Biatlonininkų ir kalnų slidininkių startai

2019 m. vasario 13 d.

Lietuvos biatlonininkai

Trečiadienis (02.13) Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje Lietuvos slidininkams ir snieglentininkui – be varžybų. Biatlono ir kalnų slidinėjimo atstovams – „eilinė diena ofise“.

Trečiąją festivalio dieną varžėsi biatlonininkai Darius Dinda, Romualdas Aleksandrovas ir Gytis Mikoliūnas, kalnų slidininkės Dorotėja Juknevičiūtė ir Smiltė Bieliūnaitė.

Biatlono komandoje greičiausias – Gytis Mikoliūnas

Prie vaikinų biatlono individualių 12,5 km varžybų starto linijos stojo trys Lietuvos atstovai. Greičiausias trasoje ir vėl buvo komandos lyderis G. Mikoliūnas. Pro šalį šovęs 8 kartus, Gytis užėmė 55 vietą (52 min. 10,8 sek.). 10 kartų į taikinį nepataikęs R. Aleksandrovas (55 min. 56,7 sek.) užėmė 76 vietą, D. Dinda (56 min. 15,6 sek.) su 12 netikslių šūvių liko 78 vietoje.

Varžybas laimėjo vokiečiai Hansas Koelneris (42 min. 47,3 sek.) ir Benjaminas Erikas Menzas (43 min. 59,1 sek.), trečią vietą iškovojo ukrainietis Stepanas Kinashas (44 min. 16,3 sek.). Lyderių trejetas prašovė po 1 kartą.

„Pasirodymas nebuvo toks, kokį planavau. Šaudymas yra mano stiprioji pusė, tačiau būtent jis šiandien pakišo koją. Šiais metais šaudžiau gerai, paskutiniuose trijuose startuose per keturias šaudymo linijas prašoviau vos po vieną šūvį. Bet šiandien kažkas nepasisekė. Festivalis šiomis varžybomis mums baigėsi. Buvo gera patirtis, yra iš ko daryti išvadas. Tai, kas įvyko Sarajevo kalnuose, motyvuoja tik dar labiau stengtis,“- po finišo sakė Gytis Mikoliūnas.

Ketvirtoji Lietuvos biatlono komandos narė Sara Urumova individualiose merginų 10 km varžybose nestartavo dėl pakilusios temperatūros.

Kalnų slidininkės nebaigė trasos

Greičiau nei tikėjosi trenerė Anžela Aleksandravičienė, didžiojo slalomo varžybos baigėsi jos auklėtinėms, Lietuvos kalnų slidininkėms Dorotėjai Juknevičiūtei ir Smiltei Bieliūnaitei. Varžybose, kurios vyko toje pačioje trasoje kaip ir 1984 metų Sarajevo olimpinėse žaidynėse, abi lietuvės dėl itin didelio greičio nepataikė į vartus.

„Smiltė pirmą trasos dalį įveikė labai gerai, tačiau iki finišo likus 6-7 vartams nespėjo į kitus vartus. Reaguodama į varžovių pajėgumą ir rodomus rezultatus, Smiltė važiavo va bank. O Dorotėjai atsitiko viena dažniausių techninių klaidų – „pagavo vidinę slidę“, griuvo ir nebegalėjo tęsti varžybų.

Šiandien abi auklėtinės nefinišavo, bet pirmasis startas buvo pakankamai geras – planą įvykdėme. Čia aukštas varžybų lygis, labai stiprios varžovės. Jaunimui tokie renginiai leidžia įvertinti save, pamatyti geriausius bendraamžius ir neabejotinai skatina toliau treniruotis,“- sakė A. Aleksandravičienė.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS