Į Svajonių komandas susibūrę Visagino ir Šalčininkų moksleiviai ugdys bendruomenių kompetencijas

2023 m. sausio 21 d.

K. Štreimikis

Projekto Svajonių komandos (angl. „Dreams and Teams“) penktojo sezono dalyviai aktyviai įsitraukė į mokymus Visagine bei Šalčininkuose. Būtent šių regionų mokyklų jaunuoliai šiemet buvo suburti į komandas, kurios jau vasario – balandžio mėn. organizuos ir įgyvendins XXI a. kompetencijas ugdysiančius ir įvairias socialines bei kitas aktualias temas paliesiančius projektus savo regiono bendruomenėms.

Mokymų metu komandų nariai įvairių praktinių užsiėmimų metu analizavo, kokios kompetencijos yra svarbios šiandieniniam jaunimui, analizavo lyčių lygybę, kilnų elgesį, toleranciją ir kitas vertybes, mokėsi bendradarbiavimo paslapčių bei lyderystės.

Šalčininkų komandas mokymų metu aplankė ir viena projekto organizatorių, Britų Tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskaitė, kuri kalbėdama apie projekto svarbą pabrėžė projekto daugiakultūriškumą. 

„Šis projektas yra unikalus tuo, kad per sportą, žaidimą ar mokymus jis sujungia ir vienija skirtingų bendruomenių, kultūrų bei kalbinių grupių jaunuolius ir jų mokytojus. Dalyvaujant projekte jaunimas mokosi lyderystės, XXI a. kompetencijų, medijų raštingumo, lyčių lygybės, žmogaus teisių, – daugelio gebėjimų ir žinių, kurios reikalingos kiekvienai asmenybei. Dalyvaudama čia iš pačių dalyvių išgirdau, kad jaunuoliai džiaugiasi netgi susiradę naujų draugų, įveikę baimę bendrauti, viešai kalbėti, pajutę bendrystę. Tai yra vienas svarbiausių projekto tikslų – padėti jaunimui pasijausti ne tik vieno miesto gyventojais, bet ir bendrapiliečiais, kurie kartu kuria savo kraštą, kuriame gyvena“, – kalbėjo O. M. Vyšniauskaitė.

O. M. Vyšniauskaitė (K. Štreimikio nuotr.)

Iškart po šių mokymų abiejų regionų mokyklų komandos pradės organizuoti savo pačių projektus, kuriais sieks XXI a. kompetencijas ugdyti savo bendruomenėse. Jaunimo mentoriais projektų rengimo metu taps jų pačių mokytojai, kurie dar gruodžio mėn. dalyvavo būtent pedagogams skirtuose „Svajonių komandų“ mokymuose. Kiekvienai iš dešimties dalyvaujančių mokyklų organizatoriai skyrė biudžetą reikalingoms priemonėms įsigyti ir veikloms projekto metu įgyvendinti.

„Esame dėkingi partneriams Britų tarybai Lietuvoje, kad jų iniciatyva kartu galime ir toliau įgyvendinti Svajonių komandų projektą, kur būtent per fiziškai aktyvias ir sportines veiklas ugdome jaunuolių bei pedagogų įgūdžius. O dalyvių emocijos kalba pačios už save. Jaunimas po mokymų dėkojo organizatoriams už galimybę būti čia, mokytis, džiaugėsi įveikę savo vidines baimes. Visaginas ir Šalčininkai yra parinkti ne atsitiktinai. Šiuose regionuose gyvena daug tautinių mažumų, skirtingų kalbinių grupių atstovų, todėl mes siekiame ne tik ugdyti jų kompetencijas, bet ir per visiems puikiai suprantamą bendrą kalbą – sportą – vienyti šias bendruomenes ir griauti socialinius barjerus“, – pasibaigus mokymams kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Komandų organizuojami projektai bus įgyvendinti iki balandžio mėn. vidurio, o mėnesio pabaigoje planuojama surengti finalinį Svajonių komandų renginį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, kuriame kartu laiką praleisti susitiks abiejų regionų komandos.

„Iš pradžių, kai sužinojau, kad dalyvausiu šiame projekte, labai stresavau. Aš žinojau, kad projektas bus susijęs su komandiniu darbu, bet važiuodamas čia aš labai jaudinausi. Įsibėgėjus mokymams aš pamačiau, kad čia galiu jaustis kaip namuose, susiradau daug naujų draugų, patobulinau savo viešojo kalbėjimo įgūdžius, man šios dienos buvo labai įdomios ir naudingos. Nekantrauju sužinoti, ką galėsiu įvardinti išmokęs visam projektui pasibaigus. Esu labai dėkingas organizatoriams, veiklos mane nustebino, buvo labai įdomu ir smagu“, – įspūdžiais dalijosi Jašiūnų „Aušros“ gimnazijos mokinys Matas.

Mokymų Visagine akimirka (K. Štreimikio nuotr.)

Projekto tikslas – per sportines ir neformaliojo ugdymo veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių lyderystę ir kitas XXI a. kompetencijas, taip pat skatinti Visagino, Šalčininkų ir Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą, mažinti tarpkultūrinę atskirti.

Projektą Lietuvoje nuo 2017 m. organizuoja Britų taryba Lietuvoje ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

+20

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS