Gruodžio 11-oji: LTOK mini atkūrimo sukaktį

2019 m. gruodžio 11 d.

LTOK koliažas

Lygiai prieš 31 metus buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 477 drąsūs žmonės plevėsuojant trispalvei 1988 metų gruodžio 11 dieną žengė žingsnį, sudrebinusį Lietuvą, Sovietų Sąjungą ir visą sporto pasaulį.

LTOK buvo pirmoji Lietuvos sporto organizacija, atsiskyrusi nuo Sovietų Sąjungos. Lietuva dar neturėjo Nepriklausomybės, bet jau turėjo Olimpinį komitetą.

„Tai buvo labai drąsus žingsnis. Jį žengusieji suprato ir šio proceso svarbą, ir galimas pasekmes. Jie buvo po viso pasaulio padidinamuoju stiklu. LTOK atkūrimas neabejotinai prisidėjo prie valstybės, laisvės, žmogaus pasirinkimo teisių atgavimo. Procesas, kurį užkūrė LTOK atkūrimo grupė, tęsiasi iki šių dienų. Turime savo kryptį, savo tikslus ir galime juos patys įgyvendinti. AČIŪ kolegoms už tai, ką jie prieš 31 metus padarė,“- sako LTOK prezidentė, pirmoji nepriklausomos Lietuvos olimpinė čempionė moteris Daina Gudzinevičiūtė.

Ta proga LTOK kviečia prisiminti praėjusiais metais režisierės Akvilės Kavaliauskaitės sukurtą filmą „Visada šalia atletų“:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS