Įpusėjęs projektas „Olimpinis mėnuo“ jo dalyvius kviečia susipažinti su sveikos mitybos tema

2021 m. spalio 21 d.

Tūkstančius pradinukų įtraukęs projektas „Olimpinis mėnuo“ šią savaitę vaikus kviečia susipažinti su sveikos mitybos tema. Praėjusią savaitę su olimpiečiais virtualiai susitikę ir apie sveiką gyvenseną bendravę moksleiviai šią savaitę ne tik susipažins su dar neatrastais vaisiais bei daržovėmis, bet ir patys bandys auginti super maistą, o visos savaitės metu juos lydės herojus Amis Kilniaširdis bei sveikos mitybos specialistai.

„Kiekvienas mažas žmogus nori užaugti didelis ir stiprus, todėl mityba yra ypatingai svarbi. Kiekvienas vaikas turi valgyti žuvį, žuvis turi labai svarbios medžiagos – omega-3, kuri padeda augti stipriais, protingais ir gudriais. Taip pat jūsų lėkštėse turi būti kuo daugiau daržovių, vaisių. Žinoma, reikia nepamiršti baltymų bei labai mums svarbių angliavandenių, kurie palaiko energija ir leidžia vaikams šėlti ir nepavargti“, – teigia biomedicinos mokslų daktaras Artūras Sujeta.

Visos savaitės metu pradinukai įvairių užsiėmimų metu bandys patys suprasti sveikos mitybos naudą, žais žaidimus, kuriuose įsikūnys į vaisius ir daržoves, mokysis, kaip turi būti kramtomas maistas, kad būtų geriausiai pasisavintas, kartu su tėveliais sudarinės pirkinių sąrašą ir įsitrauks į daugybę kitų veiklų.

„Anot Pasaulio sveikatos organizacijos kiekvienas vaikas turi judėti bent jau 150 minučių, tai yra bent jau tris kartus per savaitę. Sportuojančiam vaikui yra labai svarbus maistas 2 valandos prieš treniruotę – baltymai ir angliavandeniai. Po treniruotės, per pirmąją valandą taip pat labai svarbu pavalgyti“, – apie fiziškai aktyvių vaikų mitybą kalba A. Sujeta.

Praėjusią savaitę su emocinės sveikatos tema susipažinę pradinukai šią savaitę susipažins ne tik su sveika mityba, bet ir su vandens svarba jų organizmams.

„Vanduo yra gyvybiškai svarbus kiekvienam žmogui. Vandenį mes turime vartoti nuolatos. Labai svarbu suprasti, kad būtent vanduo padeda palaikyti mūsų fizinį darbingumą ir neperkaisti. Žinau, kad visiems yra skanūs gėrimai su cukrumi, bet kiekvienam iš jūsų patariu jų vengti, nes tokie gėrimai gadina mūsų dantis“, – vandens svarbą vaikams pabrėžia A. Sujeta.

Šią savaitę į sveikos mitybos temą įsitraukusių pradinukų ateinančią savaitę lauks bendradarbiavimo tema, kuria ir finišuos jau ketvirtą kartą organizuojamas projektas.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, iniciatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Projektas „Olimpinis mėnuo“ šiais metais įtraukė daugiau nei 30 tūkst. pradinių klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS