Jaunųjų lyderių ugdymo programoje – plėtra ir ypatingi svečiai

2021 m. vasario 17 d.

V. Dranginis

Sportas – ne tik raktas į sveiką gyvenseną, bet ir būdas ugdyti pagarbą, atvirumą, skatinti atsakingos ir pilietinės visuomenės formavimą. Tuo įsitikino jau keturis sezonus vykstančio projekto „Svajonių komandos“ dalyviai. Sėkminga Britų tarybos Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojama iniciatyva sulaukė dėmesio ir iš užsienio.

Projekto „Svajonių komandos“ tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Ketverius metus veiklose aktyviai dalyvavo Klaipėdos regiono moksleiviai.

Džiugina entuziazmas

Ketvirtasis projekto sezonas ypatingas ne tik tuo, kad didžioji dalis projekto veiklų vyko virtualiai. Šį sezoną prie klaipėdiečių prisijungė moksleiviai iš Šalčininkų ir Visagino. Į „Svajonių komandų“ bendruomenę įsiliejo šimtas moksleivių ir pusšimtis pedagogų iš rytų bei pietryčių Lietuvos.

„Džiaugiamės jau ketverius metus besitęsiančia Britų tarybos Lietuvoje ir LTOK partneryste bei drauge įgyvendinamu projektu „Svajonių komandos“. Projekto sėkmė ir populiarumas Klaipėdos mokyklų bendruomenėje paskatino plėsti „Svajonių komandų“ geografiją ir įgyvendinti veiklas dar dviejuose miestuose – Visagine ir Šalčininkuose.

Patirtis ir žinios įgyvendinant įvairias veiklas mokyklose leidžia išlaikyti mokymų kokybę ir patrauklumą net vedant juos virtualioje erdvėje. Visgi labiausiai džiugina mokytojų ir mokinių entuziazmas ir noras dalyvauti ir tobulėti, nepaisant visų šio laikotarpio iššūkių“, – sakė Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė.

Moksleiviai kuria pokyčius

Projekto organizatoriai skaičiuoja, kad per keturis sezonus iš viso projekte dalyvavo beveik pusė tūkstančio moksleivių ir pedagogų.

„Ketverius metus trunkanti LTOK draugystė su Britų taryba Lietuvoje skaičiuoja neįtikėtinus rezultatus. „Svajonių komandos“ yra projektas, kurio dėka vykstančius pokyčius matome ne tik mes, bet ir jo dalyviai. Man labai smagu klausyti, kad moksleiviai pastebi tapę atviresniais, drąsesniais, jie nebijo užduoti klausimus, išsakyti savo nuomonę, geba išklausyti ir išgirsti kitą bei projekto rėmuose imasi visuomenei svarbių socialinių iniciatyvų.

Šis projektas – įrodymas, kad sportas yra priemonė, padedanti ugdyti ne tik fiziškai aktyvius žmones, bet ir empatiškas, atviras, socialiai atsakingas ir aktyvias asmenybes“, – sakė olimpinė čempionė, Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Prisijungė dar du miestai

Iki pat vasario vidurio Visagino ir Šalčininkų pedagogai ir moksleiviai dalyvauja mokymuose, kuriuose su mokytojais kalbama apie neformalųjį ugdymą, ugdymą per sportą, mentorystę. Moksleiviai dalyvauja seminaruose apie lyderystę, emocinį intelektą, XXI amžiaus kompetencijas, susipažįsta su kitomis olimpinio švietimo veiklomis, o prie mokymų prisijungę klaipėdiečiai dalijasi savo patirtimi.

„Visaginas ir projektas ,,Svajonių komandos“ laiku ir sėkmingai atrado vienas kitą. Per fiziškai aktyvias veiklas ugdyti mokinių ir pedagogų lyderystę, darbo komandoje įgūdžius, emociškai artimas bendravimas, pažintis su olimpinėmis vertybėmis – labai svarbu šiuo sudėtingu visuotinio karantino laikotarpiu. Visiems projekto dalyviams linkiu kuo daugiau pozityvių emocijų ir naujų patirčių“, – sakė Visagino meras Erlandas Galaguz.

„Mano svajonė – kad Šalčininkų savivaldybėje augtų jauni lyderiai – stiprūs ir kūnu ir dvasia!“ – kolegai antrino Šalčininkų meras Zdzislavas Palevič.

Neeiliniai svečiai

Mokymai Visagino ir Šalčininkų pedagogams bei moksleiviams – tik pradžia. „Šių, prie bendruomenės ką tik prisijungusių miestų, mokytojai ir moksleiviai kol kas tik susipažino su darbo metodais, temomis. Neabejoju, kad jau kitą sezoną kartu galėsime suvienyti jėgas jaunimo lyderystės ugdymui per sportą“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Vasario 19 d. nuotoliniu būdu vyks visiems ketvirtojo „Svajonių komandų“ sezono dalyviams skirtas renginys, kuriame kelių šimtų projekto dalyvių laukia pažintis su išskirtiniais svečiais.

Renginyje dalyvaus ir su moksleiviais bei pedagogais bendraus pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei olimpiečiai ir Britų tarybos Globalaus tinklo vadovas Charlie Walker bei Didžiosios Britanijos ambasadorius Lietuvoje Brian Olley.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS