EOK Generalinėje asamblėjoje – apie palaikymą Ukrainai ir pasirengimą Europos žaidynėms

2022 m. birželio 12 d.

Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) viceprezidentė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovė Daina Gudzinevičiūtė birželio 10-11 dienomis dalyvavo Makedonijos sostinėje Skopjė vykusioje EOK Generalinės asamblėjos sesijoje. Renginio metu aptarti per metus atlikti darbai bei organizacijos planai.

EOK Vykdomajam komitetui nusprendus neleisti sesijoje dalyvauti karą Ukrainoje vykdančios Rusijos bei jos veiksmus remiančios Baltarusijos nacionalinių olimpinių komitetų atstovams, renginyje nemažai kalbėta apie padėtį Ukrainoje. Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidento Sergejaus Bubkos pranešimas buvo palydėtas ovacijomis.

„Ši Generalinės asamblėjos sesija išties kitokia. Nors darbotvarkė įtempta, o būtinų aptarti dalykų sąrašas – kaip niekada ilgas, tikrai nemažai kalbėjome apie padėtį Ukrainos ir kaip dar galime padėti. Džiaugiuosi, kad Europos olimpinė bendruomenė šiuo atžvilgiu yra vieninga.

Renginyje su S. Bubka teko nemažai bendrauti, jis dėkojo Lietuvai už palaikymą siaubingo karo akivaizdoje, už pagalbą suteiktą sportininkamsms“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

Į Europos nacionalinių olimpinių komitetų vadovus kreipėsi renginyje dalyvaujantis Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas, kviesdamas puoselėti olimpines vertybes ir susivienyti dėl taikos.

T. Bachas kreipėsi į sesijos dalyvius.

T. Bachas kreipėsi į sesijos dalyvius.

Generalinės asamblėjos sesijoje ataskaitos pranešimą pristatė EOK prezidentas Spyros Capralos, generalinis sekretorius Raffaele Pagnozzi, iždininkas Peteris Mennelis. Buvo pristatytas pasiruošimas svarbiems olimpiniams renginiams.

„EOK šiemet surengė sėkmingą Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį Vuokatyje, netrukus, liepą, mūsų laukia vasaros festivalis Banska Bystricoje, ruošiamės kitąmet vyksiančioms Europos žaidynėms. Kaip organizacija, mes ir toliau darysime viską, kad sportininkams suteiktume geriausią platformą parodyti ir išnaudoti savo potencialą.

Jau matėme, kad sportas vaidina svarbų vaidmenį skatinant vienybę ir taiką. Noriu padėkoti visai olimpinei bendruomenei, susivienijusiai siaubingo karo Ukrainoje akivaizdoje“, – sakė S. Capralos.

Pirmą kartą po rinkimų į Generalinę asamblėją kreipęsis S. Capralos išreiškė įsipareigojimą olimpiniams principams ir vertybėms bei paragino nacionalinių olimpinių komitetų vadovus toliau naudoti sportą siekiant taikos ir lygybės.

Renginyje pristatytas pasiruošimas kitais metais Krokuvoje (Lenkija) vyksiančioms Europos žaidynėms. Pasidžiaugta, kad buvo pasirašyta sutartis su miestu šeimininku, o pasiruošimas žaidynėms vyksta sklandžiai.

„Kartu su partneriais Lenkijoje galime pasidžiaugti svarbiu progresu rengiantis Europos žaidynėms. Lenkija gali didžiuotis ilga ir sėkminga sporto istorija ir aš tikiu, kad žaidynės įkvėps jaunuosius sportininkus ir ateities kartas tęsti šį kelią. Dar liko nemažai organizacinių darbų, tačiau kiekvieną dieną žengiame pirmyn“, – sakė 2023 metų Europos žaidynių koordinacinės komisijos pirmininkas Hasanas Aratas.

EOK Generalinė asamblėja.

EOK Generalinė asamblėja.

EOK komisijų pirmininkai pristatė per metus nuveiktus darbus, kurių vienas svarbiausių – EOK strategijos iki 2030 metų kūrimas. Taip pat pristatyti vasarį vykusių Pekino žiemos olimpinių žaidynių rezultatai bei pasiruošimas 2024 metų vasaros ir 2026 metų žiemos olimpinėms žaidynėms.

Generalinės asamblėjos sesijos metu išrinktas geriausias metų jaunasis žiemos sportininkas. Šiais metais šį apdovanojimą pelnė šuolininkė su slidėmis slovėnė Nika Prevc.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS