Jaunimo olimpinėse žaidynėse – slidininkės debiutas ir sėkminga diena kalnuose

2024 m. sausio 24 d.

Ugnė Paulavičiūtė su tėvais.

Gangvono provincijoje, Pietų Korėjoje vykstančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse lietuviai varžėsi trijose rungtyse.

Didžiojo slalomo trasą įveikė kalnų slidininkas, paskutiniosiose – mišrios estafetės – varžybose dalyvavo biatlonininkai ir pirmą kartą žaidynių istorijoje Lietuvos atstovė kovojo slidinėjimo laisvuoju stiliumi varžybose.

Kalnų slidinėjimas

Kalnų slidininkas Luca Poberai trečiadienį įveikė didžiojo slalomo trasą. Pirmojo nusileidimo metu lietuvis finišavo per 53 sek. (+4,46 sek.) ir buvo 42-as.

Antrojo nusileidimo metu L. Poberai buvo greitesnis – trasa nusileido per 48,13 sek. (+2,64) ir buvo 26-as. Abu nusileidimus lietuvis įveikė per 1 min. 41,13 sek. (+6,76 sek.) ir bendroje įskaitoje užėmė 28 vietą.

„Šiandien pasirodžiau labai gerai, ypač antrajame nusileidime, kas man padėjo patekti į trisdešimtuką. Toks ir buvo tikslas šioje rungtyje. Be to, šiose žaidynėse man pavyko pagerinti net dviejų rungčių – „Super G“ ir didžiojo slalomo – asmeninius Tarptautinės slidinėjimo sąjungos (FIS) taškus. Tai labai reta tokio rango varžybose. Esu labai dėkingas visiems už palaikymą, ypač sesei Saulei, kuri Vilniuje keliasi naktį, kad galėtų stebėti mano varžybas“, – kalbėjo L. Poberai.

Iš viso abu nusileidimus sėkmingai baigė 50 sportininkų. Trasos nebaigė net 28 atletai.

Aukso medalį iškovojo prancūzas Nashas Hout-Marchand‘as, sidabrą – britas Zakas Carrick-Smithas, o bronzą – austras Florianas Neumayeris.

Ketvirtadienį L. Poberai laukia paskutinė jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse rungtis – slalomas.

Slidinėjimas laisvuoju stiliumi

Pirmą kartą istorijoje jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvauja Lietuvos slidinėjimo laisvuoju stiliumi atstovai.

Pirmąja lietuve šiose varžybose tapo Ugnė Paulavičiūtė, trečiadienį dalyvavusi „slopestyle“ rungtyje.

Šeimos narių Pietų Korėjoje palaikoma sportininkė pirmojo nusileidimo metu griuvo, todėl surinko tik 7,25 taškus. Tačiau antrąjį įveikė sėkmingai (34,25 tšk.) ir bendroje įskaitoje užėmė 15 vietą. Į finalą pateko 10 sportininkių.

Varžybų akimirka (OIS/Joel Marklund. Handout image supplied by OIS/IOC).

„Pirmojo nusileidimo metu jaudinausi. Po pirmosios figūros apsidžiaugiau, kad pavyko ją įveikti, todėl į antrąją atvažiavau nepasiruošusi, suglaudžiau slides ir nuslydau. Antrasis nusileidimas sekėsi daug geriau. Su nuosekliai perkalbėjome, ką ir kaip turiu daryti ir pasisekė.

Apskritai, mano įspūdžiai iš olimpinių žaidynių – labai geri. Smagiausia – pati atmosfera ir kitų dalyvių palaikymas. Taip pat labai džiaugiuosi, kad tėvai atvyko palaikyti. Jų buvimas čia man prideda ne tik motyvacijos, bet ir pasitikėjimo savimi“, – sakė U. Paulavičiūtė.

Iš viso varžybose dalyvavo 21 sportininkė.

Ketvirtadienį „slopestyle“ rungties trasą išbandys Pijus Baniulis.

Biatlonas

Lietuvos biatlono komanda baigė pasirodymą jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Emilija Mincevič, Rusnė Motiejūnaitė, Juozas Augustinavičius ir Danielius Buchovskis  rungėsi mišrios estafetės 4×6 km varžybose.

Estafetę pradėjusiai E. Mincevič sėkmingai sekėsi šaudykloje – ji uždengė visus taikinius išnaudojusi vos vieną papildomą šovinį. R. Motiejūnaitė taip pat buvo taikli, tik jai pataikyti į visus taikinius gulint prireikė vieno papildomo šovinio, o stovint – dviejų.

Estafetę perėmęs J. Augustinavičius pirmoje šaudykloje išnaudojo tris papildomus šovinius ir lenktynes pratęsė be baudos ratų, tačiau antrajame ugnies ruože jis net septynis kartus šovė pro šalį, todėl turėjo sukti net keturis baudos ratus po 150 m.

Netrukus varžybų lyderiai Lietuvos komandą aplenkė ratu, todėl šie buvo priversti pasitraukti iš lenktynių. Bendroje įskaitoje lietuviai užėmė 18 vietą iš 22 komandų. Medalius išsidalino Italijos, Prancūzijos ir Čekijos komandos.

„Tikrai nudžiugino Emilijos rezultatas. Po antrojo šaudymo į paskutinį ratą ji iššliuožė 13 vietoje. Rusnė trasą įveikė pagal savo pajėgumą, o Juozui beliko bėgti nuo lyderių, kurie vis dėlto, antrojoje šaudykloje mus pasivijo ratu. Tačiau pakilome per keletą vietų nuo starto pozicijos (22), tuo ir norisi pasidžiaugti.

Kalbant apskritai apie žaidynes, visi pasirodė maždaug taip, kaip ir tikėjausi stebėdamas jų tobulėjimą ir įdėtas pastangas pasirengimo metu. Džiugu, kad Ignas Rakštelis, šaudantis vos porą mėnesių, šiose žaidynėse su šaudymu susitvarkė pakankamai gerai ir nedarė daug klaidų.

Juozas vakar vykusioje sprinto rungtyje pasirodė puikiai. Truputį gaila, kad trasoje padaryta klaida jį nubloškė už trišdešimtuko ribų. Mišrioje estafetėje Emilija pademonstravo puikų šaudymą ir žymiai geresnį greitį nei įprastai.

Galbūt ne visi pasirodė geriausiai, kaip moka, bet vien tai, kad galėjo čia sudalyvauti yra didelis laimėjimas“ – sakė biatlono treneris Lukas Jakeliūnas.

Ketvirtadienį jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse lietuviai startuos kalnų slydinėjimo slalomo ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi vaikinų „slopestyle“ varžybose.