Įvykusi olimpinės ugnies perdavimo ceremonija pasauliui siunčia vilties žinutę (papildyta)

2020 m. kovo 20 d.

Ketvirtadienį žymiajame Atėnų „Panathenaic“ stadione įvyko olimpinės ugnies perdavimo ceremonija 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriams. Tiesa, dėl koronaviruso pandemijos ji buvo itin kukli – vyko be žiūrovų, taip pat nebuvo surengtos planuotos graikų ir japonų kultūrinės ceremonijos. Nepaisant to, ceremonijoje netrūko nei emocijų, nei simbolikos, nei prasmės.

Senovės Olimpijoje prieš savaitę įžiebta olimpinė ugnis savaitę turėjo keliauti po Graikiją, tačiau siekiant stabdyti koronaviruso plitimą buvo nuspresta deglo estafetę atšaukti.

Perdavimo ceremoniją pradėjo Graikijos gimnastas Eleftherios Petrounias – olimpinis čempionas įnešė olimpinę ugnį į ikoniškąjį stadioną, o prieš perduodamas deglą olimpinei šuolių su kartimi čempionei Katerinai Stefanidi dar apibėgo ratą istorinu taku. Pastaroji netrukus įžiebė olimpinį aukurą.

„Atsisveikiname su šiuo nuostabiu olimpiniu simboliu, vienijančiu žmoniją, antiką ir modernius laikus, – emocingai kalbėjo Graikijos olimpinio komiteto prezidentas Spyros Capralos, akcentavęs olimpinės ugnies gebėjimą suteikti harmoniją ir vienybę.

– Noriu tikėti, kad ši olimpinės ugnies kelionė jūsų šalyje suteiks džiaugsmo ir vilties viso pasaulio žmonėms, kurie šiuo metu kenčia ir turi atlaikyti iššūkį.“

Baigęs kalbą S. Capralos olimpinį deglą perdavė Tokijo organizacinio komiteto atstovei Naoko Imoto. Plaukikė, 1996 metų Atlantos olimpinių žaidynių dalyvė, dirbanti UNICEF organizacijoje, netrukus įžiebė žibintą ir išgabeno olimpinę ugnį į Japoniją.

Papildymas. Penktadienio rytą olimpinė ugnis pasiekė Japoniją – artimiausias 121 dieną vyks olimpinio deglo kelionė po visą šalį. Ugnis iš Graikijos į Japonijos oro pajėgų Matsushima bazę, esančią Mijagio prefektūroje, buvo gabenama specialiu „Tokyo 2020 Go“ orlaiviu.

Kaip ir ankstesni olimpinės ugnies kelionės ir perdavimo renginiai, taip ir šis vyko be žiūrovų. Atkeliavusį žibintą iš lėktuvo priėmę trijų olimpinių aukso medalių laimėtojai dziudo atstovas Nomura Tadahiro ir imtynininkė Yoshida Saori vėliau jį perdavė į Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidento Mori Yoshiro rankas. Pastarajam kompaniją renginyje palaikė Japonijos olimpinio komiteto prezidentas Yamashita Yasuhiro.

„Delgo estafetė Japonijoje prasidės kovo 26 dieną treniruočių centre Fukušimoje. Pakeliui link Tokijo keliausiantis deglas sukaups žmonių mintis ir nušvies jiems kelią, – kalbėjo M. Yoshiro ir pažadėjo. – Siekdami užtikrinti saugias žaidynes toliau tęsime glaudų bendradarbiavimą su Tarptautiniu olimpiniu komitetu, Japonijos valstybe ir Tokijo metropolito valdžia.“

Po 56 metų į Tokiją sugrįšiančios olimpinės žaidynės vyks liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis.

2020-03-20

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS