Didžiausias darželinukų fizinio aktyvumo projektas pasiekė finišo tiesiąją – pirmajame festivalyje Kaune sportavo šimtai vaikų

2023 m. gegužės 6 d.

V. Knyzelio nuotr.

Dešimtys tūkstančių nuo mažiausių dienų sportuojančių bei judėjimo džiaugsmą patiriančių vaikų visoje Lietuvoje – tikslas, kurį įgyvendinti pavyko „Lietuvos mažųjų žaidynių“ organizatoriams.

Per devynerius metus kasmet augęs projektas šiemet pasiekė 450 ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba daugiau nei 50 tūkst. darželinukų bei daugiau nei 900 pedagogų.

Praėjusių metų gruodį prasidėjęs devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas dalyvius pasitiko naujienomis – visos projekto veiklos suplanuotos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus fizinio raštingumo modelio gairėmis.

V. Knyzelio nuotr.

Pirmojo etapo metu dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į net 8 profesionalių trenerių vedamus skirtingas fizines ypatybes lavinančius virtualius užsiėmimus. Į kiekvieną jų vaikai, vedami pedagogų, įsitraukė bent tris kartus per savaitę.

Vėliau lavintas fizines ypatybes tobulinti, tyrinėti bei skirtingose veiklose atrasti dalyviai buvo kviečiami dalyvių įstaigų organizuojamuose sporto festivaliuose, kuriuose kartu su vaikais dalyvavo visa įstaigos bendruomenė.

Gegužę devintasis projekto sezonas pasiekė finišo tiesiąją – pradėtas finalinis etapas – didieji žaidynių festivaliai. Pirmosios šventės metu Kauno sporto halėje susitiko 44 ikimokyklinio įstaigų komandos arba 264 mažieji sportininkai. Festivalio metu vaikai išbandė 11 smagių, atskirų sporto šakų ypatumus atskleidžiančių užduočių ir atskleidė projekto metu įgytus fizinius gebėjimus.

„Labai džiaugiamės dideliu pedagogų aktyvumu, garsiu tėvelių palaikymu, tik visi kartu galime sukurti didelę šventę vaikams. Tai yra labai svarbu dalyviams – ne tik lavinti pagrindines fizines ypatybes, tačiau ir patirti judėjimo džiaugsmą tam, kad vaikas norėtų dar ir dar sugrįžti prie fizinio aktyvumo. Kai vaikas, tyrinėdamas pajaučia, kad jam sekasi, pavyksta įveikti užduotis, kyla jo pasitikėjimas savimi bei motyvacija. O šalia dar yra ir draugai, tėveliai, pedagogai. Visa tai kelia didelį džiaugsmą, malonumą, todėl mūsų tikslas – padėti vaikams jį atrasti taip skatinant fizinį aktyvumą nuo mažų dienų“,  – kalbėjo Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) prezidentė Audronė Vizbarienė.

Renginio metu dalyvius aplankė, visas veiklas stebėjo bei motyvacija dalijosi plaukikė, Europos jaunimo paralimpinių žaidynių bronzos laimėtoja Gabrielė Čepavičiūtė.

„Labai smagu matyti tiek daug susirinkusių vaikų ir norisi padėkoti jų tėveliams bei pedagogams, kad skiria savo laiką ir supranta fizinio aktyvumo svarbą jau nuo mažų dienų. Sportu reikia mėgautis, tai yra svarbiausia, o šiame renginyje mačiau daugybę šypsenų bei džiaugsmo. Smagu čia būti ir suprasti, kad auga fiziškai aktyvi karta“, – po renginio džiaugėsi G. Čepavičiūtė, šiuo metu siekianti dalyvauti 2024 m. Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse.

V. Knyzelio nuotr.

„Sportininko apsilankymas ir skiriamas dėmesys vaikams yra labai svarbu. Įsitraukdami į veiklas, lavindami fizines ypatybes, ugdydami savo pasitikėjimą savimi bei motyvaciją į fizines veiklas įsitraukti vėl, vaikai turi galimybę ir gyvai pamatyti aukščiausio lygio sportininką, tikrą pavyzdį. Renginio metu dalyviai noriai fotografuojasi su sportininku, drąsesni ir pakalbina, o grįžę namo dažnai su tėveliais pasikalba apie sportininko pasiekimus. Tai – labai svarbi vaikų motyvavimo dalis ir esame labai dėkingi Gabrielei bei kitiems sportininkams, kurie dar įsitrauks į projekto festivalius, džiaugiamės, kad artėjant svarbiausiems startams geriausi Lietuvos atletai atranda laiko savo dėmesiu įkvėpti pačius mažiausius“, – kalbėjo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

Finalinio projekto etapo metu iš viso bus įgyvendinta net 10 didžiųjų festivalių. Didžiosios sporto šventės vyks Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Vilniuje, Jonavoje, Panevėžyje bei Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS