Iki „Olimpinės dienos 2022“ liko 100 dienų

2022 m. kovo 10 d.

Iki „Olimpinės dienos 2022“ liko lygiai 100 dienų! Birželio 18-ąją Kaune vyksianti judesio šventė ruošiasi veiksmui – prie Kauno pilies esantis Santakos parkas vienai dienai virs didžiule sporto ir pramogų erdve, čia netrūks veiklų nei mėgėjams, nei profesionalams, įsitraukti bus kviečiamos ir šeimos, veiks atskira zona vaikams.

„Olimpinė diena – nekantriai laukiamas renginys, kasmet suburiantis tūkstančius sportą, fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną mylinčių dalyvių. Šia, visai šeimai skirta švente, siekiame visuomenę supažindinti su olimpiniu judėjimu, išbandyti įvairiausias sporto šakas, įsitraukti į aktyvias pramogas“, – sako drauge su Lietuvos olimpiniu fondu „Olimpinę dieną 2022“ organizuojančio Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pasak jos, šiomis dienomis visi išgyvename nerimą – karas Ukrainoje negali palikti abejingų. „Šiandien įvykiai ir žinios sukasi apie karą, o mūsų mintys ir širdys su Ukrainos žmonėmis. Kiekvienas prie pagalbos prisidedame kaip galime, tačiau tuo pat metu negalime pamiršti savęs. Sportas padeda palaikyti ne tik fizinę, bet ir emocinę pusiausvyrą, lengviau susidoroti su stresinėmis situacijomis. Judėjimas gali tapti būdu sustiprinti ir psichologinę sveikatą, kuri šiandien – ypač svarbi“, – kalbėjo olimpinė čempionė.

Lietuvoje Olimpinė diena švenčiama nuo 1989-ųjų, taip pažymima oficialiai birželio 23-iąją minima Tarptautinė olimpinė diena ir olimpinio judėjimo pradžia. Kasmet Olimpinės dienos renginiai keliauja po skirtingus šalies miestus, į juos atnešdama dar daugiau judesio ir skatinanti aktyvią veiklą, susipažinimą su olimpiniu sportu.

Šiemet Kaunas pasirinktas neatsitiktinai – tai dar viena proga įprasminti miesto, kaip Europos kultūros sostinės 2022, statusą. „Sportas – svarbi kultūros dalis, džiaugiamės galėdami atvežti daugiau judesio į Kauno miestą. Skatiname judėti ir aktyviai leisti laisvalaikį visus, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, kūno sudėjimo. Esame įsitikinę, kad sportas gali būti patrauklus absoliučiai kiekvienam – svarbu atrasti sportinę veiklą, kuri asmeniškai labiausiai džiugintų“, – įsitikinusi D. Gudzinevičiūtė.

Šiemet „Olimpinės dienos 2022“ programoje netrūks įvairių aktyvių veiklų – jų planuojama daugiau nei 100! Vyks įvairios varžybos, turnyrai, bus galima patiems išbandyti įvairias sporto šakas, susitikti su olimpiečiais, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, įsitraukti į įvairius žaidimus, sudalyvauti smagiuose renginiuose.

Birželio 18-ąją Santakos parke nuo pat ryto varžysis bėgikai, specialiame „Olimpinės dienos bėgime“ jie galės save išbandyti 5, 10 kilometrų trasose, taip pat įveikti LTOK atkūrimui 1988 metais skirtą lietuvišką 1988 metrų ilgio olimpinę mylią, vaikai kviečiami prabėgti simbolinėje 500 metrų rungtyje. Registracija jau prasidėjo.

Visą dieną truksiančią sporto ir pramogų šventę vainikuos grandiozinis koncertas – pačioje Kauno širdyje nemokamą pasirodymą surengs populiarūs muzikos atlikėjai.

„Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

Jau dabar kviečiame savo kalendoriuose rezervuotis birželio 18-ąją ir drauge įsitraukti į Olimpinės dienos programą: aktyviai sudalyvauti renginiuose, įsitraukti į įvairias veiklas.

Jau netrukus skelbsime daugiau informacijos apie programą, naujienas sekite www.olimpinediena.lt

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS