lt
en
KONTAKTAI

Iš pareigų atsistatydino Tokijo olimpinių žaidynių vadovas

Nuotraukos autorius: IOC Media nuotr.

Tokijo olimpinių žaidynių vadovas Yoshiro Mori atsistatydino iš pareigų po skandalo, kilusio dėl jo seksistinių pasisakymų moterų atžvilgiu.

83 metų buvęs Japonijos ministras pirmininkas kritikos bangos iš viso pasaulio sulaukė po to, kai atsakydamas į kvietimą Japonijos nacionaliniam olimpiniam komitetui padidint moterų skaičių Vykdomajame komitete, pasisakė, esą moterys kalba per daug, todėl posėdžiai būtų per ilgi.

Sulaukęs didelio pasipiktinimo jis suskubo atsiprašyti, tačiau paklaustas ar mano, kad moterys kalba per daug atsakė: „Pastaruoju metu jų neklausau, todėl nežinau“.

Tokie Y. Mori pasisakymai sukėlė protestų bangą ne tik Japonijoje. Olimpinių žaidynių vadovo žodžius pasmerkė žaidynių savanoriai, politikai, rėmėjai. Peticiją, reikalaujančią jo atsistatydinimo, internete pasirašė per 150 tūkst. žmonių.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) taip pat nedelsiant sukritikavo Y. Mori ir dar kartą užtikrino, kad lyčių lygybė – vienas pagrindinių TOK prioritetų.

„Daugiau nei 25 metus TOK intensyviai dirba skatindamas ir įgalindamas moteris sporte ir per sportą. Toliau tai darysime keldami ambicingus tikslus šioje srityje. Sudėtingu laiku, kuriuo šiuo metu gyvename, įvairovė yra didelė vertybė, kurią turime gerbti ir iš jos semtis stiprybės.

Y. Mori komentarai buvo netinkami ir prieštaraujantys TOK vertybėms“, – buvo rašoma TOK pareiškime.

Olimpinių žaidynių vadovui paskelbus apie atsistatydinimą TOK išreiškė palaikymą šiam sprendimui ir padėkojo už per 8 metus nudirbtą darbą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS