Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – gimnasto Kristijono Padegimo auksas

2022 m. liepos 29 d.

Banska Bistricoje (Slovakija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje medalį Lietuvai iškovojo ir gimnastas Kristijonas Padegimas. Lietuvis buvo nepralenkiamas pratimų ant arklio rungtyje.

Informacija apie festivalį

K. Padegimas surinko 14,466 taškų. Antroje vietoje likęs ukrainietis Rodomyras Stelmachas surinko 14,066 taškų.

K. Padegimas (K. Štreimikio nuotr.)

„Žinoma, visi tikimės laimėjimo, kai įdedame tiek darbo, pastangų, sveikatos. Dabar matau, kad visą tai atsipirko. Atrankos varžybose tikrai buvo lengviau. Finale visi varžovai parodė, ką gali ir atidavė viską.

Tas jausmas, kai pamačiau savo vardą sąrašo viršuje yra neįkainojamas. Neįmanoma nupasakoti“, – po pergalės sakė K. Padegimas.

Atrankos varžybose K. Padegimas surinko 14,500 taškus ir užėmė pirmąją vietą.

Gimnasto medalis – šeštasis Lietuvos rinktinės sąskaitoje. Antradienį 100 m laisvuoju stiliumį rungtį laimėjo plaukikė Smiltė Plytnykaitė, o Lietuvos komanda mišrios estafetės 4 x 100 m laisvuoju stiliumi pasipuošė sidabru. Trečiadienį merginų komanda 4×100 m plaukimo laisvuoju stiliumi estafetės rungtyje iškovojo auksą, o badmintonininkė Viltė Paulauskaitė vienetų varžybose – bronzą. Vakar sidabrą 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje laimėjo Sylvia Statkevičius.

Europos jaunimo olimpinis festivalis vyksta liepos 24-30 dienomis.