Darželinukams motyvacijos sportuoti įkvėpti atvykęs M. Bilius: „Jūs jau dabar esate čempionai“

2023 m. gegužės 7 d.

V. Knyzelio nuotr.

Sekmadienį atnaujintoje Kauno sporto halėje skambėjo vaikų juokas – įvyko finalinio „Lietuvos mažųjų žaidynių“ etapo festivalis.

Tai – jau antroji devintojo projekto sezono sporto šventė, į kurią ankstesnių etapų metu lavintas fizines ypatybes praktiškai pritaikyti ir judėjimo džiaugsmą patirti susirinko 44 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos arba 264 darželinukai.

Net 11 fizinio aktyvumo žaidimų metu vaikai išbandė krepšinio, futbolo, regbio, tinklinio, ledo ritulio bei kitų sporto šakų ypatybes atskleidžiančias užduotis. Visų festivalio veiklų metu mažuosius sportininkus pasitiko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) trenerės, o užduotis komandoms įgyvendinti padėjo lydėjusios pedagogės.

V. Knyzelio nuotr

Renginyje dalyvių laukė staigmena – vaikus aplankė bei visas veiklas stebėjo ir motyvacija dalijosi Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas, paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius. Kreipdamasis į visus susirinkusius M. Bilius džiaugėsi dalyvių aktyvumu bei galimybe prisidėti prie jaunosios kartos ugdymo.

„Labai gera matyti tiek daug vaikų, kurių akys dega pradėti fizinio aktyvumo veiklas. Vaikai, jūs jau esate čempionai, nes esate čia ir ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir augsite sveikesni bei stipresni. Džiugu matyti tiek daug pedagogų, kurie veda vaikus į priekį ir tokį nuoširdų tėvelių palaikymą. Ypatingai šiandien, mamos dieną, visų vaikučių pastangos bus skirtos būtent jums, mamos, tad nuoširdžiai prisidedu prie šių sveikinimų“, – į susirinkusius dalyvius kreipėsi M. Bilius.

Devintasis projekto sezonas dar metų pradžioje dalyvius pasitiko naujovėmis – visos projekto veiklos parengtos remiantis Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) kartu su partneriais iš Didžiosios Britanijos kuriamo unikalaus Lietuvos fizinio raštingumo modelio gairėmis.

Atsižvelgiant į gaires, pirmojo etapo metu vaikai buvo kviečiami susipažinti su fizinėmis ypatybėmis, jas patirti atliekant skirtingus judesius. Vėliau dalyvės įstaigos organizavo visą darželio bendruomenę sutraukusius festivalius, kuriuose kartu su tėveliais ir kitais bendruomenės nariais žaisdami įvairius žaidimus vaikai atrado ir tyrinėjo lavintas fizines ypatybes skirtingose veiklose. Didžiųjų festivalių metu mažieji sportininkai kviečiami tobulinti ir įvaldyti jau pažįstamus judesius, atrasti juos dar neišbandytose veiklose.

„Manau, kad jei mano vaikystėje būtų buvę organizuojami tokie projektai kaip „Lietuvos mažųjų žaidynės“, būtų vykę tokie renginiai kaip šiandien, tikrai šiandien Lietuvoje turėtume daug daugiau fiziškai aktyvių suaugusių žmonių. Rezultatus galėsime pamatyti ateityje, bet aš neabejoju, kad jie bus tik pozityvūs, nes ką vaikai gauna tokiuose renginiuose, visos pozityvios emocijos, jiems istrigs giliai širdelėse ir esu įsitikinęs, kad formuos ateities įgūdžius“, – projekto naudą pabrėžė M. Bilius.

V. Knyzelio nuotr.

Dalyvių motyvaciją skatino ir gausus būrys didžiausiais savo komandų sirgaliais tapusių tėvelių bei artimųjų – jų Kauno sporto halėje susirinko per 600. Renginio pabaigoje „Lietuvos mažųjų žaidynių“ nugalėtojais paskelbti visi dalyviai, atminimo dovanas vaikams įteikė M. Bilius bei organizatoriai.

Iš viso didžiųjų festivalių gegužę ir birželio pradžioje bus įgyvendinta net 10. Didžiosios projekto šventės dar vyks Alytuje, Šiauliuose, Jonavoje, Panevėžyje, Vilniuje ir Palangoje.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizuoja – LTOK ir RIUKKPA.

Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS