Diana Zagainova: „Mityba turi didelę įtaką mūsų kasdienei savijautai“

2023 m. spalio 15 d.

Pradinių klasių moksleiviams skirtame projekte „Olimpinis mėnuo“ sudalyvavo olimpietė, trišuolininkė Diana Zagainova. Ji kartu su „Lteam“ talismanu Ąžuolu apsilankė Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje, kur moksleiviams pasakojo apie sveikos gyvensenos bei mitybos ypatumus.

„Manau, kad mityba turi didelę įtaką mūsų kasdienei savijautai. Nesvarbu, ar tu daug sportuoji, ar ne. Jeigu norime turėti išprususią ir sveiką visuomenę, tai reikia pradėti nuo vaikų. Suprantama, kad vyresniame amžiuje yra daug sunkiau pakeisti įpročius ir pradėti domėtis baziniais sveikos mitybos principais. Vaikai yra mūsų ateitis ir turime su jais dalintis savo patirtimi, kad padėtume jiems užaugti sveikais, norinčiais tobulėti ir su žiniomis“, – sako D. Zagainova.

Kad jau pradinių klasių moksleiviams reikia suteikti žinių apie sveiką mitybą, sutinka ir nuolat šiame projekte dalyvaujančios Emilijos Pliaterytės progimnazijos pradinių klasių mokytoja Jolita.

„Šią savaitę mokėmės sveiko maisto principų. Vaikams labai įdomu, jie patys gamino glotnučius ir labai džiaugėsi. Taip pat vaikai buvo skatinami sveikai valgyti ir namuose. Manau, kad šis projektas jiems suteikia daug naudos“, – teigė mokytoja.

Teigiamų emocijų neslėpė ir patys pradinukai, kuriems teko ir pasimankštinti su Ąžuolu.

„Man labai patiko gaminti glotnutį, atlikinėti įvairias užduotis, būti su „Ąžuolu“ ir daryti mankštas“, – sakė mokinys Martynas.

Kiekvieną spalį vystantis „Olimpinio mėnuo“ – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams, kurio tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais.

Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=aKJdx4NWidc

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS