Į finalinę Olimpinio mėnesio fizinio aktyvumo savaitės mankštą pradinukus pakvietė olimpietis Henrikas Žustautas

2022 m. spalio 7 d.

S. Čirba

Baigėsi pirmoji Olimpinio mėnesio savaitė, su fiziniu aktyvumu susipažinti ir gilinti žinias pakvietusi daugiau nei 50 tūkst. pradinukų Lietuvoje.

Į projektą užsiregistravusioms 2700 klasių iš visų 60 Lietuvos savivaldybių buvo suteikta specialistų parengta mokomoji medžiaga, kuri buvo skirta lavinti pagrindinius vaikų judėjimo įgūdžius bei sukurti judėjimo džiaugsmą.

Vaikai buvo kviečiami žaisti žaidimus pamokų ir pertraukų metu, kurių metu jiems buvo siūloma įsikūnyti į skirtingus personažus, sekti savo fizinį aktyvumą visos savaitės metu, rankos kėlimą klasėje pakeisti atsistojimu ir kitas smagias užduotis.

Speciali medžiaga buvo pateikta ir tėveliams, siekiant fizinį aktyvumą skatinti namuose. Specialistų paruošta medžiaga kvietė visus kartu iškeliauti į nuotykių ekspediciją, suorganizuoti žygį, pasivažinėti dviračiais, įsitraukti į mankštas su vaikais bei kitas smagias, fizinį vaikų aktyvumą skatinančias mažiesiems patrauklias veiklas.

Į fizinio aktyvumo savaitės veiklas aktyviai įsitraukė ir Lietuvos sportininkai bei visuomenėje žinomi veidai, kurie specialiai projektui paruoštuose vaizdo įrašuose kvietė kartu mankštintis bei dalijosi savo sportine patirtimi.

Šiandien fizinio aktyvumo savaitę užbaigti ir kartu sportuoti pradinukus pakvietė olimpietis kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas. Iškart po aktyvios, pačių vaikų kartu su H. Žustautu sukurtos mankštos, sportininkas kreipėsi į dalyvius ir papasakojo, ką jam gyvenime suteikė fizinis aktyvumas.

„Pats aktyviai sportuoju jau 15 metų. Sportas man suteikė neįkainojamą galimybę pamatyti skirtingas pasaulio šalis bei susipažinti su jų kultūromis, sportuodamas susiradau daugybę draugų. Labiausiai dabar pastebiu, kad sportas mane išmokė disciplinos, sporto dėka aš išmokau siekti tikslų. Linkiu, kad nepamirštumėte išlikti fiziškai aktyvūs ir projektui pasibaigus, o po kelerių metų patys galėtumėte pasidalinti, ką jums suteikė sportas”, – pasidalijo H. Žustautas.

Šią savaitę projekto dalyviai taip pat mankštinosi kartu su olimpiete lengvaatlete Diana Zagainova, krepšininke Laura Juškaite, boksininku Tadu Tamašausku, dainininkė Eglė Jurgaitytė, olimpietė lengvaatletė Irina Krakoviak–Tolstika bei olimpiečiu slidininku Mantu Strolia.

Jau ateinantį pirmadienį prasidės antroji projekto savaitė, kuri bus skirta sveikos mitybos temai.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS