Fizinis aktyvumas: pradėkime jau darželyje

2018 m. gruodžio 28 d.

Lietuos mažųjų žaidynės

Fizinis aktyvumas skatina laimės hormono išsiskyrimą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto riziką. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau šeštus metus iš eilės šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigas kviečia registruotis į didžiausią Lietuvoje ikimokyklinukams skirtą sporto projektą ir nuo ankstyvos vaikystės ugdyti įprotį sportuoti.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 80 proc. pasaulio paauglių nėra pakankamai fiziškai aktyvūs, o 1 iš 3 vienuolikmečių turi viršsvorį arba kenčia nuo nutukimo. Mažas fizinis aktyvumas vėliau gali tapti ligų ir blogos savijautos priežastimi. Tyrimai rodo, kad net 6 iš 10 Europos Sąjungos gyventojų fizinis aktyvumas nėra pakankamas.

LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) siekdami spręsti šią problemą įprotį sportuoti diegia darželinukams. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos penktus metus iš eilės kviečiamos dalyvauti Lietuvos mažųjų žaidynėse – didžiausiame ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtame projekte.

Projekto tikslas – ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

„Šis amžius – labai palankus formuoti įpročius, todėl siekiame, kad žaidynėse dalyvaujantys vaikai pamiltų sportą ir toliau rinktųsi aktyvų gyvenimą. Norime, kad vaikai pajustų, kiek džiaugsmo suteikia sportas, todėl žaidynėse konkurencijos yra labai mažai. Taip pat siekiame vienodai įtraukti ir mergaites, ir berniukus, todėl dalyvaujančiose komandose jų yra po lygiai. 

Mažiesiems tėvelių palaikymas labai svarbus, skatiname juos kuo stipriau įsitraukti ir labai džiaugiamės, matydami, kad finalinių festivalių metu jie aktyviai patys dalyvauja renginyje. Taip pat stengiamės, kad visi – vaikai, pedagogai, tėveliai – bendradarbiautų tarpusavyje.

Žaidynių tikslas – ne čempionų, o aktyvių, sportą mylinčių, empatiškų žmonių ugdymas“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos registruotis naujajam Lietuvos mažųjų žaidynių sezonui gali portale www.mazujuzaidynes.lt.

Žaidynės organizuojamos trimis etapais, o jų pagrindas – skirtingų estafečių, ugdančių įvairius vaikų fizinius gebėjimus, varžybos. 

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 227 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Keturiuose finaliniuose festivaliuose Alytuje, Panvėžyje, Jonavoje ir Planagoje projekto dalyvius sveikino olimpiečiai lengvaatlečiai Raivydas Stanys, Brigita Virbalytė, Vaida Žūsinaitė, irkluotojas Ričardas Nekriošius, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS