Kaune prasidėjo Olimpinės dienos šventė: tūkstančiai miestiečių renkasi į Santakos parką

2022 m. birželio 18 d.

Saulius Čirba

Kaune prasidėjo didžiausia vasaros sporto ir pramogų šventė – šeštadienį Santakos parke visą dieną vyks „Olimpinės dienos 2022“ renginiai. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos olimpinio fondo (LOF) ir Kauno miesto savivaldybės organizuojamas renginys kviečia visus kauniečius ir miesto svečius aktyviai praleisti savaitgalį – nemokamoje šventėje organizuojama daugiau nei 100 įvairiausių veiklų!

„Olimpinė diena 2022“ kasmet įtraukia minias sportiškų ir aktyvų laisvalaikį mėgstančių dalyvių. Ne išimtis ir Kaunas, šiųmetė Europos kultūros sostinė – atsinaujinusiame Santakos parke jau nuo pat ryto renkasi tūkstančiai žmonių.

Po septynerių metų pertraukos į Kauną sugrįžęs renginys tradiciškai buvo atidarytas vienu svarbiausių šventės akcentu – renginio pradžią skelbiančia deglo nešimo ir įžiebimo ceremonija.

Šiais metais nuo Rotušės aikštės iki scenos Santakos parke deglą nešti buvo patikėta šešiems kauniečiams sportininkams – septintą vietą 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmusiai penkiakovininkei Gintarei Venčkauskaitei, olimpiečiams buriuotojui Juozui Bernotui, Europos čempionei, krepšinio trenerei Linai Dambrauskaitei, krepšininkei Ugnė Sirtautaitei, gimnastui Tomui Kuzmickui bei pasaulio bokso čempionei Gabrielei Stonkutei.

Uždegus simbolinę olimpinę ugnį susirinkusius sveikino LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė. „Olimpinė diena – graži tradicija ir didelė šventė miestui. Man labai smagu, kad ji grįžo į Kauną. Labai džiaugiuosi matydama tiek daug žmonių, smagiai leidžiančių laiką, išbandančių įvairiausias sportines veiklas, bendraujančių su olimpiečiais“, – sakė ji.

Pozityvia energija dalijosi ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. „Atėjau čia su minia vaikų ir vyresnių žmonių, labai džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių domisi sportu. Sportas nėra tik aukščiausi pasiekimai, sportas – tai sveika gyvensena, sportas ugdo olimpines savybes – pagarbą, draugystę, tobulėjimą. Emocijos tiesiog puikios“, – nuo scenos kalbėjo ministrė.

Tardama sveikinimo žodį ji linkėjo visiems šventės dalyviams išbandyti kuo daugiu rungčių, aktyviai įsitraukti, iš arčiau susipažinti su olimpiniu judėjimu. „Šiandien visi galės pasimatuoti sportininkų batus, išbandyti įvairias rungtis. Tikiu, kad tai prisidės ir prie mūsų sportinio judėjimo skatinimo, sveikatinimo, mūsų visų geros nuotaikos ir džiaugsmo“, – sakė J. Šiugždinienė.

Atidarymo renginyje dalyvavo ir Kauno miesto vicemeras Mantas Jurgutis. Dar anksčiau kalbėdamas apie Olimpinę dieną jis yra sakęs, kad tokių renginių Kauno miestas išties pasiilgo. Esą per pastaruosius porą pandeminių metų daugelis įprato gyventi aktyviau, noriau įsitraukia į judesio kupinas veiklas, todėl vylėsi, kad kauniečiai bus aktyvūs ir šį šeštadienį.

Iškart po šventinio atidarymo prie starto linijos stojo 500 metrų distanciją bėgantys mažieji bėgikai – čia prasidėjo „Olimpinės dienos bėgimo“ varžybos. Po vaikų bėgimo tradiciškai renginyje buvo įveikta lietuviška olimpinė mylia, žyminti 1988 metais atkurtą LTOK, vėliau trasą perėmė 5 ir 10 kilometrų įveikti pasirinkę bėgikai.

Netrukus renginyje varžysis ir orientavimosi sporto gerbėjai – nuo 14 val. čia prasideda „LTeam Rogaining“ varžybos, kuriose dalyvauja 116 komandų. Naudojantis žemėlapiu bėgte arba dviračiu per tam tikrą laiko tarpą komandos aplankys gražiausiose vaizdingiausiose Kauno centrinės miesto dalies vietose paslėptus kontrolinius punktus.

Judesio netrūks ir krepšinio aikštelėje, čia visą dieną vyksta ZIP FM 3×3 krepšinio turnyras, kuriame drauge su visais šventės dalyviais varžosi ir žvaigždžių komandos.

Mėgstantys iššūkius jau bando jėgas ekstremalaus bėgimo su kliūtimis rungtyje, čia vyksta ekstremalaus bėgimo: „OCR Lietuva“ kliūčių ruožo kvalifikacinė rungtis, vakare vyks ir stipriausiųjų varžybos.

Renginyje taip pat vyksta breiko turnyras, norintys pasimatuoti baidarę gali Nemunu įveikti olimpinę mylią, stadione išbandyti pačias įvairiausias šakas kviečia sporto federacijos, klubai.

„Olimpinės dienos 2022” šventė Santakos parke vyks iki 19 val., vėliau veiksmas persikels į Rotušės aikštę – čia 20 val. pasirodymą rengia Linas Adomaitis, 21 val. vyks nemokamas kino seansas Pilies amfiteatre, bus galima pamatyti filmą „Aš esu Zlatanas“.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS