EOK Vykdomojo komiteto posėdyje – apie strateginius klausimus ir pagalbą Ukrainai

2022 m. kovo 20 d.

Olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė sekmadienį dalyvavo Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Vykdomojo komiteto posėdyje. Renginys vyko Vuokatyje (Suomija), kur netrukus Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje varžytis pradės geriausi žemyno jaunieji sportininkai.

„Aptarėme einamuosius klausimus ir nemažai dėmesio skyrėme karui Ukrainoje, planavome tolesnius veiksmus, kaip galėtume padėti olimpinės šeimos nariams šioje šalyje. Džiaugiuosi, kad bendrų pastangų dėka Ukrainos komanda galėjo atvykti ir dalyvauti varžybose Vuokatyje: nacionaliniai olimpiniai komitetai padengė kelionės ir uniformos kaštus, Suomijos nacionalinis olimpinis komitetas finansavo apgyvendinimą“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavo ir Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Sergejus Bubka. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) jį paskyrė koordinuoti humanitarinės pagalbos Ukrainos olimpiniam judėjimui paskirstymą. S. Bubka su jauduliu dėkojo kolegoms už palaikymą ir paramą.

Karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos komandos neįleistos į Vuokatyje vykstantį festivalį. Tokį pat sprendimą EOK Vykdomasis komitetas priėmė ir dėl vasarą Slovėnijoje vyksiančio Europos jaunimo vasaros olimpinio festivalio – šių šalių atstovų ten nebus.

Taip pat buvo nuspręsta, kad EOK Vykdomajame komitete ar komisijose esantys nariai iš Rusijos ar Baltarusijos nebus kviečiami į posėdžius.

Posėdyje Vykdomajam komitetui taip pat pristatyta pasiruošimo kitais metais Krokuvoje vyksiančių Europos žaidynių ataskaita. Lenkijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Andrzejus Krasnickis prezentacijoje pripažino, kad pasiruošimas gana komplikuotas – šiuo metu Lenkijos sieną jau kirto daugiau nei 2 mln. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Dalis sporto bazių skirtos jų apgyvendinimui.

Posėdyje taip pat pristatyta vasarį Kinijoje vykusių žiemos olimpinių žaidynių ataskaita, birželio 10-11 dienomis Makedonijoje vyksiančios EOK Generalinės asamblėjos sesijos darbotvarkė. Vykdomojo komiteto nariai dirbo kurdami EOK strategiją iki 2030 metų.

Europos jaunimo žiemos olimpinis festivalis Vuokatyje vyksta kovo 20-25 dienomis. Lietuvai šiame renginyje atstovauja 15 sportininkų: biatlonininkai Domas Jankauskas, Lukrecija Daugirdaitė ir Viktorija Kapancova, dailiojo čiuožimo atstovė Jogailė Aglinskytė, kalnų slidininkai Oskaras Karlavičius, Nikolajus Navitskas bei Gabija Šinkūnaitė, greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovės Gabija Astrauskaitė ir Kotryna Sokolovskytė, slidininkai Kasparas Misiūnas, Ernestas Tretjakovas, Eglė Savickaitė, Rūta Žemaitytė, snieglentininkai Luke‘as Putys-Gallagheris ir Patricija Ivanovaitė.

Olimpiniuose festivaliuose varžosi 14-18 metų amžiaus geriausi žemyno jaunieji atletai. Į Suomiją susirinks per 2 tūkst. sportininkų iš 44 Europos nacionalinių olimpinių komitetų. Jie varžysis devyniose sportinėse disciplinose: kalnų slidinėjimo, biatlono, ledo ritulio, snieglenčių, lygumų slidinėjimo, šuolių su slidėmis, greitojo čiuožimo trumpuoju taku, dailiojo čiuožimo ir šiaurės dvikovės. Per penkias dienas bus išdalinti 135 medalių komplektai.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS