Festivalyje šėlo ir olimpiečiai, ir talismanai

2019 m. vasario 2 d.

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė

Šeštadienį Druskininkuose tęsėsi „LTeam olimpinis žiemos festivalis 2019“. Antrąją festivalio dieną į renginį plūstelėjo keli tūkstančiai dalyvių. „Snow Arenoje“ ir jos prieigose festivalio svečiai varžėsi bėgimo, multisporto, sniego tinklinio, slidinėjimo, bavariško akmenslydžio varžybose, nemokamai galėjo išbandyti daugiau kaip 20 kitų žiemos sporto šakų ir rungčių. Dienos pabaigoje savo koncertais publiką iš proto varė Vidas Bareikis ir grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. 

Tarp festivalio dalyvių – LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LR Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė-Zdaneprovskienė, baidarininkas Ričardas Nekriošius, bėgikas Remigijus Kančys, penkiakovininkai Justinas inderis ir Ieva Serapinaitė bei kiti profesionalūs sportininkai. Specialioje festivalio laidoje improvizuotose varžybėse pečius surėmė pasaulio irklavimo čempionės Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė su TV veidais Mindaugu Rainiu ir Vitalijumi Cololo.

Nuotaiką šventėje palaikė 10 sporto talismanų su LTeam Ąžuolu ir Žalgiriniu priešakyje. Nuotraukų galerijos ieškokite ČIA.

Greičiausi „Miško trasoje“ – brolis ir sesė Kančiai

Brolis ir sesė Kančiai – greičiausi  10 km Druskininkuose vykusio „Miško trasos“ varžybų bėgikai. Remigijus Kančys ( 38 min. 21 sek.) puse minutės aplenkė išvakarėse „Naktinį bėgimą X-sprintas“ laimėjusį Vaidą Žlabį (38:58 min.). Loreta Kančytė (45:05 min.) artimiausią persekiotoją Viktoriją Varnagirytę (47:26 min.) aplenkė solidžiu 2 minučių skirtumu.

Amžiaus grupėje  V20 greičiausiai bėgusiu vyru tapo Egidijus Lesvinevičius (52:47 min.), greičiausia moterimi – Ana Andronik (1val. 08:51 min.).

Grupėje V40 nugalėjo Tomas Kuzminskis (43:40 min.) ir Lina Buinauskienė (55:15 min.)

Grupėje V50 pirmieji finišavo Rolandas Jakštas (43:14 min.) ir Danutė Balčiūnienė (1 val. 21:02 min.)

Visus rezultatus rasite čia: https://dbsportas.lt/lt/varz/2019014

Lesikas nukarūnavo Žalgirinį

Druskininkuose visą šį savaitgalį vykstantis didžiausias žiemos sporto šakų ir pramogų festivalis visai šeimai „LTeam olimpinis žiemos festivalis“ su trenksmu užbaigė antrąją festivalio dieną. Ją vainikavo geriausiųjų apdovanojimai įvairiose rungtyse bei sporto talismanų konkurso nugalėtojų paskelbimas.

Nuo pat šeštadienio ryto sporto talismanai varžėsi įvairiose rungtynėse. Jiems reikėjo pademonstruoti geriausius rezultatus varžysis greitojo nusileidimo, greitojo čiuožimo, individualių gatvės šokių, ledo ritulio ir sniego tinklinio rungtyse.

Šiais metais geriausiojo festivalio talismano titulą kiek netikėtai iškovojo antrųjų Europos žaidynių talismanas – lapiukas Lesikas iš Baltarusijos, nugalėjęs prieš tai dvejus metus iš eilės triumfavusi Žalgirinį. Trečiąją vietą iškovojo Minsko ledo ritulio klubo „Junost Minsk“ meškutė Misha.

Geriausiajam festivalio talismanui atiteko kelionių organizatoriaus „Novaturas“ įsteigas 500 eurų vertės dovanų čekis. Apdovanoti „Novaturo“ prizais buvo ir likę prizininkai.

Šiais metais Druskininkuose varžėsi ir „LTeam“ talismanas Ąžuolas, ledo ritulio klubo „Hockey Punks“ nenuorama Pankas Panda, Minsko „SKA-Minsk“ rankinio klubo šuo SKAy, Minsko „Krumkachy“ futbolo klubo atstovė Krumka, Bresto „Meshkov Brest“ rankinio klubo stumbras Zubras, Druskininkų „Snow Arena“ talismanas Sniegius ir Klaipėdos „Dragūno“ rankinio klubo herojus Dragas.

„Winter Challenge“ laimėjo lietuviai ir baltarusės

Šeštadienį Druskininkuose varžėsi ir „LTeam Winter Challenge“ dalyviai.

Duetų varžybose, kuriose reikėjo įveikti orientavimosi, dviračių, virvių, bėgimo, irklavimo, slidinėjimo, čiuožimo, galvosūkių ir kitas nestandartines rungtis, dalyviai varžėsi dviejų tipų – „FUN“ ir „PRO“ trasose. „FUN“ trasos dalyviams teko įveikti perpus trumpesnę distanciją nei „PRO“ trasos sportininkams. 

„Ne veltui varžybų pavadinime esantis „challenge“ reiškia „iššūkį“. Tokios ir buvo šių metų varžybos. Sąlygos iš tikrųjų buvo netgi per sudėtingos. Ištirpęs sniegas privertė dalyvius trasoje užtrukti net valanda daugiau laiko nei buvo planuota prieš varžybas. Vietoje važiavimo dviračiu teko jį nešti. Pailgėjo varžybų trukmė, o dalyviams teko atiduoti dar daugiau jėgų įveikiant trasas“, – kalbėjo vienas „LTeam Winter Challenge“ varžybų organizatorių Vilius Aleliūnas.

Dėl drėgmės ištežęs sniegas surinkti taškus visuose įskaitiniuose punktuose ir įvykdyti iš anksto nustatytą trasos įveikimo laiko normatyvą „PRO“ distancijoje leido tik keturioms komandoms, kurios surinko maksimalų įskaitinių taškų skaičių – 51. Pirmąją vietą, pademonstravę geriausią laiką užėmė tarptautinių varžybų patirties turintis vilniečių orientacininkų – Donato Mickaus ir Jono Maišelio duetas. Antrąją vietą užėmė vilniečiai Domantas Cibas ir Vytautas Ralys, trečiąją – Giedrius Valantinas ir Darius Kilbauskas iš Vilniaus. „PRO“ trasoje moterų grupėje startuoti išdrįso tik viena komanda – Baltarusijos sportininkės – Jekaterina Vodolazova ir Tatjana Sichkar iš Gardino. Mišrioje „PRO“ grupėje (vyrų ir moterų duetai) triumfavo sutuoktinių sportininkų – Petro Andrašiūno ir Gabrielės Andrašiūnienės duetas. Antroji vieta atiteko kauniečiams – Viktorijai Kalvelytei ir Mindaugui Savickui. Trečioji – Baltarusijos atstovams – Sirahėjui Stryhelskiui ir Irynai Auramchyk.

Po varžybų ir įvykusios apdovanojimų ceremonijos savo dienos įspūdžiais pasidalijo „PRO“ trasos nugalėtojų pora.    

„Nebuvo sunku, nes dvejus metus prieš tai dalyvavome Druskininkuose vykusiose varžybose ir jas laimėjome, tad patirties turėjome daugiau. Nuo antrosios vietos palaikėme nemažą atotrūkį, o sunkiausia buvo važiuoti dviračiu miško trasa. Buvo daug sniego ir važiavimas buvo praktiškai neįmanomas. Teko pusė trasos bėgti su dviračiu. Vietoje planuotų 10 km bėgimo gavosi 20 km ar net daugiau“, – kalbėjo ir 2017 m. „LTeam Winter Challenge“ varžybose Druskininkuose triumfavę Donatas ir Jonas.

„FUN“ trasoje vyrų grupėje greičiausi buvo baltarusiai – Pavelas Krasko ir Dmitrijus Vorobyovas iš Gardino. Antrąją vietą užėmė Robertas Jauniškis ir Vincas Šnirpūnas iš Vilniaus, trečiąją – vilniečiai Mindaugas Kuprionis ir Raimondas Kundrotas. Moterų grupėje čempionėmis tapo Dovilė Paklonskaitė ir Juliana Ramoslavskaja iš Jonavos, antrąją vietą užėmė – Monika Svėrytė ir Sigita Jonaitytė iš Vilniaus, trečiąją – Elena Muraško ir Indrė Svirskaitė iš Druskininkų. Mišrioje grupėje triumfavo Neringa Norkutė ir Mantas Kantautas iš Vilniaus, antroji vieta atiteko – Natalijai Hatsuk ir Iharui Zanevskiui iš Gardino, trečioji – Justinai Savickienei ir Laurynui Ardinavičiui iš Jonavos.

Varžybų nugalėtojams ir prizininkams atiteko sporto prekių parduotuvės „S-Sportas“ įsteigti prizai.

„LTeam olimpinis žiemos festivalis“ tęsis ir sekmadienį. Trečią renginio dieną vyks sniego tinklinio finalai, ekstremalus bėgimas „X trasa“ ir žiūrovų labiausiai laukiamos „Snow Kayak“ varžybos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS