Kursų metu profesionalai pildė žinių bagažą

2019 m. gruodžio 6 d.

Joana Harrison ir Marcia Bailey (Aistės Ridikaitės nuotr.)

Aistė Ridikaitė

Penktadienį geriausi Lietuvos treneriai, sporto gydytojai ir vadybininkai, kineziterapeutai ir olimpinės rinktinės kandidatai susirinko į Druskininkus bei išklausė kursus, padėsiančius ruoštis artėjančiam svarbiausiam 2020 metų startui – Tokijo olimpinėms žaidynėms.

Tokius specialius techninius kursus sporto ekspertams Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) sporto ir užsienio reikalų direkcijos organizuoja kasmet, o šiemet juose susirinko beveik 100 dalyvių. Pagrindinė jų tema – pasirengimas artėjančioms 2020 metų olimpinėms žaidynėms.

Penktadieninė kursų dalis prasidėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimu apie atliekamus pakeitimus, inicijuotas naujoves ir sporto laukiančias permainas.

Po jo vasaros olimpinių šakų federacijų atstovai pristatė savo sportininkų pasiekimus 2019-aisiais ir tikslus 2020 metams, išsakė didžiausias problemas bei trūkumus šiems tikslams pasiekti, papasakojo apie atrankos kriterijus į Tokijo olimpines žaidynes ir įvertino savo galimybes juos įveikti.

Šiuos pranešimus papildė LTOK Sporto direkcijos direktorius Einius Petkus, apžvelgęs sporto šakų federacijų pateiktas 2019 metų sportinio rengimo ataskaitas, išskyręs didžiausius iškylančius sunkumus rengiantis olimpiadai ir pristatęs atletams planuojamus rezultatus Tokijuje. LTOK tikisi, kad 60% sportininkų olimpinėse žaidynėse įvykdys jiems keliamus tikslus.

Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mantas Marcinkevičius papasakojo apie Tokijo olimpinių žaidynių aprangų kolekciją, kurią ruošia naujoji LTOK partnerė 4F kompanija iš Lenkijos, bei pasidžiaugė Europos žaidynėse Minske ir Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku jau išbandytomis aprangomis.

Olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas atkreipė dėmesį į ypatingą aklimatizacijos reikšmę, oro sąlygų įtaką ir teisingos strategijos pasirinkimo svarbą rengiantis startams Tokijuje. Specialistą papildė M. Marcinkevičius, pristatęs galimybę sportininkams prieš žaidynes Hiratsukoje surengti stovyklas, kurios išlaidas padengs LTOK ir Japonijos miestas.

Kursų dalyviai taip pat klausėsi ir specialaus pranešimo iš Jungtinės Karalystės Sporto Instituto atvykusių svečių. Joana Harrison ir Marcia Bailey pristatė programą „Performance Lifestyle“, kurios tikslas – visokeriopai palaikyti profesionalius atletus: nuo psichologinių iššūkių iki antrosios karjeros paieškų.

„Kartą pas mus atėjo sportininkė ir pasakė, jog tai jai veikiausiai bus paskutinės olimpinės žaidynės ir ji norėtų pradėti galvoti, ką veiks toliau. Bet prašė to nesakyti jos treneriui, nes komanda ims galvoti, kad ji nėra pilnai atsidavusi sportui. Turėjome dirbti slaptai. Nors darbas turėtų vykti ne taip, tačiau kartais būna būtent taip“, – apie sunkumus įdiegiant naują požiūrį kalbėjo J. Harrison. Ji su kolegė ne kartą pabrėžė, jog profesionalų papildoma, kiek kitokia veikla ne tik, kad nekliudo sportiniams rezultatams, bet ir padeda juos pagerinti.

Viešnios iš Didžiosios Britanijos taip pat pasidalino šios programos ypatumais ir iššūkiais, surinkta statistika, trenerių ir sportininkų atsiliepimais bei suteikiamą pridetinę vertę tiek sportinės karjeros metu, tiek jai pasibaigus.

Tuo pat metu atskiroje erdvėje gydytojai, dirbantys su olimpinės rinktinės sportininkais, gilinosi į WADA naujojo kodekso reikalavimus, aptarė įvairių terapijų taikymo ir įrangos gabenimo į Tokiją ypatybes.

Po užsienio svečių pranešimo, prisijungus sporto medicinos specialistams, mitybos specialistas Artūras Sujeta kursų dalyvius supažindino su aukšto meistriškumo sportininkų mitybos ypatumais, o Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos klubų asociacijos prezidentas Aurimas Mačiukas pristatė naujausias treniravimo metodikas.

Tarp kursų dalyvių buvo galima išvysti ir LTeam komandos narių – šaudymo iš lanko atstovę Ingą Timinskienę, šuolininką į aukštį Adrijų Glebauską ar ieties metikus E. Matusevičių ir Livetą Jasiūnaitę bei penkiakovininkę Laurą Asadauskaitę-Zadneprovskienę. Druskininkuose žinių bagažą pildė ir šiuo metu treneriais dirbantys olimpiečiai – disko metikas Vaclovas Kydikas, ieties metikė Teresė Nekrošaitė, penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis ir imtynininkas Aleksandras Kazakevičius.

„Labiausiai patiko pranešimas apie mitybą, papildus, atsistatymą. Gavome tikrai daug informacijos ir dabar jau netgi noriu toliau gilintis, domėtis, nes tai yra labai svarbu kiekvienam sportininkui“, – vertino pirmąkart LTOK organizuojamuose kursuose apsilankiusi Lietuvos rekordininkė 25-erių metų L. Jasiūnaitė.

Šeštadienį sporto bazės vadovas Julius Matulevičius visiems kursų dalyviams aprodys įrenginėjamą Druskininkų sporto kompleksą. Šiuos kursus dalinai finansavo Olimpinis solidarumas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS