Europos „Fair Play“ judėjimo kongrese – dėmesys kilnaus elgesio sklaidai

2023 m. lapkričio 29 d.

LTOK

Lapkričio 23-24 dienomis Baku (Azerbaidžanas) vyko Europos kilnaus sportinio elgesio (angl. „Fair Play“ judėjimo (EFPM) kongresas. Jame dalyvavo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentė, olimpinė medalininkė Austra Skujytė ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

„Sporte nėra vietos rasizmui“, – tokiais žodžiais kongresą atidarė EFPM prezidentas Philippe‘as Housiaux. Būtent rasizmo ir diskriminacijos mažinimas sporte buvo pagrindinė šio renginio tema.

„Gražus, nesavanaudiškas elgesys sporte yra siekiamybė mums visiems. Prieš 29 metus įsikūręs Europos kilnaus elgesio sporte judėjimas šiemet per asamblėją gilinosi į rasizmo problemas sporte. Gal šiai dienai jos mums atrodo tolimos, bet žvelgiant į ateitį matosi, kad šalys vis labiau maišosi tarpusavyje, nacionalinėse rinktinėse atsiranda vis daugiau kitataučių. Tik laiko klausimas, kada mes su tuo susidursime. Dėl to gerai buvo ir mums išgirsti apie kitų šalių praktiką šiuo klausimu“, – mintimis dalinosi A. Skujytė.

Pirmąją kongreso dieną buvo įteikti apdovanojimai sportininkams ir kitiems sporto pasaulio atstovams, kurie pademonstravo kilnų elgesį 2023 metais.

„Laureatai yra įvairiausi, bet kas man labai gražu, kad įvertinti buvo ne tik sportininkai, bet ir treneriai, medicininio personalas žmonės, žurnalistai, skleidžiantys kilnaus elgesio ideologiją sporte. Pats pirmą kartą mačiau, kad būtų tiek daug dėmesio skirta ne tik labiausiai matomiems patiems sportininkams, bet ir visiems kitiems žmonėms, prisidedantiems prie „Fair Play“ vertybių sklaidos“, – teigė K. Šileikis.

Labiausiai kilniu elgesiu sporte 2023 metais pasižymėję lietuviai bus apdovanoti pagerbimo renginyje Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete vasario mėnesį.

Šiuo metu galima teikti paraiškas net šešioms „Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ nominacijoms. Pirmą sykį tarp kategorijų įtraukta nominacija „Fair Play sklaida“, skirta už nuolatinį sąžiningumo, garbingumo bei kilnaus sportinio elgesio viešinimą.

„Malonus sutapimas, kad EFPM kongrese taip pat šiemet buvo skirtas didelis dėmesys šalia sporto esantiems žmonėms. Galima sakyti, kad sutampa mūsų ir Europos „Fair Play“ bendruomenės pasaulėžiūros“, – sakė K. Šileikis.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS