EOK Generalinėje asamblėjoje – pakeisti įstatai ir išrinkti kandidatai surengti 2025 metų Europos jaunimo olimpinį festivalį

2020 m. lapkričio 27 d.

Olimpinė čempionė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras penktadienį dalyvavo virtualioje Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Generalinės asamblėjos sesijoje.

Sesijos pradžioje buvo pagerbtas birželį miręs EOK prezidentas Janezas Kocijančičius. Renginyje dalyvavo ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas.

„Šie metai mums visiems buvo neeiliniai ir sunkūs. Džiaugiuosi, kad sugebėjome išlikti solidariais ir įrodėme, kad sportas yra jėga, kuri vienija. Tikiu, kad kitais metais vyksiančios Tokijo olimpinės žaidynės taps šviesa tunelio gale“, – sakė TOK prezidentas.

Generalinės asamblėjos nariai balsavo dėl dviejų EOK įstatų punktų pakeitimų.

Vienbalsiai buvo pritarta pasiūlymui įstatuose numatyti galimybę Generalinės asamlėjos rinkimų sesiją organizuoti anksčiau nei baigiasi kadencija, jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių prezidentas nustotų eiti pareigas.

Šiuo metu EOK vadovo pareigas eina vykdantysis prezidentas Nielsas Nygaardas. Danas šį postą užėmė birželio pradžioje po tuometinio prezidento J. Kocijančičiaus mirties.

Sesijoje taip pat pritarta pasiūlymui remiantis TOK rekomendacijomis ir siekiant lyčių lygybės sporte EOK įstatuose numatyti, kad iš 16 vykdomojo komiteto narių ne mažiau nei 5 pozicijas užimtų moterys.

Sesijoje patvirtintos kandidatės surengti 2025 metų Europos jaunimo olimpinį festivalį. Jomis tapo Gruzija ir Čekija.

Generalinės asamblėjos sesijoje taip pat buvo renkamas geriausias Europos jaunasis žiemos sporto šakų sportininkas. Šis prizas atiteko Italijos biatlonininkei Lindai Zingerle.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS