Kauno „Akropolyje“ – pirmą kartą Lietuvoje eksponuojama olimpinių žaidynių deglų kolekcija

2022 m. birželio 9 d.

Jau šį mėnesį kone didžiausia sporto šventė Lietuvoje – Olimpinė diena – sugrįžta į Kauną. Jos belaukiant Kauno „Akropolis“ kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) kviečia į išskirtinę olimpinių deglų ir Tokijo vasaros bei Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse užfiksuotų įsimintiniausių akimirkų parodą. Ji iki birželio 19 dienos eksponuojama prekybos centro trečiajame aukšte.

Parodoje galima išvysti deglus, kuriais olimpinė ugnis iš Graikijos Olimpijos miesto per skirtingus žemynus, šalis ir miestus keliavo į Turino, Vankuverio, Londono, Sočio, Rio de Žaneiro, Pjongčango, Tokijo ir Pekino žiemos bei vasaros olimpines žaidynes.

Deglas yra vienas svarbiausių olimpinių žaidynių simbolių, kurio dizainas atspindi svarbiausią sporto šventę organizuojančios šalies kultūrą, o forma ir struktūra būna tokia, kad atlaikytų ir stiprų vėją, ir žemą temperatūrą. Tradiciškai deglo estafetėje dalyvauja sportininkai, visuomenininkai, kultūros, politikos ir kitų sričių veikėjai, sporto mėgėjai. Olimpinių žaidynių atidarymo dieną liepsna įnešama į pagrindinį stadioną, kur uždegamas olimpinis aukuras.

Kauno „Akropolio“ lankytojai taip pat kviečiami apžiūrėti fotografų Vytauto Dranginio ir Kipro Štreimikio fotografijose įamžintas Tokijo vasaros bei Pekino žiemos olimpinių žaidynių akimirkas ir nesuvaidintas Lietuvą atstovaujančių sportininkų emocijas – pasididžiavimą atstovaujant savo šalį, varžybų jaudulį, atiduodamas paskutines jėgas, azartą, norą laimėti, pergalės džiaugsmą ar pralaimėjimo kartėlį.

+9

„Beveik dvi savaites kauniečiai turės unikalią galimybę iš arti apžiūrėti olimpinių deglų bei olimpinių žaidynių fotografijų kolekciją. Tikiu, kad ši paroda įkvėps žmones išbandyti dar nemėgintas sportines veiklas, o tam geriausia proga – Kaune vyksianti Olimpinė diena, į kurios šventę kviečiame visus sporto mylėtojus“, – sako olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie svarbios sporto šventės šalyje laukimo ir kartu kurti olimpinę dvasią. Sportininkų pasiekimai, valia bei ryžtas išties žavi ir įkvepia, tad kviečiame užsukti į fotografijų parodą ir prisiminti mūsų šalies atletų kovas pastarųjų metų olimpinėse žaidynėse, o taip pat išvysti dalelę olimpinių žaidynių istorijos“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Olimpinės dienos šventė Kaune vyks birželio 18 dieną. Jos metu laukia ne tik galimybė pabendrauti su Lietuvos olimpiečiais, bet ir daugiau nei 100 nemokamų sporto ir pramoginių veiklų.

Olimpinių deglų kolekciją ir žaidynių fotografijų parodą Kauno „Akropolio“ trečiajame aukšte, šalia 3A įėjimo iki birželio 19 dienos galima išvysti prekybos centro darbo valandomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS