EOK prezidentas: „Šiomis aplinkybėmis rusų ir baltarusių dalyvavimas Europos žaidynės yra neįmanomas“

2022 m. spalio 14 d.

EOK

Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) prezidentas Spyros Capralos išsakė poziciją, kad esant dabartinėms aplinkybėms, Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimas 2023 m. Europos žaidynėse yra neįmanomas, rašo „Inside the Games“.

Apie tai EOK vadovas buvo paklaustas Krokuvoje vykusio Europos žaidynių pristatymo spaudos konferencijoje.

„Žinau, kad šis klausimas sukasi jūsų galvoje, todėl mano atsakymas turi būti aiškus. Esant dabartinėms aplinkybėms, Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimas yra neįmanomas“, – sakė S. Capralos.

EOK viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė sveikino principinę EOK vadovo poziciją.

„Džiaugiuosi, kad mūsų nuomonės sutampa. Būtų sunku įsivaizduoti ir suprasti, kaip ukrainiečiai galėtų vienoje aikštėje varžytis su agresorės ir ją palaikančios šalies sportininkais.

LTOK sveikino tiek Tarptautinio olimpinio komiteto, tiek EOK rekomendacijas tarptautinėms federacijoms neleisti minėtų šalių sportininkams dalyvauti tarptautinėse varžybose. Tikimės, kad kol vyksta karas, ši pozicija nesikeis“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

2023 m. Europos žaidynės Lenkijoje vyks birželio 21 – liepos 2 dienomis.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS