Lietuvos baidarininkių ketvertas iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes

2023 m. rugpjūčio 25 d.

Vytautas Dranginis

Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai dalyvavo visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo ir pratęs šią tradiciją 2024 m. Paryžiaus žaidynėse. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos rinktinė dalyvaus labiausiai prestižinėje olimpinėje keturviečių baidarių 500 metrų distancijoje.

Duisburge (Vokietija) vykstančiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate, Lietuvai olimpinį kelialapį iškovojo keturvietę baidarę irkluojantys Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja.

Pasaulio čempionato finale lietuviai distanciją įveikę per 1 min. 20,164 sek. ir užėmė 6 vietą. Olimpinius kelialapius užsitikrino dešimt geriausiųjų, tačiau tarp jų turėjo būti keturių skirtingų žemynų atstovai.

Pasaulio čempione tapo Vokietijos keturvietė, sidabrą laimėjo vengrai, bronzą – ukrainiečiai. Toliau išsirikiavo Australijos ir Danijos keturvietės. Už lietuvių nugarų finale liko Ispanijos, Serbijos ir Lenkijos rinktinės.

„Kovojom ir dėl medalio, nuo kurio skyrė vos pusė sekundės. Džiaugiamės, kad jau esame pajėgūs konkuruoti su stipriausiomis pasaulio rinktinėmis. Dabar lieka metai ruoštis olimpinėms žaidynėms. Šios komandos paslaptis – labai daug darbo, daug treniruočių stovyklų. Aš tėvų tiek nematau, kiek mus keturis ir trenerį – kiekvieną dieną po du kartus ir taip jau daug metų iš eilės. Įdėta tikrai labai daug darbo kartu“, – džiaugėsi olimpinėse žaidynėse dar nedalyvavęs A. Seja.

„Dvidešimt metų darbo įdėta dėl šitos akimirkos ir dėl šito kelialapio. Dar reikia laiko, kad suvoktume kas įvyko. Tai buvo vienintelė atranka per ketverius metus, kai galėjai atsirinkti į olimpines žaidynes. Buvo didelis psichologinis spaudimas, nes turi tik vieną šansą parodyti tai, dėl ko dirbai ketverius metus. Mūsų komandai pavyko susidoroti su tuo psichologiniu spaudimu ir manau, kad nuo šiol mes kilsime tik aukščiau“, – tvirtino olimpinio debiuto laukiantis S. Maldonis.

„Svarbiausia, kad sugebame kartu „susiirkluoti“. Nuo pat pirmo bendro susėdimo į baidarę viskas gerai gavosi. Istorija tęsiasi ir ją sieksime kurti toliau“, – tvirtino 2020 m. Tokijo olimpiadoje dalyvavęs M. Maldonis.

„Buvo ambicijos patekti į olimpines žaidynes. Dabar kai jau patekom, tikslai jau kiti. Stengsimės ir dirbsim toliau. Sportui atiduodam visą savo gyvenimą, tai labai malonu, kad pavyksta pasiekti išsikeltus tikslus“, – teigė 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse startavęs I. Navakauskas.

Šeštadienį kovą dėl olimpinių kelialapių tęs dar dvi Lietuvos įgulos. Dviviečių baidarių 500 m distancijos pusfinalyje startuos praėjusių metų pasaulio vicečempionai M. Maldonis ir Andrejus Olijnikas. Dviviečių kanojų 500 m rungties pusfinalyje varžysis Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas. Norint patekti į pasaulio čempionato finalą, reiks patekti tarp trijų greičiausių pusfinalio plaukimo dalyvių.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS