Lietuvos čempionate lengvaatlečiai gerino ir sezono, ir karjeros, ir pirmenybių rekordus

Teksto autorius: Robertas Trakys (Lietuvos lengvosios atletikos federacija)

2020 m. rugpjūčio 10 d.

Dovilė Kilty (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Alfredas Pliadis

Šeštadienį baigėsi dvi dienas Palangoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Palankios oro sąlygos lengvaatlečiams padėjo pasiekti net 16 geriausių šalies sezono rezultatų, krito ir du čempionatų rekordai.

Pirmoji varžybų diena

Penktadienį beveik visose rungtyse nugalėtojai pasiekė geresnius rezultatus nei pernai – tą padarė 14 iš 16 čempionų individualiose rungtyse. Pasaulio ir Europos čempionas Andrius Gudžius diską švystelėjo 68,16 m. Lengvaatletis atviras – su šiandienos sportine forma įrankis galėjo nuskristi ir už 70 metrų ribos, tačiau sutrukdė oro sąlygos.

„Planas minimum buvo 68 metrai, norai buvo 70. Bet mečiau gerai, metimai buvo „ant 70“ pagal viską. Po tolimiausio išskėčiau rankas dėl to, kad jaučiau, jog turėtų būti kaip treniruotėje – 70 metrų. Bet vėjas šiandien toks, kad atiminėja 2-3 metrus. Nuo 60 metrų kaip duobė, diskas krito, atrodė, kad ten net oro nėra. Viską sudėliojus, viską įvertinus – trys metimai už 67 metrų. Į patirties bagažą įsidėjau gerų dalykų“, – pasirodymu patenkintas liko A. Gudžius.

Nuo kitos savaitės geriausias 2017 ir 2018 metų Lietuvos sportininkas pradės tarptautinių varžybų ciklą. Tiesa, metikas net nežino, su kokiais varžovais jam šiemet teks išbandyti jėgas.

„Nieko nežinau, kas dalyvaus, kaip. Viską matysime nuvažiavę į vietą, nes situacija keičiasi valandomis“, – teigė A. Gudžius.

Viena didžiausių varžybų puošmenų tapo Gedimino Truskausko pasirodymas 100 metrų rungtyje. Sprinteris distanciją įveikė per 10,37 sek. bei pasiekė ketvirtą geriausią elektroninį rezultatą Lietuvos istorijoje.

„Prieš savaitę darėmės testus, jie rodė, kad viskas gerai. Sąlygos šiandien buvo idealios, tai buvau šimtu procentų savimi pasitikintis prieš varžybas. Tikslas, kaip visą laiką, buvo pasiekti asmeninį rekordą, bet nesitikėjau, kad išbėgsiu iš 10,40 sek.“, – rezultatu džiaugėsi G. Truskauskas.

Iki šiol 2018 metų Europos čempionato dalyvis labiau pasižymėdavo 200 metrų rungtyje, tuo tarpu perpus trumpesnėje žymesnį šuolį atliko šiemet.

„Nepasakyčiau, kad 100 ir 200 m labai skiriasi. Šiemet gal greitis labiau pakilęs, galingumui dirbome labiau, o 200 m pamatysime rytoj“, – sakė G. Truskauskas.

Andrius Gudžius (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Andrius Gudžius (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Į Lietuvos rekordą pasikėsino net septyniomis sekundėmis sezono rezultatą pagerinęs Simas Bertašius. 1500 m nuotolį Europos čempionato finalininkas nubėgo per 3 min. 40,34 sek.

„Vertinu tikrai labai gerai, smagu, kad būtent Lietuvos čempionate pavyko pademonstruoti tokį laiką. Prieš sezoną, kai dar tikėjomės, kad bus olimpinės žaidynės, būtent Lietuvos čempionate planavome gerą laiką – toks buvo tikslas, tarsi repeticija“, – teigė S. Bertašius, kuris 1500 m rungties čempionu tapo penktą sykį paeiliui.

Likus vienam ratui, vis dar ruseno viltis pasiekti ir šalies rekordą – 3 min. 39,01 sek.

„Kai liko paskutinis ratas, mačiau, kad jėgų dar yra. Reikėjo tą ratą įveikti per maždaug 56 sekundes, o įveikiau per 57. Tos sekundės su trupučiu ir pritrūko iki Lietuvos rekordo. Bet turint stiprią konkurenciją paskutiniame rate, jei su kažkuo tektų kautis, būtų realu pasikėsinti į rekordą“, – savo jėgomis tiki S. Bertašius.

Moterų 400 m rungtis kėlė ažiotažą dėl Modestos Morauskaitės ir Agnės Šerkšnienės dvikovos. Nubėgusi per 52,29 sek., Lietuvos čempionės titulą iškovojo pastaroji.

„Iš tikro labai džiaugiuosi, nesitikėjau tokio gero rezultato. Geriausios savo sportinės formos, kai gerinau Lietuvos rekordus, čempionatą laimėjau su berods 52,03 sek., dabar buvau arti to. Viskas susidėjo kaip susidėjo ir džiaugiuosi labai“, – su šypsena kalbėjo A. Šerkšnienė.

Įpusėjus distancijai pirmavo M. Morauskaitė, tačiau finiše kur kas stipresnė buvo po traumos atsigavusi šalies rekordininkė A. Šerkšnienė.

„Stengiausi padaryti techniškai, kaip buvau sugalvojusi. Startas buvo pavėjui, vėliau prieš vėją, tai stengiausi neišeikvoti per daug jėgų. Turėjau planą finišuoti likus maždaug 130-150 metrų, tą ir bandžiau daryti, neklausyti, iš kurios pusės konkurentės artėja ir tiesiog susikaupti ties bėgimu“, – komentavo A. Šerkšnienė.

Su solidžiu rezultatu Lietuvos čempionės titulą apgynė disko metikė Ieva Zarankaitė. Tiesa, tai buvo pirmos sezono varžybos, kuriose lengvaatletė nepagerino asmeninio rekordo. Jos rezultatas – 60,99 m.

„Prie gero priprantama, norėjosi vėl asmeninį rezultatą pagerinti, bet džiaugiuosi savo pasirodymu – 61 metras, viskas labai gerai, – pasakojo I. Zarankaitė. – Oras iš tikrųjų geras, gal norėjosi to vėjo. Vakar treniruotėje buvo geras vėjas ir tikėjomės, kad ir šiandien jis išsilaikys. Koks rezultatas buvo per treniruotę vakar? Gerokai per 60 m (juokiasi). Tiksliai nežinau, nes nematavome, bet tikrai buvo virš 62 metrų.“

Įspūdingus rezultatus užfiksavo Lietuvos stajeriai. 10 000 m bėgime Ignas Brasevičius po 17 metų pertraukos tapo pirmuoju lietuviu, nuotolį įveikusiu greičiau nei per pusvalandį – 29 min. 53,81 sek. Tuo tarpu analogišką rungtį tarp moterų laimėjusi Vaida Žūsinaitė pasiekė dešimtą rezultatą šalies istorijoje – 34 min. 40,86 sek.

Gediminas Truskauskas (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Gediminas Truskauskas (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Antroji varžybų diena

Geriausio visų laikų Lietuvos sprinterio Ryčio Sakalausko pėdomis sėkmingai žingsniuoja G. Truskauskas. 22-ejų lengvaatletis 200 m nubėgo per 20,83 sek., pasiekė šalies iki 23 metų rekordą bei antrą rezultatą šalies istorijoje apskritai. Lietuvos čempionatuose greičiau už G. Truskauską nėra bėgęs niekas.

R. Sakalauskui priklausantis rekordas – geresnis vos 0,09 sek.

„Po šios dienos starto tikrai manau, kad Lietuvos rekordas yra pasiekiamas. Tereikia tik tokių nuostabių sąlygų, kurios buvo šiandien. Po vakarykščio starto galvojau, kad bus kiek sunkiau pramušti tą 21 sekundės ribą, bet įmanoma ir net gerokai“, – komentavo G. Truskauskas.

„Po vakar buvo ir emocinis išsitaškymas, ir energetiškai viską atidaviau – tai, manau, pasirodė rezultate. Bet šiandien to užsivedimo dar atradau, nes rezultatas 100 m rungtyje pridėjo motyvacijos, kuri pastūmėjo pasidaryti asmeninį rekordą ir antrą rezultatą per visą istoriją“, – džiaugėsi Marto Skrabulio auklėtinis.

Dar vienas čempionatų rekordas buvo pasiektas moterų trišuolio rungtyje. Ten triumfavo Dovilė Kilty, net triskart nušokusi už 14 metrų ribos. Sėkmingiausias jos bandymas buvo šeštasis – 14,18 m.

„Norėjau apginti čempionės titulą, laimėjau 2019-aisiais, 2020-aisiais, tikiuosi dauginti titulus toliau. Kažkiek liūdina, kad savo trenerio Didžiojoje Britanijoje nemačiau nuo vasario mėnesio, dirbau nuotoliniu būdu. Paskutines dvi savaites buvau Lietuvoje, nes mačiau kokia situacija pasaulyje dėl pandemijos. Janina Tribienė su manimi turi daug kantrybės, viskas buvo vietoje, tik reikėjo smulkmenas sudėlioti, todėl tikėjomės šiandien 14 metrų“, – pasirodymą apibendrino D. Kilty.

Beje, tiek ji, tiek Diana Zagainova po savaitės dalyvaus Deimantinės lygos varžybose Monake.

„Noriu kuo geriau pasirodyti, stengsiuosi gerinti šiandieninį rezultatą. Vien tai, kad pakviečia į Deimantine lygą, parodo daug. Turiu galimybę pasibandyti su geriausiomis trišuolininkėmis prieš kitų metų olimpines žaidynes“, – kvietimu džiaugėsi D. Kilty.

Šalies rekordininkė D. Zagainova Palangoje nušoko 13,61 m, tuo tarpu puikų rezultatą, šeštą Lietuvos istorijoje, užfiksavo vakar 20-ąjį gimtadienį paminėjusi Vaida Padimanskaitė – 13,58 m.

Net šešiais metrais geriausią sezono rezultatą pakoregavo Edis Matusevičius. Ieties metikas sėkmingiausiu pirmu bandymu įrankį nuskraidino 81,38 m.

„Aišku, džiaugiuosi, pagaliau permečiau 80 metrų. Šiaip visą laiką norisi daugiau, matysime, gal mesiu toliau sekančiose varžybose. Kas lėmė geresnį rezultatą šiandien? Atvažiavome į stovyklą čia, Palangoje, ir šiek tiek uždirbome. Susitvarkiau su technika, pastiprėjau, taip viskas ir susidėjo. Palanga man miela, labai patogus sektorius. Visada malonu, visada būna šilta, visada jaučiu palaikymą. Treniruotis čia smagu, tiek per jas, tiek varžybose geriau lekia ietis“, – paaiškino E. Matusevičius.

Edis Matusevičius (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Edis Matusevičius (Alfredo Pliadžio nuotr.)

Sėkmingai analogiškoje moterų rungtyje pasirodė ir Liveta Jasiūnaitė. Sportininkė ietį švystelėjo 60,27 m bei pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

„Šiandien buvo labai gera savijauta, tik reikėjo su tuo susitvarkyti. O pagrindinė priežastis, kodėl tą padaryti buvo taip sunku – karštis. Šiaip viskas gerai, tikiuosi, kad sekančiame starte rezultatai bus geresni, nes ir treniruotės rodo, jog viskas gerėja, – sakė L. Jasiūnaitė. – Dar laukia vienas komercinis startas ir varžybos Uogrėje. Tikiuosi tradiciškai pagerinsiu asmeninį rekordą ten, nes pernai pritrūko 2 centimetrų iki olimpinio normatyvo, tad grįšiu pasiimti.“

Čempionatą baigė jį pradėję daugiakovininkai. Septynkovę laimėjo septintą rezultatą šalies istorijoje užfiksavusi Beatričė Juškevičiūtė (5687 tšk.), dešimtkovę – asmeninį rekordą pasiekęs Edgaras Benkunskas (7643 tšk.).

„Pradėti ir užbaigti čempionatą yra didelė garbė – visgi mūsų šalies pirmenybės. Esu patenkintas 100 m rungties rezultatu, nes pasiekiau asmeninį rekordą, labai džiaugiausi šuolių į aukštį rekordu, kurį galėjau pasiekti jau seniai. 400 m bėgime taip pat pagerinau asmeninį, bet ne tiek, kiek norėjau. O šiandien nudžiugino barjerai, solidus karties rezultatas ir ieties metimas lyginant su pernai pagerėjo“, – pasakojo E. Benkunskas.

Kylanti dešimtkovės žvaigždė praėjusių metų Europos iki 23 metų čempionate užėmė 8 vietą, nepaisant metais-dvejais vyresnių už jį varžovų. E. Benkunskas neslepia, kad esant didesnei konkurencijai ir aukštesnio rango varžyboms, rezultatas galėtų būti kur kas geresnis.

„Manau, jau galiu prasibrauti tarp penkių visų laikų geriausių Lietuvos daugiakovininkų. Dalyvių skaičius, didesnė konkurencija, būtų lėmę, kad būčiau pasiekęs šiemet turėjusio vykti Europos čempionato normatyvą, kuris lygus 7850 taškų. Bet dėl pandemijos nebebuvo varžybų, nutrūko treniruotės, stovyklos, kai kurie sektoriai buvo uždaryti. Kaip man, daugiakovininkui, buvo balaganas. Esu patenkintas rezultatu, varžiausi pats su savimi ir šiai dienai rezultatas nudžiugino“, – teigė E. Benkunskas.

Dauguma šalies rinktinės lyderių rugpjūčio 14-15 dienomis dalyvaus Baltijos šalių čempionate Uogrėje (Latvija).

Visi rezultatai:

Vyrai

100 m. 1.Gediminas Truskauskas (Vilnius) 10.37/1.7 (asmeninis rekordas, ketvirtas per visą laiką elektroninis rezultatas Lietuvoje, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas čempiono medalis 100 m bėgime), 2.Ugnius Savickas (Vilnius) 10.60, 3.Giedrius Rupeika (Vilnius) 10.76.

400 m. 1.Benediktas Mickus (Klaipėda) 47.88 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pakartotas asmeninis rekordas, šioje distancijoje čempionu tapo pirmą kartą), 2.Dariuš Križanovskij (Vilnius) 48.88, 3.Daniel Golovacki (Kaunas/Švenčionys) 48.85.

1500 m. 1.Simas Bertašius (Raseiniai/Vilnius) 3:40.34 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šioje distancijoje čempionatą laimėjo penktą kartą iš eilės), 2.Giedrius Valinčius (Marijampolė) 3:51.57 (asmeninis rekordas), 3.Lukas Tarasevičius (Alytus/Švenčionys) 3:53.94.

10000 m. 1.Ignas Brasevičius (Vilnius/Druskininkai) 29:53.81 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, po 17 metų pertraukos Lietuvos bėgikas įveikė 30 minučių ribą), 2.Modestas Dirsė (Švenčionys) 33:03.47 (asmeninis rekordas), 3.Dominykas Pacauskas (Vilnius) 33:08.23 (asmeninis rekordas).

110 m b/b. 1.Rapolas Saulius (Vilnius) 13.99/0.6 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos čempionu tapo šeštą kartą iš eilės), 2.Rokas Ickys (Šiauliai) 14.32 (asmeninis rekordas), 3.Domas Gailevičius (Kaunas) 15.05 (asmeninis rekordas).

Aukštis. 1.Adrijus Glebauskas (Kaunas/Kėdainiai) 2.25 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, ketvirtas čempiono titulas), 2.Dainius Pazdrazdis (Kaunas) 2.15, 3.Augustas Bukauskas (Kaunas) 2.10.

Tolis. 1.Tomas Lotužis (Skuodas/Vilnius) 7.38/1.4 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, vėl tapo čempionu po trijų metų pertraukos), 2.Airidas Zabaras (Šiauliai) 7.16/1.7, 3.Laurynas Vičas (Palanga/Vilnius) 7.10/1.2 (asmeninis rekordas).

Diskas. 1.Andrius Gudžius (Kaunas) 68.16 (šeštas Andriaus aukso medalis), 2.Aleksas Abromavičius (Vilnius) 60.39, 3.Domantas Poška (Vilnius/Kaunas) 56.57.

200 m. 1.Gediminas Truskauskas (Vilnius) 20.83/2.0 (Lietuvos U23 rekordas, Lietuvos čempionatų rekordas, antras rezultatas Lietuvoje per visą laiką, 200 m čempionu tapo trečią kartą iš eilės), 2.Ugnius Savickas (Vilnius) 21.30 (asmeninis rekordas), 3.Daniel Golovacki (Kaunas/Švenčionys)22.02 (asmeninis rekordas).

800 m. 1.Benediktas Mickus (Klaipėda) 1:50.99 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penkta iš eilės pergalė Lietuvos čempionatuose), 2.Arnas Gabrėnas (Vilnius) 1:53.76, 3.Justinas Laurinaitis (Vilnius/Klaipėda) 1:53.90 (asmeninis rekordas).

5000 m. 1.Simas Bertašius (Raseiniai/Vilnius) 14:21.65 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, šeštas iš eilės laimėtas čempionatas), 2.Ignas Brasevičius (Vilnius/Druskininkai) 14:49.41 (asmeninis rekordas), 3.Egidijus Adomkaitis (Vilnius) 14:54.84.

3000 m kliūtinis. 1.Giedrius Valinčius (Marijampolė) 9:32.44 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, čempionu tapo pirmą kartą), 2.Jonas Beleška (Kaunas) 9:47.69 (asmeninis rekordas), 3.Darius Petkevičius (Marijampolė) 10:02.34.

400 m b/b. 1.Artūras Janauskas (Vilnius/Klaipėda) 53.56 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, čempionu tapo ketvirtą kartą), 2.Ignas Dailidėnas (Panevėžys) 1:00.60 (asmeninis rekordas), 3.Lukas Janiulis (Šiauliai) 1:02.47 (asmeninis rekordas).

Kartis. 1.Osvaldas Gedrimas (Klaipėda) 4.90 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penktas aukso medalis), 2.Lukas Kolpakovas (Vilnius) 4.40, 3.Danielius Adamavičius (Vilnius) 3.80.

Trišuolis. 1.Paulius Svarauskas (Vilnius/Švenčionys) 15.35/1.0 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, nugalėjo trečią kartą iš eilės, ketvirtą per visą laiką), 2.Tomas Lotužis (Skuodas/Vilnius) 15.21/1.1, 3.Gustas Griška (Kaunas) 14.83/1.9 (pakartotas asmeninis rekordas).

Rutulys. 1.Šarūnas Banevičius (Klaipėda/Klaipėdos r.) 17.87 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, septintas Lietuvos čempionatų aukso medalis), 2.Karolis Maisuradzė (Kaunas) 16.45, 3.Augustas Inda (Kaunas/Šiauliai) 15.87 (asmeninis rekordas).

Ietis. 1.Edis Matusevičius (Vilnius) 81.38 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, čempionatą laimėjo šeštą kartą ir pagal pergalių skaičių jame pasivijo savo tėtį Edmuntą), 2.Skirmantas Šimoliūnas (Kaunas/Pasvalys) 68.84, 3.Tomas Sabašinskas (Kaunas) 65.33 (asmeninis rekordas).

Dešimtkovė. 1.Edgaras Benkunskas (Kaunas) 7643 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, trečias iš eilės laimėtas čempionatas), 2.Vytautas Savickas (Kaunas).

Moterys

100 m. 1.Karolina Deliautaitė (Kaunas) 11.68/1.8 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, penktas iš eilės laimėtas Lietuvos čempionatas), 2.Andrė Ožechauskaitė (Kaunas) 11.71 ( Lietuvos 16-mečių rekordas, pakartotas Lietuvos jaunių rekordas), 3.Akvilė Andriukaitytė 11.71 (atrankoje pagerino asmeninį rekordą – 11.69).

400 m. 1.Agnė Šerkšnienė (Kaunas) 52.29 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, septintas čempionės aukso medalis), 2.Modesta Justė Morauskaitė (Vilnius) 53.58, 3.Eva Misiūnaitė (Kaunas) 54.12.

1500 m. 1.Eglė Morenaitė (Klaipėda) 4:32.16 (pirmas čempionatų medalis bėgant 1500 m), 2.Viktorija Varnagirytė (Šiaulių r./Vilkaviškis) 4:32.99 (asmeninis rekordas), 3.Vytautė Pabiržytė-Budavičienė (Kaunas/Kaišiadorys) 4:34.88.

10000 m. 1.Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (Alytus/Kaunas) 34:40.86 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, 10-as rezultatas Lietuvoje per visą laiką), 2.Loreta Kančytė (Kaunas) 35:59.09 (asmeninis rekordas).

100 m b/b. 1.Gabrielė Čeponytė (Kaunas) 14.00/2.5 (apgynė čempionės titulą, geriau už asmeninį rekordą ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą, tačiau palankaus vėjo greitis viršijo leistiną), 2.Gabija Klimukaitė (Klaipėda) 14.44, 3.Aurėja Vaičekauskaitė (Kaunas/Klaipėda) 15.40.

Kartis. 1.Rugilė Miklyčiūtė (Kaunas) 3.45 (jauniausia 2019 metų čempionato prizininkė pernykštį sidabrą iškeitė į auksą, pakartotas geriausias Lietuvos sezono rezultatas), 2.Neringa Skipskytė (Kaunas) 3.10 (pakartotas asmeninis rekordas), 3.Karolina Jasaitė (Kaunas) 3.00.

Tolis. 1.Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6.42/1.6 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, čempione tapo antrą kartą), 2.Luka Garšvaitė (Kaunas) 6.35/0.8 (asmeninis rekordas), 3.Simona Bukovskė (Kaunas) 5.79/1.5.

Diskas. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 60.99 (trečias iš eilės laimėtas čempionatas, prieš tai penkis kartus buvo antra), 2.Zinaida Sendriūtė (Skuodas) 56.48 (pradedant 2002 metais iškovojo 13 aukso ir 3 sidabro medalius), 3.Agnė Jonkutė (Vilnius) 48.81.

200 m. 1.Agnė Šerkšnienė (Kaunas) 23.43/1.9 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos 200 m bėgimo čempione tapo antrą kartą po 8 metų pertraukos), 2.Akvilė Andriukaitytė (Panevėžys/Šakiai) 23.87, 3.Eva Misiūnaitė (Kaunas) 24.20.

800 m. 1.Gabija Galvydytė (Jonava/Kaunas) 2:11.12 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas Lietuvos čempionatų medalis šioje rungtyje), 2.Augustė Žikaitė (Raseiniai) 2:15.95, 3.Eglė Vaitulevičiūtė (Vilnius) 2:17.35.

5000 m. 1.Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (Alytus/Kaunas) 16:30.43 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, Lietuvos 5000 m čempionatą laimėjo septintą kartą), 2.Viktorija Varnagirytė (Šiaulių r./Vilkaviškis) 17:08.71 (asmeninis rekordas), 3.Lina Kiriliuk (Šiauliai) 17:15.63 (asmeninis rekordas).

3000 m kliūtinis. 1.Greta Karinauskaitė (Šiauliai) 10:42.24 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas), 2.Auksė Linkutė (Vilnius) 11:02.85 (trečią kartą iš eilės liko antra), 3.Meda Repšytė (Tauragė/Šiauliai) 11:30.40.

400 m b/b. 1.Modesta Justė Morauskaitė (Vilnius) 57.67 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, pirmas Lietuvos čempionatų medalis barjeriniame bėgime), 2.Kamilė Gargasaitė (Kaunas) 1:02.58, 3.Karolina Zeleniūtė (Klaipėda) 1:03.30 (asmeninis rekordas).

Aukštis. 1.Urtė Baikštytė (Šiauliai) 1.78 (pakartotas geriausias Lietuvos sezono rezultatas, pirmas Lietuvos čempionės aukso medalis), 2.Satera Balčaitytė (Klaipėda) 1.75, 3.Gintarė Tirevičiūtė (Vilnius/Palanga) 1.70.

Trišuolis. 1.Dovilė Kilty (Šiauliai) 14.18/1.2 (Lietuvos čempionatų rekordas, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, trečias iš eilės ir šeštas per visą laiką laimėtas čempionatas), 2.Diana Zagainova (Vilnius) 13.61/1.2, 3.Vaida Padimanskaitė (Kaunas/Panevėžys) 13.58/0.5 (asmeninis rekordas, šeštas rezultatas Lietuvoje per visą laiką).

Rutulys. 1.Ieva Zarankaitė (Utena) 16.80 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, trečias iš eilės, ketvirtas per visą laiką aukso medalis rutulio stūmime), 2.Agnė Jonkutė (Vilnius) 14.22, 3.Urtė Bačianskaitė (Panevėžys) 14.20.

Ietis. 1.Liveta Jasiūnaitė (Kaunas) 60.27 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, nugalėjo penktą kartą iš eilės, šeštą per visą laiką), 2.Indrė Jakubaitytė (Kaunas) 53.18 (23-ias Lietuvos čempionatų medalis: 7 aukso, 12 sidabro, 4 bronzos), 3.Kamilė Kunickaitė (Kaunas) 45.45.

Septynkovė. 1.Beatričė Juškevičiūtė (Kaunas) 5687 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, septintas rezultatas Lietuvoje per visą laiką), 2.Olivija Vaitaitytė (Vilnius) 5308 (asmeninis rekordas), 3.Atėnė Šliževičiūtė (Kaunas) 5085 (asmeninis rekordas).

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS