Lietuvoje įgyvendinama Olimpinių vertybių ugdymo programa dar kartą sulaukė tarptautinio įvertinimo

2022 m. spalio 25 d.

Šveicarijoje, Lozanoje įvyko Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) vertinimo seminaras, kuriame Tarptautinio olimpinio kvietimu gerąja patirtimi pasidalyti pakviestas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Lietuvoje jau penktus metus įgyvendinamą programą TOK įvardija kaip pavyzdį kitoms pasaulio valstybėms, todėl šiuo metu vykdant OVUP atnaujinimą, LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis renginyje turėjo progą pristatyti programos sėkmės istoriją Lietuvoje.

„Programą esame visiškai pritaikę Lietuvos kontekstui, jos veikloms įgyvendinti reikia minimalių išteklių, todėl mūsų įgyvendinama OVUP gali būti pritaikoma praktiškai bet kur. Labai džiaugiamės, jog savo patirtimi galime pasidalyti ir su kitais nacionaliniais olimpiniais komitetais, pasaulio valstybių sporto bei švietimo atstovais ir esame labai dėkingi OVUP mokymų vadovams bei lektoriams Nerijui Miginiui ir Donatui Petkauskui. Tarptautinis įvertinimas ir kvietimas dalytis patirtimi yra jų nuoširdaus darbo atspindys. Renginyje patirties pasisėmėme ir mes. Dalyviai dalijosi, jog viena sėkmingiausių patirčių – į mokymus įtraukti ir geriausius sportininkus. Vienuose mūsų mokymų jau yra dalyvavusi olimpietė lengvaatletė Eglė Balčiūnaitė, kuri ne tik noriai įsitraukė į veiklas, bet ir praturtino procesą savo patirtimi, tad planuojame įtraukti vis daugiau sportininkų“, – kalbėjo K. Šileikis.

Seminaro metu patirtimi taip pat dalijosi OVUP įgyvendinantys Indijos, Argentinos, Senegalo, Izraelio, Airijos nacionalinių olimpinių komitetų bei sporto organizacijų atstovai. Renginyje taip pat buvo aptarti šiuo metu vykdomi programos leidinių atnaujinimai, kuriais siekiama tobulinti, plėtoti OVUP bei programą padaryti dar paprasčiau įgyvendinamą ir patrauklesnę visoms pasaulio valstybėms.

LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams.

Per ketverius metus visoje šalyje pedagogams buvo surengta 37 mokymai. Juose dalyvavo daugiau kaip 1300 ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusios TOK olimpinio švietimo padalinio atstovė Ana De Azevedo ir TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausiosioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS