Irkluotojos M. Valčiukaitė ir D. Karalienė – Europos vicečempionės

2021 m. balandžio 11 d.

Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė

Vytautas Dranginis

Sekmadienį Varezėje (Italija) baigėsi tris dienas trukęs Europos irklavimo čempionatas. Iš jo į gimtinę su medaliais grįš viena įgula – po ketverių metų vėl kartu irkluojančios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalininkės porinių dviviečių valčių moterų A finale finišo liniją kirto antros.

Sidabro medaliais pasipuošusių lietuvių laikas – 6 min. 53.33 sek. Europos čempionėmis tapo nuo pat starto į priekį išsiveržusios rumunės Nicoleta-Ancuta Bodnar ir Simona Geanina Radis (6:49,84 min.), o bronzą iškovojo britės Holly Nixon ir Saskia Budgett (6:55,13 min).

Verta pažymėti, kad Donata į didįjį sportą sugrįžo tik praėjusių metų spalį, o Milda prieš pusmetį turėjo iškentėti nugaros operaciją. Kartu jos Europos čempionato prizininkėmis tapo jau trečią kartą: 2013 m. laimėjo auksą, o 2014 m. – sidabrą.

View this post on Instagram

A post shared by LTeam (@lteam_official)

A finale sekmadienį varžėsi ir vyrų porinės keturvietės įgula – olimpinei atrankai besiruošiantys Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius finišavo šešti (5:53,53 min.).

Kitų įgulų rezultatai:

• Dovydas Stankūnas, Mantas Juškevičius, Povilas Stankūnas ir Domantas Stankūnas. Vyrų pavienių keturviečių valčių B finalas, 5 vieta. Galutinė pozizcija – 11.
  • Viktorija Senkutė. Moterų vienviečių valčių B finalas, 4 vieta. Galutinė pozicija – 10.
  • Armandas Kelmelis. Vyrų vienviečių valčių C finalas, 5 vieta. Galutinė pozicija – 17.
  • Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis. Vyrų porinė dvivietė, atsisakė startuoti C/D pusfinaliuose.