Lietuviai Londone liko be olimpinių kelialapių, atrankos varžybos – sustabdytos

2020 m. kovo 17 d.

Jungtinės Karalystės sostinėje Londone vykusi kova dėl kelialapių į šių metų Tokijo olimpines žaidynes sustabdyta vos po trijų dienų. Tiesa, per šį trumpą laiką olimpinių žaidynių Europos zonos atrankos turnyre pasirodyti spėjo 6 iš 7 Lietuvos bosininkų.

Arčiausiai olimpinio kelialapio buvo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 57 kg varžybų pirmoje kovoje jis vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) nugalėjo graiką Aleksejų Lagkazašvilį.

Visgi antroje akistatoje nuo lietuvio sėkmė nusisuko. Įpusėjus pirmam raundui, po susidūrimo galvomis, varžovas stipriai prakirto lietuviui antakį. Boksininką apžiūrėjusi medikė teisėjams pranešė, kad E. Skurdelis negali tęsti kovos dėl gilios žaizdos. Kadangi ringo teisėjas nusprendė, kad antakis po susidūrimo galvomis prakirstas netyčia, teisėjai nugalėtoją turėjo paskelbti vos po minutę ir 45 sekundes trukusios kovos.

Kovą laimėjęs ketvirtas pagal skirstymą turnyro boksininkas Tayfuras Alijevas iš Azerbaidžano taip pat iškovojo ir bilietą į Tokiją, o E. Skurdelis baigė savo pasirodymą turnyre.

Tuo metu dar penki Lietuvos atstovai turėjo pripažintų varžovų pranašumus jau pirmose savo kovose.

Vytautas Balsys svorio kategorijoje iki 75 kg burtų dėka pateko iškart į antrą etapą ir jame susitiko su Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyviu bulgaru Simeonu Chamovu. Labiau patyręs varžovas įrodė savo pranašumą ir laimėjo dvikovą taškais 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27).

Svorio kategorijoje iki 81 kg Paulius Zujevas kovojo su daugkartiniu Baltarusijos čempionu Michailu Dauhaliavetsu. Londono ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis M. Dauhaliavetsas nugalėjo lietuvį vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 (30:27, 30:26, 30:27, 30:27, 30:27).

Atranka nesusiklostė ir pasaulio čempionate žibėjusiam Tadui Tamašauskui, kuris pirmoje svorio kategorijos iki 91 kg dvikovoje susitiko su Izraeliui atstovaujančiu Konstantinu Pinčiuku. Po atkaklios kovos lietuvis turėjo pripažinti varžovo pranašumą taškais 1:4 (28:29, 27:30, 29:28, 28:29, 27:30).

O štai sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg Algirdas Baniulis pirmame rate 0:5 (25:30, 26:30, 25:30, 26:30, 26:30) pralaimėjo Ukrainos čempionui Tsotne Rogavai.

Vytautas Balsys (Kipro Štreimikio nuotr.)

Vytautas Balsys (Kipro Štreimikio nuotr.)

Tuo metu iš dviejų merginų startuoti spėjo tik 19-metė Rugilė Altaravičiūtė. Ji burtų dėka pateko į svorio kategorijos iki 51 kg antrą etapą ir jame susitiko su 2016 ir 2019 m. Europos čempionato prizininke baltaruse Julija Apanasovič. Jaunoji lietuvė dvikovą pralaimėjo trečiame raunde teisėjui nutraukus kovą ir techniniu nokautu pergalę skyrus varžovei.

Atrankos turnyre Londone Lietuvos rinktinės gretose buvo 5 boksininkai ir 2 boksininkės. Šeši iš jų spėjo išbandyti Londono ringą – vienintelei Europos jaunimo čempionei Gabrielei Stonkutei taip ir neteko kovoti turnyre. Pirmoji G. Stonkutės kova su ukrainiete Anastasija Černokolenko buvo numatyta antradienį, tačiau dėl koronaviruso grėsmės atrankos varžybas organizuojantis Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) po pirmadienio dvikovų nusprendė sustabdyti Europos zonos atranką.

„Atsižvelgdama į nuolat besikeičiančią aplinką visame pasaulyje, TOK bokso darbo grupė pirmadienį nusprendė sustabdyti Tokijo olimpinių žaidynių Europos zonos atrankos turnyrą Londone. Taip pat stabdomas vėliau turėjęs vykti Amerikos zonos atrankos turnyras ir finalinės pasaulinės atrankos varžybos, – skelbiama oficialiame pranešime. – Sportininkų, oficialių asmenų ir kitų dalyvių saugumas yra svarbiausias prioritetas. Todėl galiausiai buvo priimtas sprendimas stabdyti renginį pirmadienį, padidėjus visuotiniams kelionių apribojimams ir karantino priemones įvedant vis daugiau valstybių. Norime, kad sportininkai galėtų koreguoti kelionių planus ir grįžti namo.“

Į Europos zonos atrankos turnyrą iš viso atvyko 350 boksininkų ir boksininkių iš daugiau negu 50 valstybių. Jie turėjo išsidalinti 77 olimpinius kelialapius: vyrai – 50, moterys – 27. Kai kuriose svorio kategorijose po trijų dienų kovų jau buvo aiškūs kelialapių savininkai, tačiau ar šie rezultatai bus įskaityti – kol kas nepranešama.

TOK bokso darbo grupė ir toliau kasdien vertins situaciją, siekdama baigti likusių olimpinių kelialapių dalybas gegužės ir birželio mėnesiais. Finalinės pasaulio atrankos varžybos buvo numatytos gegužės 11-25 d. Paryžiuje. Jau anksčiau dėl koronaviruso grėsmės buvo atšauktos ir Azijos zonos atrankos varžybos, kurios turėjo vykti Kinijoje.

Tuo pat metu TOK dar kartą patvirtino, kad yra pasirengęs sėkmingai įgyvendinti 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes. Jos Japonijos sostinėje vyks liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS