EOK Vykdomojo komiteto posėdyje – jautrus Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidento kreipimasis

2023 m. birželio 24 d.

 Šeštadienį Krokuvoje, kur šiuo metu karaliauja Europos žaidynės, vyko Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdis. Jame dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Žinoma, pagrindinė posėdžio tema – šiuo metu vykstančios Europos žaidynės, jau po truputį matome, kas vyksta sklandžiai, o ką reikėtų koreguoti. EOK Generalinės asamblėjos metu šiai diskusijai planuojame skirti visą dieną.

Europos žaidynės – svarbus renginys žemyno sportui ir olimpiniam judėjimui, kad renginys tobulėtų, turime išanalizuoti ir pasimokyti iš klaidų“, – sakė EOK viceprezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Posėdyje dalyvavo ir Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Vadimas Gutcaitas, jis į komiteto narius kreipėsi jautriu pareiškimu.

„Jis žino ir puikiai supranta, kas parašyta Olimpinėje chartijoje, tačiau dar kartą kreipėsi į Europos olimpinę bendruomenę prašydamas daryti viską, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkų ar oficialių asmenų tarptautinėse varžybose nebūtų. Taip pat dėkojo Europos olimpiniams komitetams už palaikymą ir tai, kad Europos žaidynėse šalių agresorių sportininkų nėra. Asmeniškai džiaugiuosi, kad nėra čia ir nebus jaunimo olimpiniame festivalyje“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Šeštadienį D. Gudzinevičiūtė taip pat vyko palaikyti Europos žaidynėse kovojančių Lietuvos boksininkų bei su pirmąja pergale pasveikino Robertą Liorančą, kovojusį svorio kartegorijoje iki 80 kg.

Lietuvos medalių sąskaitą Europos žaidynėse atidarė kanojininkas Henrikas Žustautas, penktadienį iškovojęs aukso medalį 200 m distancijos varžybose.

Europos žaidynės Lenkijoje vyksta iki liepos 2 dienos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS