EOK seminare – apie pasiruošimą svarbiausiems sporto renginiams

2023 m. gegužės 16 d.

EOC nuotr.

Senojo žemyno nacionalinių olimpinių komitetų atstovai praėjusią savaitę dalyvavo Paryžiuje (Prancūzija) vykusiame 43-ajame Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) seminare. Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK) atstovavo olimpinio sporto direktorius Einius Petkus.

„Šiuose seminaruose įprastai pranešimai derinami su praktinėmis dirbtuvėmis, kurių metu skirtingų nacionalinių komitetų atstovai sprendžia bendrus kylančius klausimus ir ieško išeičių.

Ši vieta – galimybė iš pirmų lūpų išgirsti informaciją apie artėjančius svarbius olimpinius renginius, paklausti rūpimų klausimų. Buvo labai įdomu sužinoti apie pasiruošimą 2026 m. žiemos žaidynėms, jau matome, kad vienu pagrindinių iššūkių bus dideli atstumai“, – pasakojo E. Petkus.

Pirmąją seminaro dieną Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ryšių su nacionaliniais olimpiniais komitetais, Olimpinio solidarumo ir „Olympism365“ direktorius Jamesas Macleodas pristatė aktualią informaciją, o Pasaulinės nacionalinių olimpinių komitetų asociacijos (ANOC) generalinė sekretorė Gunilla Lindberg pasakojo apie pasiruošimą rugpjūtį vyksiančioms pasaulio paplūdimio žaidynėms. 

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su naujausia informacija apie pasiruošimą 2024 m. Paryžiaus vasaros olimpinėms žaidynėms, bei 2026 m. Milano-Kortinos žiemos olimpinėms žaidynėms. Svarbi informacija pateikta ir dėl Europos žaidynių, kurios jau kitą mėnesį vyks Krokuvoje (Lenkija). 

Taip pat buvo kalbama apie tvarumą sporte, aptartas tvarumą skatinantis projektas „Ocean“, kuriame dalyvauja ir LTOK. Savo patirtimi dalinosi Čekijos ir Danijos nacionaliniai olimpiniai komitetai. Aptartas šiuo metu kuriamas strateginis EOK dokumentas „Darbotvarkė 2030“, lyčių lygybės situacija Europos sporte.

Praėjusią savaitę Paryžiuje taip pat vyko EOK Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame dalyvavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Renginyje didžiausias dėmesys buvo skirtas artėjančioms Europos žaidynėms.

EOK viceprezidentė D. Gudzinevičiūtė ir E. Petkus Paryžiuje taip pat susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu. Neoficialaus susitikimo metu kalbėta apie Paryžiaus pasiruošimą olimpinėms žaidynėms, miesto niuansus.

Renginyje taip pat įteiktas prestižinis Piotro Nurovskio apdovanojimas, skiriamas geriausiam Europos jaunajam sportininkui. Šį kartą geriausia Europos žiemos sporto atlete tapo ledo ritulininkė iš Slovakijos Nela Lopusanova.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS