EOK Vykdomojo komiteto posėdyje pristatyti olimpiniai renginiai, narius šokiravo rusų pareiškimas

2022 m. rugsėjo 30 d.

EOK Vykdomojo komiteto nariai.

Šią savaitę Senovės Olimpijoje (Graikija) vykstančiame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdyje bei narių susitikimuose pokalbių temos sukosi ne tik apie artėjančius olimpinius renginius, bet ir situaciją Rusijoje.

Prisijungs prie Šiaurės šalių

Europos olimpinę bendruomenę sukrėtė praėjusią savaitę pasirodęs Rusijos olimpinio komiteto prezidento Stanislavo Pozdniakovo pareiškimas. Jis vietos žiniasklaidai išsakė poziciją, kad šios šalies sportininkams turėtų būti garbė priimti šaukimą į kariuomenę.

„Dar prieš išvykdama į Graikiją kalbėjau ir su EOK prezidentu, ir kitais kolegomis, kaip geriausia pasielgti šioje situacijoje. Visi buvo šokiruoti tokio pareiškimo ir sutiko, kad tokiam žmogui spausti ranką būtų sunku. Pats EOK svertų nubausti S. Pozdniakovą neturi. Tikimės Tarptautinio olimpinio komiteto pozicijos.

Po diskusijų su latviais ir estais, sieksime prisijungti prie oficialaus Šiaurės šalių olimpinių ir paralimpinių komitetų bei sporto federacijų asociacijų raginimo toliau neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir oficialiems asmenims dalyvauti tarptautinėse varžybose. Jau susitarėme su Lietuvos paralimpinio komiteto vadovu Mindaugu Biliumi ir Sporto federacijų sąjungos vadovu Dariumi Šaluga, kad tai darysime kartu.

Situacija nėra lengva, todėl svarbu ir kiekvienam asmeniškai parodyti principinę poziciją. Spalį Pietų Korėjoje vyks Pasaulio nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) Generalinės asamblėjos sesija, į kurią planuoju nevykti, nes dalyvauti ketina Rusijos bei Baltarusijos nacionalinių olimpinių komitetų vadovai. Neįsivaizduoju kaip dabar galėtume sėdėti prie vieno stalo“, – sakė EOK viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Laukia trys renginiai

Vykdomojo komiteto posėdyje taip pat buvo pristatytas pasiruošimas kitais metais Europoje vyksiantiems olimpiniams renginiams. Jų – net trys.

2023-aisiųjų žiemą Friulio-Venecijos Džulijos regione Italijoje vyks Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis. Lietuva čia planuoja deleguoti 16 sportininkų.  Vasarą Krokuvoje (Lenkija) į Europos žaidynes rinksis geriausi žemyno sportininkai, o jaunieji atletai Maribore (Slovėnija) išbandys jėgas Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje.

„Pasiruošimo Europos žaidynėms pradžia nebuvo lengva – pandemija, pabėgėlių krizė – tačiau džiugu matyti, kad sunkumai yra įveikiamo, o procesas įsibėgėjo ir vyksta sklandžiai. Esu įsitikinusi, kad renginys bus sėkmingas ir įsimintinas ne tik dalyviams, bet ir Lenkijos gyventojams.

Posėdyje vasarą Slovakijoje vykusio Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio organizatoriai pasidžiaugė didžiule renginio sėkmė. Dar niekada jaunimo festivalis nebuvo sulaukęs tiek dėmesio ir sklaidos“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Lietuvai Banska Bistricos mieste vykęs festivalis buvo sėkmingiausias istorijoje. Jaunieji sportininkai parsivežė 10 medalių, iš kurių net 4 – aukščiausios prabos.

Senovės Olimpijoje penktadienį prasidės tradicinis nacionalinių olimpinių komitetų seminaras, kuriame dalyvauja ir LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė.

„Šis seminaras – jau 42-asis. Dažniausiai jame dalyvauja sporto direkcijų atstovai, olimpinių misijų vadovai. Šio renginio metu jie ne tik mezga naudingas pažintis, dalinasi patirtimi, semiasi patirties, bet ir kartu ieško sprendimų kylantiems iššūkiams. Jie labai panašūs visuose nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose“, – pasakojo D. Gudzinevičiūtė.

Renginyje taip pat bus apdovanoti geriausi jaunieji Europos sportininkai. 

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS