Lietuvos breiko čempionė Bgirl Nicka Įkvėpimo semiasi ne tik iš muzikos

Nuotraukos autorius: Asmeninis albumas

Lietuvos breiko čempionė ir tarptautinėse varžybose vis ryškiau žibanti Dominika Banevič-Bgirl Nicka treniruotėse kasdien praleidžia po 5–6 valandas. Nemažai laiko vis dar tenka skirti ir mokslams, todėl akivaizdu, kad laisvalaikio jai lieka nedaug.

Vis dėlto kandidatė į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes Bgirl Nicka prisipažįsta, kad tiek muzika, tiek knygos, tiek filmai jai yra svarbūs, ypač dėl psichologinių niuansų.

Knygos – anglų kalba

Breiko šokėja sako, kad knygas skaityti jai patinka, tačiau ne bet kokias.

„Labiausiai mėgstu skaityti knygas apie savo tikslų siekimą arba apie sportininkų mąstyseną. Tokias, kurios turi didelę prasmę. Dažniausiai skaitau knygas anglų kalba. Geriausia knyga, kurią esu skaičiusi, – Paulo Coelho „Alchemikas“. Ji turi labai gilią prasmę ir joje pasakojama apie savo svajonių pildymą bei visą procesą. Būtent tokios knygos ir patinka“, – sako D.Banevič.

Sportininkė priduria, kad knygos, kurios yra beprasmės ar iš fantazijų srities, – ne jos skonio.

Sportininkė dažniausiai skaito kelionių metu.

Sportininkė dažniausiai skaito kelionių metu.

„Kadangi laiko neturiu, dažniausiai skaitau kelionėse, kai skrendame į varžybas. Knygos irgi padeda pasiruošti varžyboms morališkai“, – pabrėžia breiko šokėja.

Be muzikos – nė minutės

Suprantama, kad muzika – viena svarbiausių breiko šokėjų pasirodymo sudedamųjų dalių. Dėl to visas merginos sportinis gyvenimas yra susijęs su muzika. Bgirl Nicka neslepia, kad ji, kaip ir dauguma šokėjų, be muzikos negali gyventi.

„Labiausiai patinka fanko arba hiphopo, repo stiliai. Tai yra muzika, pagal kurią šoku breiką. Kitos muzikos neklausau – tiktai tą, pagal kurią šoku. Beveik nebūna nė minutės be muzikos, nes treniruojuosi kasdien po šešias valandas pagal muziką, o prieš ir po treniruočių klausausi tos pačios muzikos per ausines. Klausydamasi įsivaizduoju, kaip šoku, darau visokius judesius“, – pasakoja šokėja.

Kad galėtų nuolat klausytis muzikos, ji visada su savimi turi ausines. Nuolatinis muzikos klausymasis leidžia lavinti muzikalumą, kuris breiko šokėjams labai reikalingas. Dažniausiai Bgirl Nicka klausosi užsienietiškos muzikos, tačiau tinkamų fanko stiliaus dainų būna ir lietuviškų.

Filmai – apie įkvepiančius pavyzdžius

Dėl laiko stokos šokėja dideliu dėmesiu filmams irgi negali pasigirti. Dėl to atsiradus galimybei ji renkasi tik rimtus, įkvepiančiomis istorijomis pasižyminčius kino kūrinius, dažniausiai sporto tematika.

„Man patinka filmai, kurie yra apie ambicingus sportininkus arba čempionus, jų kelią, kaip jie ėjo savo tikslo link. Įkvepia tokie filmai, kuriuose parodoma, jog nėra nieko neįmanomo. Geriausi matyti filmai – „Pasaulio čempionas“ ir „Krydas 2“, nes jie turi daug panašumų su mano gyvenimo būdu. Jie pasakoja apie tai, kad nėra nieko neįmanomo, ir nesvarbu, kokius sunkumus reikės įveikti, – tu savo tikslą pasieksi sunkiu darbu“, – sako D.Banevič.

Filmus ji dažniausiai žiūri per kompiuterį. Kino salėse merginos taip pat neišvysime, nes kol kas visas gyvenimas paskirtas šokių aikštelei.

Geriausi

Knyga: Paulo Coelho „Alchemikas“

Filmas/serialas: „Krydas 2“

Grupė/atlikėjas: „Wu Tang Clan“

 

Teksto autorius: Dominykas Genevičius („Olimpinė Panorama“)

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS