lt
en
KONTAKTAI

Lietuvos biatloninkų debiutą žaidynėse apkartino jaudulys ir netikslūs šūviai

Nuotraukos autorius: nuotraukų ir teksto – Jaunius Sarapas

Šeštadienį į trečiųjų žiemos olimpinių žaidynių sūkurį įsisuko ir Lietuvos biatlonininkai. Tiesa, pirmasis olimpinis startas jiems prisvilo – koją pakišo jaudulys ir netikslūs šūviai. Tuo metu 3×3 ledo turnyre dalyvaujantys šalies ledo ritulininkai sužaidė po dar dvejas rungtynes.

Koją pakišo jaudulys

7:30 val. Šveicarijos laiku į kelis autobusus sulipę jaunosios biatlonininkės iš viso pasaulio išjudėjo link „Les Tuffes“ stadiono, esančioje Prancūzijos Alpėse, kur jų laukė 10 km individualios lenktynės.

Lietuvai jose atstovavo trys sportininkės, o geriausiai iš jų pasirodė Kamilė Jakubauskaitė, užėmusi 76 vietą tarp 97 startavusių biatlonininkių. 16-metė vilnietė šaudydama pasirodė apskritai geriausiai iš visų šalies atletų – netaiklų šūvį atliko tik 5 kartus (1;2;0;2), taip užsidirbdama 5 baudos taškus (1 taškas lygus 45 sek.).

„Startuodama norėjau parodyti tai, ką moku, tačiau pritrūko koncentracijos, – kalbėdama su LTOK.lt apmaudo neslėpė Kamilė, bet teisintis neketino. – Jaučiau jaudulį, bet kiekvienas sportininkas turi mokėti su juo susitvarkyti.“

Visai greta jos išsirikiavo Viktorija Augulytė – 16-metė iš Vilniaus šaudykloje suklydo 7 kartus (3;2;1;1) ir galutinėje rikiuotėje užėmė 79 vietą.

„Mano startas nebuvo labai geras – nesugebėjau susitvarkyti su savo šaudymu. Prieš startą labai jaudinausi ir nepasižiūrėjau į vėliavėles šaudykloje. Ir būtent dėl vėjo nepavyko gerai sušaudyti – čia mano klaidos“, – atsakomybės nesikratė ir Viktorija.

Itin nepasisekė trečiajai biatlono rinktinės merginai. Luka Mackevičiūtė po pirmojo šaudymo šliuoždama trasoje smarkiai krito ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

„Dar tikrai yra kur stengtis. Nuo pat atvykimo jaučiau didelį jaudulį, tačiau tikėjausi gerai sušaudyti ir finišuoti. Bet kiti startai visuomet būna lengvesni nei pirmas, todėl tikiuosi, kad taip bus ir man“, – nosies nenukabino 17-metė iš Anykščių, antradienį dar startuosianti merginų 6 km sprinto lenktynėse.

Šiose lenktynėse diskvalifikuotos buvo trys sportininkės, o tarp 93 rezultatą užfiksavusių merginų greičiausia buvo ir aukso medaliu pasidabino Alena Mokhova (1;0;0;1). Sidabras atiteko prancūzei Jeanne Richard (0;0;1;1), o bronza – Baltarusijos atstovei Julijai Kavaliauskajai (0;2;1;0).

Kamilė Jabukauskaitė (J. Sarapo nuotr.)

Kamilė Jabukauskaitė (J. Sarapo nuotr.)

Šūviai skriejo pro šalį

Tarp vaikinų taip pat triumfavo Rusijos biatlonininkas. Tik dukart šaudykloje suklydęs Olegas Domičekas (1;1;0;0) lipo ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio, o sidabrą ir bronzą pasidalino atitinkamai austras Lukas Haslingeris (1;1;0;0) ir prancūzas Mathieu Garcia (2;0;0;1).

Lietuvos atstovams šaudykloje sekėsi kur kas prasčiau, o aukščiausią poziciją 12,5 km individualiose lenktynėse užėmė šaudykloje mažiausiai klydęs Domas Jankauskas – 7 klaidos (2;2;1;2) jam galutinėje rikiuotėje tarp 99 startavusių atletų garantavo 77 vietą.

„Pirmu startu nesu iki galo patenkintas, bet ir labai neliūdžiu. Pirmus keturis ratus važiavau šiek tiek pasitaupydamas – bijojau prastai sušaudyti. Tačiau vis tiek nesu patenkintas savo šaudymu, nes jis buvo tik vidutiniškas. Bet kaip pirmam startui, labai ant savęs negaliu pykti“, – olimpinį debiutą vertino 16-metis anykštėnas.

84 vieta Prancūzijos Alpėse tenkinosi Darius Dinda, šaudydamas suklydęs 11 kartų (4;3;3;1), o trečiasis lietuvis Lukas Žukauskas pro šalį šovė 15 sykių (4;5;3;3) ir liko 96-as.

„Varžybos buvo pakankamai geros, tiesiog šaudymas – ne toks, kokio norėjau. Važiavimo greitis buvo tikrai geras, tačiau jau po pirmos šaudyklos gavau 4 baudos taškus… Prisišaudant ginklus nebuvo jokio vėjo, bet po starto, atvažiavus į pirmą šaudyklą, vėjas jau buvo didelis“, – nesėkmę paaiškino 17-metis D. Dinda.

„Tikrai ne toks startas, kokio tikėjausi… Buvo pridaryta klaidų. Jautėsi, kad esame kalnuose, drebėjo kojos, o ir pirmas toks didžiulis startas buvo, todėl rezultatą nulėmė ir spaudimas bei jaudulys“, – kalbėjo 16-metis Lukas.

Skirtumą tarp startų Lietuvoje ir Pabaltyje išskyrė ne jis vienas, o pagrindinį skirtumą nuo ankstesnių varžybų patirčių visi šeši biatlonininkai įvardino vieningai.

„Išvažiuoji į pirmą kalną ir pamatai tiek daug žiūrovų – visi rėkia, o dar iš galo važiavo prancūzas, todėl jį vietiniai itin palaikė – tiesiog šiurpuliukai kūnu bėgo“, – pasakojo D. Jankauskas.

Visų biatlonininkų antradienį dar laukia startai sprinto lenktynėse, o D. Dinda ir V. Augulytė jau rytoj startuos vienetų mišrios estafetės varžybose. 

„Tikiuosi, kad rytoj su Dariumi pavarysime“, – šyptelėjo Viktorija, o jos būsimas porininkas vylėsi ne tik išlaikyti aukštą trasos įveikimo tempą, bet ir kur kas labiau pagerinti savo taiklumą.

Domas Jankauskas (J. Sarapo nuotr.)

Domas Jankauskas (J. Sarapo nuotr.)

Rungtynių maratonas

Pirmieji žaidynių kovas iš Lietuvos delegacijos pradėję jaunieji ledo ritulininkai šeštadienį pratęsė savo žygį 3×3 turnyre. Antrą varžybų dieną visi trys lietuviai sužaidė po dvejas rungtynes – per 6 mačus mūsiškiai kartu sudėjus džiaugėsi 2 pergalėmis.

Ankstų rytą Lozanos „Vaudoise“ arenoje „Juodoji“ komanda su Linu Dėdinu 9:12 nusileido „Raudonajai“, tačiau vakarinėje rungtynių sesijoje 14:8 pranoko „Mėlynąją“ ekipą, kuriose garbę gina Joris Valčiukas. Pastarasis dar nėra patyręs pergalės džiaugsmo – ryte jo komanda 1:12 neprilygo „Oranžinei“ ekipai.

Iš lietuvių turnyras kol kas sėkmingiausiai klostosi Arturui Seniutui, kurio atstovaujama „Rudoji“ komanda savaitgalį pradėjo 16:6 laimėdama prieš „pilkuosius“ ir 6:8 suklupdama prieš „žaliuosius“.

Po trijų turų „rudieji“ (2/1) su A. Seniutu turnyro lentelėje užima antra vietą, „Juodoji“ (1/2) ekipa su L. Dėdinu žengia šeštoje pozicijoje, o J. Valčiuko atstovaujama „Mėlynoji“ (0/3) komanda rikiuojasi paskutinėje vietoje.

Turnyre iš viso varžosi 8 komandos, o į pusfinalį pateks 4 geriausios. Kiekvienai iš jų per artimiausias dvi dienas dar liko sužaisti po 4 mačus.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS