Lietuvos biatlono vyrų estafetės komanda iškovojo kelialapį į Pekino olimpines žaidynes

2022 m. sausio 15 d.

Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas

Christian Manzoni IBU

Šeštadienį Rūpoldinge (Vokietija) vykusiomis pasaulio biatlono taurės vyrų estafetės varžybomis baigėsi pusantro sezono trukusi kova dėl komandinių kelialapių į Pekino žiemos olimpines žaidynes. Biatlonininkai įskaitinius taškus galėjo rinkti 37 varžybose, o sumuojami buvo 12 geriausių pasirodymų tam tikrose rungtyse.

Į žaidynes deleguoti estafetės komandas į galės 20 pajėgiausių rinktinių, tarp kurių pateko ir Lietuvos ekipa. Mūsiškiai reitinge užėmė 16 vietą (2574 tšk.), tuo pačiu iškovoję teisę dalyvauti ne tik estafetės, bet ir sprinto bei asmeninių lenktynių rungtyse – jose dalyvaus po keturis Lietuvos biatlonininkus. Sėkmės atveju toks skaičius lietuvių galėtų varžytis ir persekiojime (jose dalyvaus 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių dalyvių) bei bendro starto varžybose (varžysis 30 pajėgiausių biatlonininkų).

Trečią kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaus Vytautas Strolia ir Tomas Kaukėnas, tuo tarpu Karolis Dombrovskis bei Linas Banys jose debiutuos.

Prieš ketverius metus Pjongčange vykusiose žaidynėse užfiksuoti geriausi rezultatai nepriklausomos Lietuvos istorijoje: T.Kaukėnas persekiojime buvo 13-as, sprinte – 17-as, o žaidynėse debiutavo mišrios estafetės komanda (19 vieta).

„Kalbant apie asmeninę atranką, seniau jaučiausi labiau užtikrintas. Prieš Sočį jaučiau, kad esu labiausiai vertas išvažiuoti, prieš Pjongčangą mudu su Vytu buvome stipriausi, o šiai dienai tikrai nesu numeris vienas, turbūt ir ne numeris du. Džiaugiuosi, kad komanda pribrendo. Norėjome komandą turėti dar Sočyje ir dabar, po tiek metų, turėsime galimybę. Smagu būti tos komandos dalimi“, – sakė rinktinės veteranas T.Kaukėnas.

Tuo tarpu aukščiausia V.Strolios pozicija Pjongčange buvo 43-ioji, iškovota persekiojime. Prieš aštuonerius metus Sočyje jis dalyvavo kaip slidininkas, o žaidynėse nepakilo aukščiau 67 vietos. Vis dėlto per pastarąjį olimpinį ciklą anykštėnas įsivertė į planetos biatlono elitą.

„Kai važiavau į pirmąsias savo žaidynes, nebuvo galima tikėtis aukštos vietos. Slidinėjime viskas labai aišku pagal reitingus, FIS taškus. Kai buvau jaunas tikėjausi, kad gal kažkokiu būdu sušvies žvaigždės ir kažkokiu būdu bus geriau nei galėčiau. Tos žaidynės motyvacijos man suteikė tikrai. Pamenu, kad tada Vida Vencienė paklausė, ar sugrįšiu į olimpines žaidynes ir atsakiau, kad tikrai taip. Sugrįžau, ne toje sporto šakoje, bet su tuo tikslu, kad siekti kuo aukštesnių vietų. Ta patirtis duoda savo, Pekine bus galima kovoti“, – pasakojo V.Strolia, prieš dvi dienas planetos taurės varžybose iškovojęs Lietuvai istorinę ketvirtą vietą.

Trečias kartas nemelavo ir Pekine olimpinę dvasią pajaus K.Dombrovskis, kuriam pastarasis olimpinis ciklas buvo geriausias karjeroje: iki tol nė sykio į geriausiųjų 40-uką nepatekęs Lietuvos atstovas per pastaruosius ketverius metus įskaitinius taškus pelnė devynis kartus.

„Prisiminus visas tris atrankas į žaidynes, tai ši paskutinė buvo užtarnauta. Galbūt gerai, kad tada kažkas nepavyko, nes tai būtų nutikę nebent per plauką. Žinoma, prieš ketverius ar net aštuonerius metus sudalyvauti olimpinėse žaidynėse būtų buvę smagu, įgyti tos patirties, bet žiūrint dabar, tai vis dėlto šiai dienai esame labiau subrendę kaip komanda bei važiuosime ne dalyvauti, o kovoti dėl garbingų vietų“, – teigė K.Dombrovskis.

23-ejų L.Banys bus jauniausias Lietuvos biatlono komandos narys Pekine. Beje, olimpinę atmosferą biatlonininkas pajautė dar prieš šešerius metus, dalyvaudamas jaunimo olimpinėse žaidynėse Lilehameryje. Ten lietuvis iškovojo aukštą 13 vietą.

„Karjeros planą pradėjau dėliotis po jaunimo olimpinių žaidynių, kurios vyko 2016 metais. Jos buvo man buvo tarsi tramplinas, pasiekiau geriausius savo rezultatus ir po tų žaidynių sau pasakiau, kad sekantis dalykas bus suaugusiųjų olimpinės žaidynės. 2018 metais prisijungiau prie A komandos ir taip metai iš metų, žingsnis po žingsnio, patekome į Pekiną kaip komanda“, – sakė L.Banys.

Penkto planetos taurės etapo Rūpoldine estafetės varžybose mūsiškiai finišavo 17-ti. Aukščiau pakilti sutrukdė netaiklūs šūviai: lietuviai suko du baudos ratus bei panaudojo 13 papildomų šovinių. Varžybų nugalėtojais tapo rusai, 7 sekundėmis pranokę vokiečius bei 23 sek. – baltarusius. Lietuvos ekipa atsiliko 4 min. 49,5 sek.

Lietuvos vyrų estafetė olimpinėse žaidynėse dalyvaus pirmą kartą istorijoje. Beje, mūsiškiai atrankoje užėmė aukščiausią vietą tarp Baltijos šalių.

Estafetės neturinti Lietuvos moterų ekipa į komandinę vietą nepretendavo. Individualių kelialapių savininkės, turinčios geriausią pagal IBU taškus sudaryto reitingo vidurkį, bus paskelbtos kitą savaitę.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4-20 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS