Europos jaunimo olimpiniame festivalyje – dziudo kovotojo Simo Polikevičiaus sidabras

2023 m. liepos 26 d.

Maribore (Slovėnija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje į Lietuvos sąskaitą įkrito dar vienas medalis. Dziudo kovotojas Simas Polikevičius svorio kategorijoje iki 60 kg laimėjo sidabrą.

Iš viso laimėjęs tris kovas, finale lietuvis nusileido rumunui Tudorui Mosoi.

„Jaučiuosi pozityviai, tačiau, aišku, tikėjausi geresnio rezultato, nes kova buvo ne pati sunkiausia. Bet yra kaip yra.

Mano dziudo stilius dar nėra idealus ir tikrai galėtų būti geresnis, tikiuosi dar patobulėti“, – sakė S. Polikevičius.

Sportininką varžybose palaikė mama ir trenerė Svetlana Vetrova. Ji džiaugėsi, kad sunkus Simo darbas ir užsispyrimas atsipirko.

„Vaikystėje klausimų, lankyti dziudo ar ne, nebuvo. Juk mama – dziudo trenerė, o tėtis – giminingos sambo sporto šakos buvęs treneris. Vis dėlto, vaikystėje leidome jam lankyti ir plaukimą, ir futbolą. Tačiau pradėjęs mokytis Vilniaus Ozo sporto gimnazijoje jis pasirinko dziudo.

Simas yra kovotojas, užsispyręs ir labai darbštus. Įdeda daug darbo, sportuoja net sekmadieniais, nors ir prašau jo pailsėti. Labai džiaugiuosi, kad įdėtas darbas ir pastangos atsipirko“, – sakė trenerė.

Lietuvis iškart pateko į antrąjį varžybų ratą, kur nugalėjo ukrainietį Danylo Kravčenko.

Ketvirtfinalyje jis laimėjo prieš prancūzą Johaną Gringbehi, o pusfinalyje palaužė gruziną Tornike Gigauri.

S. Polikevičiaus iškovotas medalis – antrasis Lietuvos rinktinės sąskaitoje. Antradienį plaukikas Mantas Kaušpėdas iškovojo bronzą 100 m nugara rungtyje.

Iš viso mūsų šaliai festivalyje atstovauja 53 sportininkai, kurie varžosi devyniose sporto šakose: gimnastikoje, dziudo, kalnų dviračiuose, plento dviračiuose, 3×3 krepšinyje, lengvojoje atletikoje, plaukime, riedlentėse ir tenise.

Europos jaunimo olimpinis festivalis vyksta liepos 23-29 dienomis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS