D. Rimkutei ir D. Karalienei – pasaulio čempionato sidabras, D. Nemeravičiui – olimpinis kelialapis

2023 m. rugsėjo 10 d.

Belgrade (Serbija) finišavo pasaulio irklavimo čempionatas – paskutinę varžybų dieną lietuvių kraitį papildė ketvirtasis olimpinis kelialapis ir sidabro medaliai. Jais pasipuošė jau anksčiau bilietą Lietuvai į Paryžių užtikrinusios Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė.

Lietuvių duetas finišavo antras moterų porinių dviviečių valčių A finale. 2000 m nuotolį per 6 min. 50,34 sek. įveikusios mūsų šalies atstovės į priekį praleido tik rumunes Ancutą Bodnar ir Simoną Radis (6 min. 46,94 sek.). Bronzą iškovojo amerikietės Kristina Wagner ir Sophia Vitas – 6 min. 50,45 sek.

Ketvirtąjį irkluotojų kelialapį Lietuvai pelnė Dovydas Nemeravičius. Lietuvos sportininkas B finale finišavo per 6 min. 52,61 sek. ir užėmė trečiąją vietą. Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje jam atiteko devinta pozicija, o būtent devynios pirmosios vietos pelnė kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes.

B finale nugalėjo Jevgenijus Zalatis (6.51,29), o antras liko japonas Ryuta Arakawa (6.52,19).

Tuo metu sekmadienio startus jau su olimpiniu kelialapiu pasiekusi Viktorija Senkutė A finale ir galutinėje rikiuotėje užėmė 6-ąją vietą. Lietuvės laikas – 7 min. 35,20 sek.

Vyrų porinių dviviečių valčių C finale Žygimantas Gališanskis su Povilu Stankūnu (6.22,08) užėmė trečiąją vietą, o galutinėje rikiuotėje jiems atiteko 15-a pozicija.