Jaunoji ambasadorė Europos jaunimo olimpiniame festivalyje įgyvendino savo svajonę

2023 m. rugpjūčio 4 d.

Dominyka Rapšytė (K. Štreimikio nuotr.)

„Mano svajonė dalyvauti Europos jaunimo olimpiniame festivalyje kaip sportininkei neišsipildė, tačiau dabar galiu teigti, kad svarbiausia – nenustoti svajoti“, – grįžusi iš Maribore liepos mėnesį vykusio festivalio kalbėjo plaukikė Dominyka Rapšytė.

Olimpiečio Dano Rapšio jaunesnioji sesuo savo svajonę išpildė nusprendusi tapti jaunąja ambasadore. JAV studijuojanti D. Rapšytė neslepia – sprendimas nekėlė abejonių.

„Sportas mane lydėjo nuo mažų dienų. Visada domėjausi olimpinėmis žaidynėmis bei olimpinėms vertybėmis. Turiu puikų pavyzdį – brolį olimpietį. Danas pats pirmas mane įkvėpė olimpizmu. Aš pati esu plaukikė, puikiai žinau, koks yra sportininko kelias ir iššūkiai. Baigdama mokslus JAV universitete savo ateitį sieju su sportu. Pati būdama sportininkė puoselėju olimpines vertybes. Išvydusi kvietimą tapti jaunąja ambasadore Europos jaunimo olimpiniame festivalyje nei kiek nedvejojau. Turiu sukaupusi nemažai bendravimo patirties su žmonėmis iš skirtingų kultūrų bei turėjau didelį norą – atstovauti Lietuvai olimpiniame renginyje“, – pasakojo D. Rapšytė.

Jaunųjų ambasadorių misija festivalyje – padėti sportininkams pajusti olimpizmo dvasią, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis, olimpiniais principais bei sukurti tarpkultūrinę šventę, kurioje jaunimas pajustų olimpinių žaidynių atmosferą.

„Ambasadoriaus veiklą pradėjau gerokai iki festivalio atidarymo. Iki tol vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto mokymai, susitikimai, pasitarimai ir veiklų planavimas su visų šalių ambasadoriais. Atvykus į Slovėniją mes, visi ambasadoriai, susitikdavome kiekvieną dieną skirtingomis pamainomis ir pradėdavome savo veiklas. Tai buvo įvairūs žaidimai bei užsiėmimai su sportininkais. Jų tikslas – atskleisti olimpines vertybes. Labai džiaugiuosi, kad mūsų veiklas jaunimas greitai pamėgo ir įgijo daug žinių, uždavė daug klausimų, buvo akivaizdu, kad jie tikrai svajoja tapti olimpiečiais.

Iškart po veiklų skubėdavau stebėti Lietuvos sportininkų varžybas. O jų laukdavau labiausiai – tokiame renginyje palaikant lietuvius man kildavo šiurpuliukai“, – šypsojosi D. Rapšytė.

Europos jaunimo olimpinis festivalis – ne tik galimybė išbandyti jėgas su geriausiais Senojo žemyno bendraamžiais atletais bei įgyti olimpizmo žinių, bet ir puikus šansas susipažinti su kitų šalių sportininkais, įgyti naujų draugų. Kalbėdama apie čia tvyrančią atmosferą D. Rapšytė džiaugėsi galėdama būti to dalimi.

„Festivalis yra pirmas laiptelis jauniems sportininkams link olimpinių aukštumų. Visas renginio formatas yra labai panašus į olimpinių žaidynių, todėl svarbu, kad jaunimas turi galimybę su atmosfera susipažinti jau dabar. Labai džiaugiuosi, kad galėjau prie to prisidėti. Nors pati čia atvykau su kita misija, bet puikiai jaučiau tvyrančias emocijas, – džiaugsmą pasiekus geriausią asmeninį rezultatą ar net iškovojus medalį, gal kam ir neišsipildžiusių lūkesčių nusivylimą, smalsumą bei norą pažinti ir susipažinti. O susipažinti labai padėjo ir jau tradicija tapęs apsikeitimas ženkliukais su kitų šalių sportininkais. Šypsojausi stebėdama, kaip ši tradicija jaunimui leidžia pradėti bendravimą, kurio kitu būdu jie dažnai nedrįso pradėti. Žinoma, šiame žaidime dalyvavau ir pati, pavyko užmegzti daug ryšių bei surinkti nemažai trofėjų“, – juokėsi jaunoji ambasadorė.

Kalbėdama apie festivalyje įgytą patirtį, D. Rapšytė atvirauja – tik dar kartą suprato, kad ateitį nori sieti su sportu, o jaunuosius sportininkus tikisi išvysti olimpinėse žaidynėse.

„Iš Slovėnijos aš išsivežiau neįkainojamą patirtį, žinias bei, neabejotinai, įgijau nuostabių draugų. Labiausiai džiaugiuosi, jog susipažinau su lietuviais sportininkais, treneriais ir visu personalu. Nemažai čia stebėtų sporto šakų man buvo nauja ir dabar jose nekantrauju sekti lietuvių pasirodymus. Nepamiršiu nei vienų varžybų, kuriose mūsų šalies atstovai pasirodė. Pokalbiai su sportininkais, treneriais, visu aptarnaujančiu personalu man tik patikino, jog mano vieta yra sporto srityje.

Nors pačiai svajonė festivalio plaukimo baseine atstovauti Lietuvai neišsipildė, galiu teigti, kad pamačiusi jaunus sportininkus ir pajautusi kiekvieno pasirodymo emocijas dabar aš jaučiu įgyvendinusi svajonę. Visi čia sutikti Lietuvos atstovai – nuostabūs žmonės. Labai noriu juos išvysti olimpinėse žaidynėse, o būdama festivalio dalimi galėjau juos supažindinti su itin svarbiomis olimpinėmis vertybėmis, pasidalyti savo patirtimi. Beprotiškai gera suvokti, kad nors Lietuva ir maža šalis, bet esame geriausia ir stipriausia komanda!“, – pokalbį užbaigė D. Rapšytė.

Lietuvos atstovai iš Europos jaunimo olimpinio festivalio parsivežė 4 medalius. Sidabrą iškovojo dziudo kovotojas Simas Polikevičius (iki 60 kg) bei bėgikas Danielius Vasiliauskas (200 m).  Bronzos medaliais pasipuošė plaukikas Mantas Kaušpėdas (100 m nugara) ir trišuolininkė Aurėja Beniušytė.

Iš viso Lietuvos rinktinei festivalyje šiemet atstovavo 53 sportininkai, kurie varžėsi 9 sporto šakose: gimnastikos, dziudo, kalnų dviračių, plento dviračių, 3×3 krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo, riedlenčių ir teniso. Renginyje  iš viso dalyvavo per 2600 sportininkų, kurių amžius svyravo nuo 14 iki 18 metų. 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS