Įvertinimas Lietuvai: D. Gudzinevičiūtė išrinkta Europos olimpinių komitetų asociacijos viceprezidente

2021 m. birželio 10 d.

Martynas Zaremba

Olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ketvirtadienį išrinkta Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidente.

Graikijos sostinėje Atėnuose vykstančioje EOK Generalinės asamblėjos ir rinkimų sesijoje organizacijos viceprezidente tapusi lietuvė – ne tik pirmoji Baltijos šalių atstovė, bet ir pirmoji moteris, išrinkta į šias pareigas.

„Toks kitų Europos nacionalinių olimpinių komitetų vadovų pasitikėjimas – didelis įvertinimas ne tik man, bet ir Lietuvai. Dar kartą įsitikinome, kad tarptautinėje sporto politikos arenoje esame svarbūs žaidėjai.

Man didelė garbė būti pirmaja moterimi šiose pareigose. Kartu su komanda esame pasiruošę dirbti olimpinio judėjimo ir Europos sportininkų labui“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

EOK rinkimai. (EOC nuotr.)

EOK rinkimai. (EOC nuotr.)

EOK prezidentu išrinktas graikas Spyros Capralos. Jis nugalėjo iki šiol prezidento pareigas ėjusį daną Nielsą Nygaardą.

Abu kandidatai į prezidentus į savo komandą pasirinko D. Gudzinevičiūtę, todėl ji buvo vienintelė kandidatė užimti viceprezidento postą.

EOK prezidentas Spyros Capralos (EOC nuotr.).

EOK prezidentas Spyros Capralos (EOC nuotr.).

2013-aisiais EOK Vykdomojo komiteto nare pirmą kartą tapusi LTOK vadovė aktyviai įsitraukė į organizacijos veiklą. Ketverius metus ji vadovavo EOK Lyčių lygybės sporte komisijai, iki šiol yra šios komisijos narė. D. Gudzinevičiūtė taip pat buvo 2019-aisiais Minske vykusių Europos žaidynių koordinavimo komisijos narė.

Atėnuose vykę EOK rinkimai – išskirtiniai. Lapkritį vykusioje nuotolinėje Generalinės asamblėjos sesijoje vienbalsiai buvo pritarta EOK įstatų punktų pakeitimui dėl galimybės rinkimus organizuoti anksčiau nei baigiasi kadencija, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių prezidentas nustotų eiti pareigas. N. Nygaardas laikinai einančiu pareigas prezidentu tapo prieš metus po Janezo Kocijančičiaus mirties.

Lapkritį vykusioje Generalinėje asamblėjoje taip pat pritarta remiantis Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) rekomendacijomis ir siekiant lyčių lygybės sporte EOK įstatuose numatyti, kad iš 16 vykdomojo komiteto narių ne mažiau nei 5 pozicijas užimtų moterys.

D. Gudzinevičiūtė – ir TOK narė. LTOK vadovė iki šiol yra vienintelė Lietuvos atstovė, išrinkta į TOK.

EOK rinkimai:

Prezidentas

Spyros CAPRALOS (Graikija)

Viceprezidentas

Daina GUDZINEVIČIŪTĖ (Lietuva)

Generalinis sekretorius

Raffaele PAGNOZZI (Italija)

Vykdomojo komiteto nariai:
Zlatko MATESA (Kroatija)
Jean-Michel BRUN (Prancūzija)
Uschi SCHMITZ (Vokietija)
Annamarie PHELPS (Didžioji Britanija)
Liney Rut HALLDORSDOTTIR (Islandija)
Berit KJOLL (Norvegija)
José Manuel ARAUJO (Portugalija)
Cristina VASILIANOV (Moldova)
Mihai COVALIU (Rumunija)
Djordje VISACKI (Serbija)
Victoria CABEZAS (Ispanija)
Hasan ARAT (Turkija)

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS