Lietuvos baidarininkai užsitikrino antrą olimpinį kelialapį

2023 m. rugsėjo 2 d.

Vytautas Dranginis

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinė 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse turės bent penkis kartus didesnį savo atstovų skaičių negu 2020 m. Tokijo žaidynėse. Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija (ICF) oficialiai informavo, kad Lietuvai Paryžiuje galės atstovauti penki baidarininkai.

ICF paskirsčius kvotas, olimpinis kelialapis atiteko ir Lietuvos dvivietei baidarei 500 metrų distancijoje. Prieš tai olimpinį kelialapį iškovojo Lietuvos keturvietė baidarė 500 m rungtyje.

Prieš savaitę vykusiame pasaulio čempionate Duisburge (Vokietija), dviviečių baidarių 500 m varžybose Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas užėmė 7 vietą. Olimpinius kelialapius pasaulio čempionate užsitikrino šešios greičiausios baidarės. Lietuvius nuo jų skyrė vos 0,014 sek.

ICF paskirstytos kvotos lėmė, kad 2022 m. pasaulio vicečempionai ir Europos čempionato prizininkai, Sergejaus Sorokino treniruojami M. Maldonis ir A. Olijnikas taip pat pateko į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Dalyvausiu jau antrose olimpinėse žaidynėse per savo karjerą. Tai svajonės išsipildymas, nes niekada nežinai, kurios olimpinės žaidynės tau gali būti paskutinės ir kurios vainikuos tavo karjerą, – sakė 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėse dviviečių baidarių 1000 m varžybose 5 vietą užėmęs 35-erių metų A. Olijnikas. – Tikslus olimpinėse žaidynėse kelsime pačius aukščiausius. Praėjusių metų sezonas buvo nuostabus, kilome ant prizininkų pakylos tiek pasaulio, tiek ir Europos čempionate. Kartelė buvo pakelta labai aukštai ir pamatėme, kad galime kovoti dėl pačių aukščiausių vietų. Pasaulio čempionate kova dėl olimpinių kelialapių buvo tiesiog žvėriška. Finalo dalyvius finiše skyrė milimetrai. Į finalą nepatekusios įgulos net liejo ašaras. Tai parodo, ką kiekvienam sportininkui reiškia olimpinės žaidynės. Nepaisant tokios didelės konkurencijos, Paryžiuje kelsime tikslą kovoti dėl medalių.“

„Tikėjomės, kad septinta vieta pasaulio čempionate mūsų dvivietei garantuos kelialapį į olimpines žaidynes. Oficialus pranešimas tikrai labai nudžiugino, nes žinios apie iškovotus olimpinius kelialapius negali tapti kažkokia rutina. Konkurencija baidarių ir kanojų irklavime labai išaugo, sumažėjo olimpinių sprinto rungčių ir tampa vis sunkiau iškovoti vietą olimpinėse žaidynėse, – teigė Tokijo žaidynėse vienviečių baidarių 200 m distancijoje 10 vietą užėmęs 32-ejų metų M. Maldonis. – Man tai bus antrosios olimpinės žaidynės iš eilės. Tai yra svajonių išsipildymo kelias. Noriu būti geriausiu pasaulyje ir sulaukiau dar vieno šanso pabandyti tai padaryti aukščiausio rango varžybose. Konkurencija Paryžiuje bus dar didesnė, nes vienai valstybei galės atstovauti dvi įgulos. Manau, kad dauguma olimpinių čempionų ir tituluotų sportininkų startuos ir keturviečių, ir dviviečių baidarių varžybose. Todėl reiks kovoti dėl kiekvieno milimetro, dėl kiekvienos milisekundės. Nes akimirka gali lemti medalį, o medalis yra mūsų tikslas.“

Jau anksčiau olimpinį kelialapį užsitikrino Lietuvos keturvietė baidarė Simonas ir Mindaugas Maldoniai, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja, kurie pasaulio čempionate 500 m distancijoje užėmė 6 vietą.

Paskutiniai bilietai į Paryžių bus išdalinti kitų metų pavasarį Segedo trasoje Vengrijoje. Dviviečių kanojų 500 m distancijoje startuos Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas, šių metų pasaulio čempionate likę 13-oje vietoje. Olimpinius kelialapius iškovojo aštuonios greičiausios kanojos.

Lietuvos baidarininkai ir kanojininkai yra dalyvavę visose vasaros olimpinėse žaidynėse po nepriklausomybės atkūrimo ir iškovojo medalį. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse dviviečių baidarių 200 m distancijoje bronzą laimėjo Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS