viso 260 dalyvių.

Vietą Tokijo olimpinėse žaidynėse jau užsitikrinęs Danas Rapšys antradienį varžėsi vyrų 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas savo rezultatu (1 min. 42,13 sek.) ir užimta pirmąja vieta liko patenkintas ir pripažino, kad nekantravo, kada vėl galės dalyvauti varžybose.

„Taip seniai plaukėm, visi buvom pasiilgę varžybų. Rezultatai irgi nėra blogi. Galėjome pasižiūrėti šiandien, kaip jaučiamės. Dirbam link to“, – po finišo kalbėjo Danas.

Karantino laikotarpis tapo iššūkiu visai plaukimo bendruomenei. D. Rapšys, kaip ir kiti šalies plaukikai, turėjo prisitaikyti ir iš naujo dėliotis ateities planus.

„Buvo tokia nežinia – nei kas bus, nei ko galima tikėtis. Buvo neaišku, kur čia reiks plaukti, ar neplaukti, kokios varžybos bus. Bet stengėmės treniruočių metu padaryti tą dieną tai, ką įmanoma geriausiai, ir tiesiog plaukti pasroviui“, – teigė plaukikas.

Danas Rapšys (A. Leonov nuotr.)

Danas Rapšys (A. Leonov nuotr.)

Auksą moterų 100 m nugara rungtyje pelniusi Ugnė Mažutaitytė taip pat džiaugėsi galimybe pagaliau startuoti varžybose.

„Koks jausmas sugrįžti? Geras. Po trijų mėnesių pertraukos yra labai smagu pagaliau grįžti ir treniruotis ir, svarbiausia, varžytis, nes visgi plaukime mes mėgstame varžytis. Tikrai labai smagu yra įšokti ir startuoti“, – sakė Ugnė.

Už Atlanto Kalifornijos Fresno valstybinio universiteto plaukimo komandą palikusi U. Mažutaitytė viliasi, kad užsienio plaukikai, šiuo metu vis dar negalintys varžytis, turės tokią galimybę netolimoje ateityje.

„Amerikoje mano visa komanda yra ganėtinai prastoje situacijoje, nes negali pradėti sezono. Liūdna, bet vis tiek žmonės treniruojasi, gyvena ir, tikėkimės, viskas bus gerai“, – kalbėjo sportininkė.

Ugnės trečiadienį dar laukia 50 m ir 200 m plaukimo nugara rungtys ir reali galimybė tapti geriausia Sprinto taurės nugariste.

„Labai laukiu 200 m plaukimo nugara rungties, nes tai yra mano arkliukas ir iš tikro yra įdomu pažiūrėti, kaip pasiseks nuplaukti“, – teigė ji.

Antradienio varžybose buvo pagerintas ir vienas šalies amžiaus grupių rekordas. Vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Daniil Pancerevas demonstravo puikią sportinę formą. Distanciją įveikęs per 1 min. 46,61 sek. jis nusileido tik Danui Rapšiui, o švieslentėje pasirodęs laikas pranoko Lietuvos vaikinų iki 17 metų rekordą (ankstesnis rekordas priklausė Povilui Strazdui – 1 min. 48,96 sek.).

„Pasiekiau savo tikslą, dėl kurio dirbau. Treneris tikėjo manim. Įvykdžiau visus normatyvus, kuriuos turėjome užsibrėžę. Rytoj planuoju pasigerinti laikus ir kitose distancijose, kuriose plauksiu – 100 m peteliške ir 100 m kompleksiniu būdu, – į rytojaus varžybas žvelgė Daniil.

– Labai patinka baseinas. Pirmą kartą esu jame, nes dėl mokslų Tailande („British International School“, – red. past.) pernai negalėjau sudalyvauti LPF komandinės taurės varžybose“.

Visus pirmos dienos rezultatus galima rasti ČIA.

Ugnė Mažutaitytė (viduryje; A. Leonov nuotr.)

Ugnė Mažutaitytė (viduryje; A. Leonov nuotr.)

Antrąją varžybų dieną buvo išdalinta dar 14 apdovanojimų komplektų. Net penkis aukso medalius varžybose iškovojo Kotryna Teterevkova, tris aukso ir vieną sidabro medalį pelnė Andrius Šidlauskas. Tokiu pačiu apdovanojimų kraičiu varžybas baigė ir Arijus Pavlidi.

Pirmosios į baseiną šįryt šoko brasistės. 50 m krūtine rungtyje savo pranašumą dar kartą įrodė Kotryna Teterevkova. Nugalėtojos laikas – 31,35 sek. Sidabras atiteko Agnei Šeleikaitei (33,43), o bronza – Smiltei Plytnykaitei (33,57). Vyrų grupėje užvirė tikra dvikova. Čia vos 0,10 sek. pergalę išplėšė Andrius Šidlauskas (27,23). Antras liko Giedrius Titenis (27,33), o trečią vietą užėmė Deividas Margevičius (28,08).

Moterų 100 m peteliške plaukime dar vieną aukso medalį iškovojo Erika Pasakinskaitė (1.04,44), nuo jos visai nedaug atsiliko ir antrą vietą užėmusi Radvilė Kerševičiūtė (1.04,90). Bronza atiteko Vytei Gelažytei (1.10,07). Vyrų įskaitoje nugalėjo Danas Rapšys (51,46). Jam priklausantis šalies rekordas yra 50,79 sek. Sidabrą iškovojo Deividas Margevičius (52,67), o bronza ir dar vienu nauju šalies vaikinų iki 17 metų rekordu džiaugėsi Daniil Pancerevas (53,93). Daniil pirmąją distancijos dalį taip pat netaupė jėgų – pirmuosius 50 m įveikė dar vienu rekordiniu grafiku (24,83).

Daniilas Pancerevas (A. Leonov nuotr.)

Daniilas Pancerevas (A. Leonov nuotr.)

Vėliau į baseiną šoko nugaristės. 200 m plaukimo rungtyje čia vėl nepralenkiama buvo Ugnė Mažutaitytė, distanciją įveikusi per 2 min. 13,84 sek. Antrą geriausią laiką užfiksavo Paulina Pekūnaitė (2.18,60), o trečią – Beata Jakštaitė (2.25,77). Vyrų grupėje greičiausias buvo Arijus Pavlidi (1.58,14), pranokęs Eriką Grigaitį (2.01,54) ir Nojų Skirutį (2.03,73).

Moterų 100 m laisvuoju stiliumi stipriausiame plaukime iki paskutinių metrų nebuvo aišku, kuriai plaukikei pavyks finišuoti pirmai. Paskutinę akimirką baseino sienelę pirma palietė Patricija Kondraškaitė (58.35) ir tapo šios rungties nugalėtoja. Jaunoji plaukikė tik 0,01 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Mariją Rutkauskaitę. Bronza atiteko Amelijai Javtokaitei (59,40).

Analogiškoje vyrų rungtyje ant prizininkų pakylos lipo trys panevėžiečiai. Auksą laimėjo Jokūbas Keblys (49,62), aplenkęs Deividą Kazilą (50,73) ir Tomą Navikonį (51,18).

Po kraulistų atėjo eilė kompleksistams. Moterų 100 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje greičiausia buvo Kotryna Teterevkova (1.04,84). Sidabras atiteko Smiltei Plytnykaitei (1.05,59), o bronzą išplėšė Marija Rapševičiūtė (1.10,51). Vyrų grupėje nugalėjo Daniil Pancerevas, pagerinęs dar vieną šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 55,37 sek. Antras liko Povilas Strazdas (56,45), trečias – Eimantas Milius (56,74).

Moterų 200 m krūtine rungtyje dar vienas aukso medalis atiteko Kotrynai Teterevkovai (2.31,60). Sidabrą iškovojo Smiltė Plytnykaitė (2.39.06), o trečią vietą užėmė Elzė Bielskutė (2.40,98). Tarp vyrų greičiausias buvo Andrius Šidlauskas (2.07,56), aplenkęs Giedrių Titenį (2.11,37) ir Aleksą Savicką (2.14,25).

Varžybas užbaigė 50 m plaukimo nugara runtgtis. Moterų grupėje greičiausia buvo ir auksą pelnė Ugnė Mažutaitytė (28,88). Už jos išsirikiavo Paulina Pekūnaitė (29,48) ir Beata Jakštaitė (30,98). O ketvirtoje vietoje likusi Patricija Geriksonaitė pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordą. Nuo šiol jis – 31,25 sek. Vyrų grupėje nugalėjo Arijus Pavlidi (25,73), užnugaryje palikęs Tomą Navikonį (26,07) ir Eriką Grigaitį (26,52).

Geriausiu varžybų plaukiku (pagal dvejose rungtyse surinktų FINA taškų sumą) tapo Danas Rapšys. Antroji vieta atiteko Andriui Šidlauskui, trečias liko Giedrius Titenis. Ketvirtas bendroje įskaitoje – Deividas Margevičius, į lyderių penketuką taip pat pateko Daniil Pancerevas, varžybas baigęs su keturiais šalies vaikinų iki 17 metų plaukimo rekordais.

Dar vieną amžiaus grupių rekordą pagerino Patricija Geriksonaitė, Ji moterų 50 m nugara rungtyje užėmė 4 vietą, o užfiksuotas rezultatas – 31,25 sek – naujas Lietuvos mergaičių iki 13 metų rekordas.

Kotryna Teterevkova (A. Leonov nuotr.)

Kotryna Teterevkova (A. Leonov nuotr.)

Geriausi varžybų kraulistai: Marija Rutkauskaitė ir Jokūbas Keblys

Geriausi varžybų nugaristai: Ugnė Mažutaitytė ir Arijus Pavlidi

Geriausi varžybų brasistai: Kotryna Teterevkova ir Andrius Šidlauskas

Geriausi varžybų delfinistai: Erika Pasakinskaitė ir Deividas Margevičius

Geriausi varžybų kompleksistai: Kotryna Teterevkova ir Povilas Strazdas

Net penkiose distancijose sau lygių neturėjusi Kotryna Teterevkova pasibaigus varžyboms sakė, kad sau planavo panašią Sprinto taurės baigtį.

„Mūsų tikslas buvo užsirašyti startuoti daugelyje distancijų, laimėti ir būti netoli geriausių rezultatų“, – kalbėjo ji.

Geriausia varžybų brasiste ir kompleksiste tapusi Kotryna tokiame varžybų formate, kai nevyksta parengiamieji plaukimai, įžvelgė ir naudą patiems sportininkams.

„Reikia mokytis iš pirmo karto suplaukti geriausiam rezultatui. Turiu spragą, kai ryte sunkiai jautiesi ir, pavyzdžiui, Europos čempionate reikia ryte iš karto daryti geriausią rezultatą, kad pakliūtum vėliau į pusfinalį. Šitos varžybos šiek tiek padėjo įsijudinti ir pajusti tą varžybinį ritmą“, – sakė Kotryna.

Olimpinį normatyvą medžiojanti plaukikė pasakojo, kad koronaviruso pandemija pareikalavo nemažai motyvacijos, norint susigrąžinti prarastą sportinę formą, kurią buvo pasiekusi prieš kovo mėnesį turėjusį įvykti Lietuvos čempionatą. Deja, stipriausi šalies plaukikai dėl čempiono titulo pakovos tik gruodį.

„Buvo labai gaila, nes atrodo, tiek daug dirbai ir po to paskelbia karantiną ir žinai, kad tu liksi labai ilgą laiką be vandens, kad visas įdėtas darbas nueis veltui. Bet vis tiek dirbau sausumoj ir stengiausi neprarasti motyvacijos“, – kalbėjo plaukikė.

Giedrius Titenis (A. Leonov nuotr.)

Giedrius Titenis (A. Leonov nuotr.)

Po karantino į varžybas sugrįžęs Giedrius Titenis Sprinto taurėje iš viso iškovojo keturis medalius – tris sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

„Sekėsi visai gerai. Pirmos varžybos po karantino, grįžtam į formas. Smagu, kad prasideda normalus ritmas, normalus gyvenimas. Toliau treniruosimės, pradedam vėl iš naujo ciklą. Ruošiamės, tikėkimės, kad viskas baigsis ir galėsim normaliai dirbti“, – po varžybų kalbėjo plaukikas.

Giedrius tikino, kad dėl įvykusios pertraukos buvo sunku nuspėti, kaip pavyks pasirodyti.

„Iš tikrųjų buvo sunku prognozuoti, nes buvo karantinas, šešios savaitės be plaukimo, o po to ir treniruotės kitame mieste – Radviliškyje. Toks banguotas sezonas, sezono galas, net gi pradžia, sunku net įvardinti. Pirmą kartą gyvenime taip nutinka, bet smagu. Vasarą turime Lietuvoje po penkiolikos metų. Galim ir tuo pasidžiaugti. Laukiam naujo sezono, o rezultatai nėra tikrai prasti, todėl džiugu“, – sakė G. Titenis.

Artimiausios federacijos varžybos – LPF komandinė taurė – vyks spalio 9–10 dienomis Vilniuje arba Anykščiuose.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS