Biatlonininkai palengvino kovą dėl penkių olimpinių kelialapių – užėmė istorinę vietą

2020 m. kovo 14 d.

teksto – Robertas Trakys (LBF), nuotraukos – Andrei Ivanov

Į TOP-23 pasaulio biatlono taurės nacijų įskaitoje norėję patekti lietuviai gerokai viršijo šį tikslą. Atšaukus Osle turėjusį vykti etapą bei mišrių estafečių varžybas Kontiolahtyje, nacijų įskaita nebepasikeis – Lietuvos vyrai užėmė 16 vietą ir gerokai palengvino galimybes iškovoti net 5 kelialapius į Pekino olimpines žaidynes.

Pagal IBU taisykles, 1-5 vietą tarp nacijų užėmusios komandos į individualius pasaulio taurės startus gali deleguoti šešis sportininkus, 6-10-ą – penkis, 11-17-ą – keturis, 18-23-ią – tris, o 24-25-ą – du. Vadinasi, kito sezono metu taškus Lietuvai galės rinkti nebe trys sportininkai, o keturi, o būtent pagal kitų metų nacijų taurės įskaitą bus išdalinti olimpiniai kelialapiai.

Greičiausiai atrankos sistema į 2022-ųjų žaidynes nesikeis ir į dvidešimtuką patekusios komandos galės deleguoti ne tik estafetės komandą, bet ir po atsarginį sportininką.

„Tai yra rekordinė pozicija tarp vyrų pasaulio taurės nacijų įskaitoje – iki tol aukščiausia vieta buvo 20-ta. Naujame sezone turėsime vienu dalyviu daugiau pasaulio taurėje. Kitąmet vyks komandinė atranka į olimpines žaidynes, tad galėsime startuoti individualiai su keturiais sportininkais ir iš jų trijų geriausių taškai bus įskaitiniai. Tai turėtų palengvinti mūsų kovą dėl olimpinių kelialapių“, – sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

Nacijų taurės taškus šį sezoną iškovojo 36 šalys. Už 16 vietą užėmusių lietuvių (3611 tšk.) išsirikiavo lenkai (3513 tšk.), estai (3485 tšk.), suomiai (3420 tšk.), slovakai (3299 tšk.), latviai (2849 tšk.).

Individualiai daugiausiai taškų Lietuvos komandai pelnė Vytautas Strolia – 1345. Reguliariai pasaulio taurės varžybose taip pat startavo Karolis Dombrovskis (1196 tšk.) ir Tomas Kaukėnas (897,5 tšk.), o Linas Banys talkindavo estafetėse (190,5 tšk.).

Pasaulio taurės kvalifikaciją taip pat yra įvykdę Lukas Jakeliūnas ir būrys jaunimo komandos narių – pernai septintas pasaulio jaunių čempionate buvęs Maksimas Fominas, Jokūbas Mačkinė ir Nikita Romavovas.

„Šiai dienai yra aštuoni sportininkai vyrai, turintys pasaulio taurės normatyvą. Visi jie turi gerą progą užsirekomenduoti save pasirengimo metu, jog galėtų pretenduoti startuoti pasaulio taurėje“, – teigė A. Daugirdas.

Lietuvos moterų komanda Nacijų taurės įskaitoje užėmė 25 vietą (1566 tšk.) bei išsaugojo dvi vietas kitų metų pasaulio taurės varžybose.

Šis sezonas lietuviams tapo rekordiniu ir rezultatų prasme: įskaitinius asmeninius taškus pirmą kartą iškovojo net trys vyrai, Oberhofe (Vokietija) V. Strolia pasiekė Lietuvos vyrams iki tol neregėtą 20 vietą sprinte, Rūpoldinge (Vokietija) estafetė finišavo 14-a, o pasaulio čempionate Antholce (Italija) mišri estafetė buvo 16-a.

„Šis sezonas turbūt yra pats sėkmingiausias, nekalbant apie aukštas vietas olimpinėse žaidynėse. Mes tiek Nacijų įskaitoje, tiek su asmeniniais rezultatais taip aukštai nesame buvę. Džiugu, kad turime dar vieną dalyvį, kuris startuoja iki paskutinio starto ir kovoja dėl vardinio numerio“, – džiaugėsi A. Daugirdas.

Jei V. Strolia po šiandien vyksiančių persekiojimo lenktynių bendroje įskaitoje išsaugos vietą 50-uke, kitąmet jis startuos su vardiniu numeriu.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS