Burlentininkas Juozas Bernotas Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmė 15-ąją vietą

Nuotraukos autorius: Vytautas Dranginis

Juozas Bernotas trinktelėjo Tokijo olimpinių žaidynių durimis. Paskutiniame savo plaukime šiose žaidynėse  RS:X klasės burlente lenktyniaujantis lietuvis finišavo penktas ir galutinėje įskaitoje užėmė 15-ąją vietą.

Ketvirtadienį buvo surengti trys burlentininkų plaukimai – dešimtasis, vienuoliktasis ir dvyliktasis. Po jų paaiškėjo dešimt olimpiečių, kurie kovos medalių lenktynėse.

J.Bernotas dešimtajame plaukime buvo 12-as, vienuoliktajame – 14-as, o dvyliktajame nusileido tik keturiems varžovams. Galutinėje įskaitoje lietuvis surinko 145 baudos taškus. Baudos taškai skaičiuojami sudedant visuose plaukimuose užimtas vietas ir atimant vieną blogiausią rezultatą. Kuo mažesnis baudos taškų skaičius, tuo aukštesnė vieta.

„Iš pradžių varžybų sąlygos buvo labai nepalankios, nepaisant to, neblogai plaukiau, gal net geriau, nei paprastai tokiomis sąlygomis. O šiandien sąlygos buvo labai palankios, nepadariau didesnių klaidų, todėl tokį rezultatą ir pasiekiau. Jei visas žaidynes būtų buvusios tokios sąlygos, kaip šiandien – stiprus, bet ne pernelyg, vėjas, olimpinės žaidynės galėjo susiklostyti visai kitaip. Bet vertinant pagal tai, kokios buvo sąlygos ir kaip viskas sekėsi, tai pasirodymą vertinu labai gerai ir manau, kad išspaudėme maksimumą”, – olimpines žaidynes apibendrino J.Bernotas.

Į Lietuvą sportininkas kartu su jį treniruojančiu tėvu Gintautu Bernotu iš Enošimos salos, kur vyksta buriavimo varžybos, iškeliaus tik rugpjūčio 3 d. „Teks palūkėti, nes rytoj laukia laisva diena, o poryt vyks medalių lenktynės, į kurias tikėjomės patekti. Ir dar skaičiavome vieną rezervinę dieną, kurios neprireikė. Todėl bilietas ir buvo pirktas rugpjūčio 3 dienai”, – paaiškino burlentininkas.

Tad kol grįš į Lietuvą, su Kaune likusia žmona Gilija ir sūnumi Viesulu, kuriam vakar sukako devyni mėnesiai, bendrauja virtualiai.

Olimpinėmis žaidynėmis J.Bernoto sezonas nesibaigė: „Šiemet dar laukia „Raceboard“ klasės pasaulio čempionatas. O po to reikės visą dėmesį skirti burlentėms ant povandeninių sparnų, nes jomis bus lenktyniaujama 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Nereikės pradėti nuo nulio, jau esu dalyvavęs varžybose. Rudenį nusimato šios klasės Europos čempionatas.“

Tai buvo jau trečiosios olimpinės žaidynės J.Bernoto karjeroje. 2012 m. Londone jis iškovojo 12-ąją vietą, o 2016 m. Rio de Žaneire užėmė 26-ąją poziciją.

Dar du plaukimai įvyko ir „Laser Radial“ jachtų klasėje. Viktorija Andrulytė septintajame plaukime buvo 23-ią, aštuntajame – 27-ta. Bendrojoje įskaitoje lietuvė yra 26-ta (158 baudos taškai).

Rytoj vyks devintasis ir dešimtasis plaukimai, po kurių paaiškės dešimt medalių lenktynių dalyvių.

Teksto autorius: Marius Grinbergas

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS