Laipiojimo sporto atstovas Kipras Baltrūnas – džiazo gerbėjas, knygas skaitantis ausimis

Teksto autorius: Dominykas Genevičius („Olimpinė Panorama“)

2022 m. sausio 12 d.

Leo Žukovas

Geriausias Lietuvos sportinio laipiojimo atstovas ir kandidatas į Paryžiaus olimpines žaidynes Kipras Baltrūnas vis labiau įsitvirtina tarp pajėgiausių pasaulio laipiotojų. Užpernai jis pirmąkart pateko į Europos čempionato pusfinalį, o praėjusių metų rugpjūtį Europos boulderingo taurės varžybose užėmė ketvirtą vietą.

Sportininkas pasakoja, kad draugauja su knygomis, o ypač – su audioknygomis. Dar didesnis jis yra muzikos gurmanas. O štai geram filmui išsirinkti ne visada atranda laiko.

Ausyse – knygų garsai

K.Baltrūnas prisipažįsta, kad kai tenka daug treniruotis ir dirbti, neretai puikia alternatyva tradicinėms knygoms tampa įgarsintos.

„Šiuo metu esu pradėjęs skaityti knygą „Gauk daugiau“. Tai knyga apie derybų meną. Audioknyga, besisukanti mano telefone, – „Tikslas. Nuolatinio tobulėjimo procesas“. Tiesa, jei esu kelionėse, kažkur gamtoje ar tarp kalnų, popierinė knyga pasidaro mielesnė. Kartais pradedu vartyti puslapius ir užsikabinu“, – pasakoja laipiotojas.

Be muzikos – nė dienos

Daug iškalbingesnis sportininkas tampa užvedus muzikos temą. Jis patikina, kad tikriausiai nėra nė vienos dienos, kada nesiklausytų muzikos.

„Muzika man pakelia nuotaiką, padeda treniruotis ir dirbti. Ji yra mano kasdienybės dalis ir be jos būtų sunkoka. Esu elektroninės muzikos mėgėjas, nors nevengiu paklausyti ir „Jazz FM“ vairuodamas automobilį“, – sako K.Baltrūnas.

Lietuvos laipiojimo sporto lyderis itin mėgsta gyvą muziką ir koncertus.

„Ta akimirka, kai matai savo dievaitį, stovintį prie pulto ir grojantį muziką, pagal kurią esi daug išgyvenimų patyręs, yra kažkas nerealaus. Vienas mėgstamiausių koncertų įvyko Vilniaus „Lofte“, kai grojo Jazzas Nicolas. Taip pat didelį įspūdį paliko atlikėja HAAi, kuri neseniai viešėjo „1086_gallery“ Vilniuje. Jei tik Nicolas Jaaras paskelbtų apie savo gastroles Europoje, pirmu taikymu pirkčiau bilietus“, – prisipažįsta K.Baltrūnas.

Pakimba ant „Netflix“ kabliuko

Filmai K.Baltrūnui taip pat nėra svetimi, tačiau laiko stoka neleidžia atidžiai jų rinktis.

„Patinka filmai, tačiau juos išsirinkti užtrunka taip ilgai, kad dažniau tiesiog pasirenku paprastesnį variantą ir pakimbu ant „Netflix“ kabliuko. Tiesa, tai nė iš tolo neprilygsta geram kokybiškam filmui. Jų yra labai daug, bet pirmieji, atėję į galvą, – „Volstryto vilkas“, „Pradžia“ („Inception“) ir, žinoma, „Krikštatėvis“, – vardija K.Baltrūnas.

Geriausi

Knyga: Eliyahu M.Goldrattas ir Jeffas Coxas „Tikslas. Nuolatinio tobulėjimo procesas“.

Filmas: „Krikštatėvis“.

Atlikėjas: Nicolas Jaaras.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS