Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – jautri Ukrainos atstovės padėka

2022 m. kovo 23 d.

Šiuo metu Vuokatyje (Suomija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvauja ir 26 Ukrainos sportininkai. Ukrainos komandos misijos vadovė Anna Sorokina, kalbėdama su kolegomis iš Europos nacionalinių olimpinių komitetų dėkojo už palaikymą ir pagalbą.

„Mūsų sportininkų, trenerių, jų šeimos narių ir visų Ukrainos žmonių vardu, iš visos širdies dėkoju už palaikymą. Šiomis sunkiomis dienomis iš jūsų sulaukiau daugybės žinučių ir pagalbos siūlymų. Sportas – vienas pagrindinių įrankių, kuriais humaniškumas diegiamas ateities kartoms. Be jūsų visų pagalbos, mūsų komandos dalyvavimas šioje sporto šventėje nebūtų įmanomas.

Šis festivalis – ne apie rezultatus, bet apie galimybę tęsti Ukrainos olimpinę istoriją. Sportas mums suteikia stiprybės ir vienybės jausmą“, – Suomijos nacionalinio olimpinio komiteto organizuotame priėmime kalbėjo A. Sorokina.

Ukrainos misijos vadovės žodžiai buvo palydėti ovacijomis.

Kovo 20-25 dienomis vykstančiose varžybose rungiasi 26 jaunieji Ukrainos atletai. Kad karą išgyvenančios Ukrainos atstovai galėtų dalyvauti jaunimo olimpiniame festivalyje, prisidėjo didelė Europos olimpinio judėjimo dalis: nacionaliniai olimpiniai komitetai finansavo ukrainiečių kelionės, uniformos išlaidas, Suomijos nacionalinis olimpinis komitetas padengė apgyvendinimo išlaidas. Sekmadienį vykusioje iškilmingoje atidarymo ceremonijoje žygiavusi Ukrainos komanda sulaukė stipraus palaikymo iš kitų 43 komandų, kurios varžosi Vuokatyje.

„Šiame festivalyje ypatingai jaučiame olimpinės šeimos vienybę ir palaikymą Ukrainai. Galime tik įsivaizduoti, ką jaučia sportininkai, treneriai, dalyvaudami varžybose, kai jų namuose vyksta karas.

Ukrainos sportininkai palaikomi ne tik vietinių žiūrovų, bet ir varžovų. Kiekvienas stengiamės padėti tiek, kiek galime, tačiau emocinė parama – ne mažiau svarbi. Ukrainiečiai turi žinoti, kad yra reikšminga olimpinio judėjimo dalis ir visada jaus mūsų užnugarį“, – sakė Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

Karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos komandos neįleistos į Vuokatyje vykstantį festivalį. Tokį pat sprendimą EOK Vykdomasis komitetas priėmė ir dėl vasarą Slovakijoje vyksiančio Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio – šių šalių atstovų ten nebus.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS