Įvyko OVUP mokymai pedagogams ir įstaigų vadovams

2023 m. lapkričio 20 d.

Tobulėjimas, pagarba ir draugystė – olimpinės vertybės, kurių ugdymu Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) iniciatyva formalųjį bei neformalųjį švietimą praplečia tūkstančiai pedagogų ir trenerių visoje šalyje.

Unikalios, Tarptautinio olimpinio komiteto sukurtos Olimpinių vertybių ugdymo programos (OVUP) mokymai Lietuvoje vyksta nuo 2016 metų. Anksčiau į pirmojo lygmens mokymus įsitraukusiems pedagogams lapkričio 8-10 dienomis suteikta galimybė gilinti programos žinias – surengti antrojo lygmens mokymai Vilniuje, taip pat, lapkričio 15-16 dienomis buvo įgyvendinti ir jau antri OVUP mokymai švietimo įstaigų vadovams

„Džiugu, kad šiais metais OVUP mokymai sulaukė didžiausio susidomėjimo per visą programos gyvavimą šalyje. Labai smagu, kad pavyko suorganizuoti mokymus ne tik ugdymo įstaigų pedagogams, tačiau ir jų vadovams. Direktorių ir pavaduotojų įsitraukimas į OVUP mokymus mums yra ypatingai svarbus, kadangi tai leidžia tikėtis dar efektyvesnės olimpinių vertybių sklaidos švietimo įstaigose. O augant dvipusiui ir kokybiškam bendradarbiavimui tarp LTOK ir Lietuvos ugdymo įstaigų, auga ir galimybės tobulėti tiek mokytojams, tiek mūsų jauniesiems“– džiaugėsi LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Į trijų dienų trukmės mokymus Vilniuje buvo atrinkta ir įsitraukė 18 dalyvių iš Vilniaus, Šiaulių, Alytaus, Mažeikių, Kauno, Kėdainių, Vievio, Druskininkų ugdymo įstaigų ir sporto mokyklų. Įvairių teorinių bei praktinių užsiėmimų metu susibūrę ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogai bei treneriai buvo kviečiami pažinti ir gilintis į neformaliojo ugdymo ir olimpinio švietimo principus ir metodus, mokytis ugdyti vertybes per sportinę veiklą ir fizinį aktyvumą, gilinti OVUP ir olimpinio švietimo edukacinių temų žinias bei analizuoti jau išbandytų OVUP veiklų taikymo ypatumus ir iššūkius.

„Šie mokymai padeda mokytojui geriau pažinti save, aptariamos labai aktualios temos, su kuriomis kiekvienas mokytojas susiduria. Pavyzdžiui, kaip ir kokiomis veiklomis galima suburti komandą, kad jie pasiektų sėkmę. Analizuojamos ir aptariamos skirtingos situacijos.“, – pasakojo Vilniaus lopšelio-darželio „Želmenėliai’’ pedagogė Anastasija Beliaziuna.

 

OVUP metu vadovai susipažino su olimpinių vertybių svarba ugdymo įstaigose, išbandė bei patyrė įvairius vadovavimo, ugdymo metodus, kuriuos galės pritaikyti savoje bendruomenėje.

„Švietimo bendruomenės deklaruoja vertybių ugdymą. Skambūs žodžiai puikuojasi strateginiuose planuose, kaba švietimo įstaigose ant sienų. Tačiau realybėje dažnai būna ne taip. Todėl šie mokymai leido išgryninti vertybių ugdymo svarbą tiek ugdytojui, tiek ugdytiniui. Mažus vaikus turi supti pagarbūs, tolerantiški suaugę, kad užaugę mažieji elgtųsi taip pat su kitais. Pirmoji pamoka mokyklose turėtų prasidėti nuo olimpinių vertybių pristatymo ir susitarimo jų laikytis.“, – teigė Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė Audra Pakštienė

Visus mokymų užsiėmimus vedė patyrę ir su OVUP nuo pat programos įgyvendinimo pradžios Lietuvoje dirbantys lektoriai Donatas Petkauskas bei Nerijus Miginis. Mokymų tikslas – suteikti ugdytojams žinių, kaip taikyti OVUP metodiką savo kasdieniame darbe su vaikais ir jaunimu bei supažindinti su konkrečiomis praktinėmis veiklomis, kurias galima pritaikyti ne tik fizinio lavinimo, bet ir kitose pamokose.

Lietuvoje įgyvendinama OVUP yra sulaukusi išskirtinio įvertinimo – programos kūrėjai TOK Lietuvoje įgyvendinamą programą bei taikomus metodus pripažino kaip pavyzdinius kitoms pasaulio valstybėms, o praėjusių metų rudenį LTOK atstovai buvo pakviesti gerąja programos patirtimi pasidalyti su kitais nacionaliniais olimpiniais komitetais.

LTOK vienas pirmųjų pasaulyje OVUP išvertė į savo šalies kalbą ir, pritarus TOK, pasiūlė kelių lygių mokymus Lietuvos pedagogams. Per šešerius metus visoje Lietuvoje pedagogams buvo surengta daugiau nei 100 mokymų. Juose dalyvavo daugiau nei 2000 ugdytojų. Lietuvoje vykdomus mokymus yra stebėjusi TOK olimpinio fondo kultūrai ir paveldui vyriausioji švietimo vadovė Xenia Kourgouzova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS