Lietuvos krepšininkai – Europos jaunimo olimpinio festivalio finale

2022 m. liepos 29 d.

Kipras Štreimikis

Europos jaunimo olimpiniame festivalyje mažiausiai sidabro medalius užsitikrino Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio rinktinė. Po trijų lengvai laimėtų grupės rungtynių, pusfinalyje lietuviams iššūkį metė Vokietijos krepšininkai.

Sunkiai mačą pradėję lietuviai po pirmojo kėlinio atsitiesė ir rungtynių pabaigoje šventė pergalę 94:81 (16:24, 26:16, 30:25, 22:16).

„Pradžioje darėme daug vaikiškų klaidų, bandėm spausti ten, kur nereikia. O varžovai buvo visai kitokio lygio. Tos trejos prieš tai žaistos rungtynės mums, turbūt, padarė meškos paslaugą, nes įpratome dvigubinti, spausti varžovus ten, kur nereikia, todėl gavome daug metimų iš po krepšio, ypač greitame puolime.

Fizinė forma taip pat nebuvo tokia, kaip pieš keletą dienų. Nežinau, galbūt tam turėjo įtakos vakarykštė laisva diena, o gal tos lengvos rungtynės prieš Slovakiją. Vis dėlto, antroje pusėje atsitiesėme ir trečiajame kėlinyje rezultatas pagerėjo“, – sakė Lietuvos komandos treneris Tomas Purlys.

Nugalėtojams Kristupas Smirnovas pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. 18 taškų pelnė Kasparas Jakučionis, 15 pridėjo Matas Laurenčikas.

Šeštadienį dėl aukso lietuviai žais su taip pat visas pergales iškovojusia atletiška Prancūzijos rinktine, kuri pusfinalyje 86:46 nugalėjo slovėnus.

„Prancūzai – dar fiziškesnė komanda, labai bėganti, turinti daug pajėgių žaidėju. Turėsime žaisti su galva, o ne tik greitai bėgdami. Jei žaisime galvodami, pataikysime metimus, manau, viskas gali būti gerai“, – sakė T. Purlys.

Europos jaunimo olimpinis festivalis Banska Bistricoje (Slovakija) vyksta liepos 24-30 dienomis.