Graikijoje įžiebta olimpinė ugnis pradėjo kelionę į Tokiją

2020 m. kovo 12 d.

Olimpinės ugnies įžiebimas

Tarptautinis olimpinis komitetas

Šiandien, kovo 12 d., Senovės Olimpijoje, Graikijoje nuo saulės spindulių įžiebta vilties švyturiu pavadinta 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių ugnis.

„Ši ceremonija dar kartą parodo mūsų pasiryžimą sėkmingai surengti 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes. Likus vos devyniolikai savaičių iki atidarymo ceremonijos, mes jaučiame viso pasaulio valstybių ir sporto organizacijų palaikymą, jų pastangas imantis visų įmanomų priemonių stabdant koronaviruso plitimą“, – sakė dėl pavojingo viruso grėsmės be žiūrovų vykusiose ugnies įžiebimo iškilmėse dalyvavęs Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

Prie jo ceremonijoje prisijungė ir savo vieningą paramą žaidynėms dar kartą išreiškė Graikijos prezidentas Prokopios Pavlopoulos, Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto prezidento pareigas einantis Toshiaki Endo, TOK „Tokijo 2020“ koordinavimo komisijos pirmininkas Johnas Coatesas ir Graikijos olimpinio komiteto prezidentas Spyros Capralos.

Šiandien įžiebto deglo estafetė, pakeliui skleisdama olimpines vertybes, po 134 dienų pasieks Tokiją, kur liepos 24 d. prasidės XXXII vasaros olimpiados žaidynės.

„Tokijo olimpinėse žaidynėse mes stovėsime drauge, suvienyti mūsų įvairovės. Mus suvienys atsidavimas olimpinėms vertybėms. Mus suvienys emocijos. Tai padarys kiekvieną iš mūsų šios unikalios olimpinės bendruomenės nariu. Ir ši olimpinė bendruomenė parodys visam pasauliui, kad mūsų vieningas žmogiškumas yra stipresnis už visas jėgas, kurios nori mus išskirti“, – pridūrė Th.Bachas.

TOK prezidentas taip pat negailėjo šiltų žodžių Tokijo žaidynių organizatoriams: „Mūsų draugai iš Japonijos neabejotinai puikiai supranta kilnią olimpinių žaidynių misiją. Japonija parodys savo pažangiausias inovacijas ir beribę kūrybinę energiją kuriant tvarumą, technologijas ir į žmogų orientuotą augimą“, – sakė TOK prezidentas.

Olimpinės ugnies įžiebimas

Olimpinės ugnies įžiebimas

Iškilmės, tradiciškai surengtos prie deivės Heros šventyklos pagerbiant Graikijos olimpinį paveldą, dar kartą patvirtino šiuolaikinių žaidynių ir jų istorinių ištakų ryšį.

Tokijo žaidynių organizacinio komiteto vadovas T. Endo Senovės Olimpijoje sakė: „Olimpinio deglo estafetė Graikijoje yra daugybės nuostabių epizodų ir istorijų ištakos. Labai tikiuosi, kad šiandien prasidėjusi nauja deglo kelionė sužadins naujų svajonių ir siekių bei suteiks vilties rytojui“.

Vizito Graikijoje metu Th.Bachas taip pat dėkojo šios šalies olimpiniam komitetui ir jo prezidentui, TOK nariui S. Capralos už glaudų bendradarbiavimą su Graikijos vyriausybe užtikrinant, kad olimpinė ugnis galėtų būti įžiebta nepaisant koronaviruso grėsmės. Atsižvelgiant į precedento neturinčias aplinkybes, su kuriomis susiduria pasaulis, tūkstančių deglo nešėjų, žiūrovų ir estafetę lydinčio personalo sveikata ir saugumas bus svarbiausias prioritetas ugnies kelionėje po Graikiją ir Japoniją.

Po tradicinės įžiebimo ceremonijos Tokijo žaidynių ugnies estafetę pradėjo 2016 m. olimpinė čempionė Graikijos šaulė Anna Korakaki. Ji bėgo vienoje rankoje laikydama deglą, o kitoje – alyvmedžio šakelę. Vėliau deglą iš jos perėmė 2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių maratono nugalėtoja japonė Noguchi Mizuki.

Olimpinė ugnis

Olimpinė ugnis

Olimpinė ugnis po Graikiją keliaus iki kovo 19 d., o po to bus perskraidinta į Japoniją. Čia deglas bus nešamas nuo kovo 26 d. Ten, palaikomi keturių organizacinio komiteto rėmėjų, tarp jų ir pasaulinių olimpinio judėjimo partnerių „Coca-Cola“ ir „Toyota“, apie 10 000 deglo nešėjų per 121 dieną aplankys visas 47 prefektūras, 859 savivaldybes.

Liepos 24 d. ugnis suliepsnos Tokijo olimpiniame stadione ir 11 000 atletų iš 206 nacionalinių olimpinių komitetų bei TOK Pabėgėlių olimpinės komandos pradės varžybas pirmą kartą visiška lyčių lygybe paženklintose olimpinėse žaidynėse.

Olimpinė ugnis

Olimpinė ugnis

Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis ir Lietuvos sportininkai. Šiuo metu olimpinius kelialapius yra užsitikrinę 23 LTeam komandos nariai.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS